Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 18:16

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Вагітність

Чи можна вагітним часник
Часник - це одна з найбільш поширених і корисних для організму приправ, яку досить широко застосовують у всьому світі. За словами фахівців, для профілактики багатьох захворювань, а також для їх лікування, досить регулярно додавати в раціон пару зубчиків часнику.

Звичайно, при особливих обставинах, таких як, наприклад вагітність, краще обмежити вживання цієї спеції, так як у майбутньої мами може спостерігатися підвищена чутливість або специфічна реакція на часник. Однак, незважаючи на те, що цей продукт має високу токсичність, а також є подразником слизових оболонок організму, його використовує практично кожна господиня, хоч і в невеликих дозуваннях. І це нескладно зрозуміти, так як він є невід'ємним інгредієнтом найрізноманітніших страв: це різні овочеві та м'ясні рагу, м'ясні страви, запіканки, консервація, фаршировані страви, начинки для м'ясних пирогів і так далі.

Вживання часнику вагітними

Як ми вже з'ясували, часник є дуже популярною спецією. І тому у багатьох жінок досить обґрунтовано виникає питання про те, коли і в яких кількостях майбутнім мамам його рекомендують вживати, і чи потрібно взагалі це робити? А якщо і потрібно, то на якому саме триместрі вагітності, з якою частотою і в яких дозах? При цьому деякі зарубіжні фахівці та дієтологи вважають додавання такого тонізуючого і токсичного продукту в раціон майбутньої мами - захід дуже ризикованим. Адже всім відомо, що коли жінка готується до появи малюка на світ, їй краще дотримуватися більш стриманого харчування.

Чи можна вагітним часник
Коли жінка готується стати матір'ю, корективи вносяться буквально в усі сфери її життя. Починаючи від змін у психології та фізіології, зміни настрою і самопочуття, а також пріоритетів і поглядів на речі, і закінчуючи звичками, життєвим укладом і смаковими уподобаннями. Іноді вагітній жінці починає сильно хотітися з'їсти певний продукт, або навпаки - починає нудити вже тільки при одній згадці про щось. Саме до таких неоднозначним продуктів і можна віднести часник. Комусь дуже хочеться, а когось просто відвертає.

Що ж до можливості його вживання вагітними, то в цьому питанні фахівці так і не прийшли до консенсусу. Багато дослідів і експериментальні спостереження так і не дали можливість визначити наскільки шкідливий або корисний часник для організму майбутньої мами. Можливо, саме з цієї причини багато фахівців не висловлюють свою думку категорично, займаючи більш лояльну позицію в цьому питанні: все добре в міру.

Чому вагітним не рекомендується їсти часник

Для того щоб майбутня мама могла визначитися для себе, буде вона вживати часник чи ні під час вагітності, їй необхідно знати все: як позитивні, так і негативні властивості цього продукту. Що ж, стосовно вагітних, часник є спецією, що підвищує маткову активність. Також, відомим фактом є те, цей продукт є алергеном. З цієї причини, майбутнім мамам варто особливо обережно до нього ставитися. Особливо не рекомендується вживати часник на останніх термінах вагітності, так як ризик розвитку алергічної реакції більш високий.

Позитивні і негативні властивості часнику

Однак, незважаючи на всі ці протиріччя в різних джерелах, більша частина лікарів зійшлася на тому, що часник вагітним жінкам можна вживати, але в дуже невеликих кількостях. Адже цей продукт є незамінним при епідемії грипу та інших вірусних захворюваннях як хороший профілактичний засіб. Вся справа в тому, що в часнику міститься багато вітаміну С. Також корисним компонентом є алліцин, завдяки якому часник проявляє бактерицидні та фунгіцидні властивості. Та й взагалі, часник добре підвищує імунітет.

Однак, що ж такого шкідливого є в часнику, якщо його вживати великих кількостях? На це питання лікарі і вчені дають чітку відповідь. Справа тут в тому, що у часнику є властивість підвищувати тонус м'язів, і матки в тому числі. А це призводить до загрози для вагітності. Раніше це властивість часнику застосовувалося в медицині для жінок, що вже народили: жінкам після пологів його рекомендували вживати побільше, так як завдяки його тонізуючим властивостям матка швидше приходила в норму. Не виключено, що цей народний метод застосовували б і донині. Але пізніше з'ясували, що якщо вживати велику кількість часнику, то він надає гіркоту грудному молоку. Однак не варто боятися взагалі вживати часник під час вагітності, так як його невелику кількість у раціоні вагітної, наприклад, 2 або 3 зубчики часнику на тиждень, не принесуть шкоди - а, навпаки, підуть на користь.

Протипоказання

У часнику є ще одна вельми цікава властивість - його компоненти сприяють зниженню згортання крові. Тому, людям, що страждають періодичними носовими кровотечами, або поганий згортанням крові, краще утриматися від вживання часнику, особливо, якщо мова йде про вагітних.

Вживання часнику також призводить до посилення серцевого ритму, тому людям, що мають проблеми з серцево-судинною системою, також варто відмовитися від цього продукту. Ну а жінкам в положенні, які страждають такими захворюваннями, як холецистит і гастрит, також краще відмовитися від цієї спеції, оскільки вона подразнює слизову оболонку, що може призвести до загострень. А під час вагітності загострення таких захворювань зовсім не бажані.

Як вже зазначалося вище, краще зовсім відмовитися від часнику на останніх термінах вагітності, так як він досить сильний алерген і може викликати алергічну реакцію, як у майбутньої мами, так і у дитини.

Підсумувавши все вищесказане про часник і його властивості, можна зробити висновок, що вагітним корисно вживати цей продукт, але лише в невеликих кількостях і за відсутності на нього негативної реакції організму.
Категорія: Вагітність | Додав: Vik (13.05.2014)
Переглядів: 2139 | Теги: здоров'я, здорова їжа, часник, чи можна вагітним часник, що можна їсти вагітній, харчування вагітних, їжа, властивості часнику, часник при вагітності | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика