Міф перший: зуби не обов'язково чистити щодня. Звичайно, щось раціональне в цьому є. Але будь-який стоматолог вам скаже, що чистити зуби після їжі і на ніч - це найкраща профілактична міра від карієсу. Багато хто звик чистити зуби після сну, хоча найправильніше - після сну просто прополоскати рот, а почисть зуби після сніданку. При цьому не забувати користуватися зубною ниткою, щоб прочистити міжзубні проміжки. Ну , і звичайно, свята справа - почистити зуби перед сном. Не потрібно забувати, що зубна щітка підлягає заміні, як тільки її щетинки почали деформуватися. Щітку потрібно дуже ретельно промивати і не використовувати занадто жорсткі щітки. Якість зубної пасти великого значення не має, хоча пасти з різними лікарськими речовинами типу триклозану не можна використовувати без перерви - можна порушити склад мікрофлори в ротовій порожнині і спровокувати захворювання ясен або зубів.
Міф другий: емаль повинна бути білосніжною. Це зовсім не так. Білосніжною емалі в природі не буває. Навіть "новенькі" зубки у малюків ростуть не білосніжного, а молочного кольору. Можна домогтися білосніжної емалі за допомогою відбілювання - це можна зробити як в поліклініці, так і в домашніх умовах. Але основна умова відбілювання - здоров'я ясен і зубів. Протипоказано відбілювання так само вагітним жінкам і годуючим мамам.
Міф третій: від солодкого буває карієс. Це так. Солодке (вуглеводи) в порожнині рота починає перетравлюватися під дією ферментів. У процесі перетравлювання утворюються кислі продукти, які розчиняють емаль і сприяють розвитку карієсу. Особливо шкідливі в цьому відношенні солодкі напої - кола та ін Під дією речовин, які додають в ці напої для ефекту "шипучки", емаль буквально тане, як сніг на сонці. Так що запивати солоденьке краще не ще більш солоденьким, а звичайною водою або несолодким чаєм.
Міф четвертий: після їжі найкраще чистити зуби жуйкою. Жуйка не очищає поверхню зубів. Вона дезодорує порожнину рота і посилює слиновиділення. Таким чином, залишки їжі наче змиваються. Але підвищене слиновиділення, коли їжа вже пішла з ротової порожнини, діє на процес травлення негативно. Тому, якщо дуже хочеться чи потрібно (щоб запах з рота був приємнішим), то можна пожувати жуйку без цукру не більше 10 хвилин. До речі, стоматологи радять з такою ж метою пожувати маленький шматочок твердого сиру - відновлює кислотний баланс не гірше розрекламованих жуйок, а користі більше.
|