Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 13:38

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Дошкільнята

Харчування для здоров'я зубів

Харчування для здоров'я зубів

Про зв'язок їжі і стану зубів відомо всім. Але не завжди виходить застосовувати знання на практиці. Давайте розбиратися, що "люблять" зуби, з чого вони складаються і з чого формуються.

Харчування для здоров'я зубів

У перші три роки життя у малюка прорізується двадцять молочних зубів. Ці зубки в більшості вже сформувалися внутрішньоутробно. Тому на їх якість сильно впливало перебіг вагітності, харчування і стан здоров'я майбутньої мами. У ці ж три перші роки життя закладаються зачатки двадцяти восьми постійних зубів, а вісімки (зуби мудрості) - до семи років. Значить, в цей час організм не тільки росте весь, але і «будує» нову зміну зубів на все життя.

Щоб будівництво йшло без проблем, дитина повинна бути здоровою. Загальні захворювання організму, з порушенням обміну речовин, засвоєння їжі, в перші роки життя можуть впливати на якість твердих тканин постійних зубів. Основний будівельний елемент - гідроксиапатит кальцію. Значить, шукаємо продукти, в яких міститься кальцій і які допомагають йому засвоюватися.

Головні джерела кальцію - це натуральні молочні продукти (незнежирений сир, сметана). Кальцію багато в фініках, куразі, тофу, бобових, насінні маку, кунжуту, чіа. Потрібно розуміти, що пастеризовані знежирені молочні продукти, такі як молоко в пакетах, йогурти та сирки, ніякого відношення не мають до того корисного кальцію, який нам потрібен.

Кальцій засвоюється в кишечнику за допомогою вітаміну D і магнію. Механізм досить складний і мудрий. Мудрість у тому, що вітамін D ми виробляємо самі - в нашій власній здоровій печінці і шкірі. Тому в вітамінних комплексах міститься не сам вітамін, а його попередник. Поступаючи в наш організм, проходячи через нормально працюючу печінку, він потрапляє в шкіру, де під дією ультрафіолету і синтезується безпосередньо вітамін D.

Його також багато в рибі (оселедець і лосось), вершковому маслі, яйцях, сметані. Багато його міститься і в печінці, але вживати її дітям не варто. Адже ми пам'ятаємо, що печінка - головний орган в нашому організмі, який відповідає за детоксикацію. Тому в печінці тварин, птахів і риб, крім потрібних нам речовин, містяться всі отрути, які потрапили всередину за ціле життя.

Джерела магнію - це горіхи і насіння (гарбузове, кунжут, мигдаль, кеш'ю), риба, бобові, авокадо, банани, курага, чорнослив, манго, диня і грейпфрут. В одній порції свіжих бананів знаходиться близько 49 мг магнію. Натуральні фруктові соки часто містять більше магнію, ніж аналогічна кількість фруктів. Зокрема, це відноситься до грейпфрутового і виноградного соків. Вівсяні висівки, коричневий і дикий рис, булгур, просо і гречка - дивіться, скільки всього різного, смачного і корисного можна приготувати на сніданок.

Маючи в раціоні різні продукти, наш організм не потребує добавок. Найважливіше і найскладніше для сучасних батьків - це забезпечити різноманітність у харчуванні, щоб зростаючий організм дитини отримував всі необхідні вітаміни і мікроелементи.

Природа влаштувала нас мудро: якщо дитина здорова, вона візьме з їжі рівно те і стільки, скільки їй потрібно. За умови різноманітності! Але є велика проблема - це батьківська установка нагодувати будь-якою ціною. Звідси ж з'являються постійні перекуси печива, сушки, цукерки, щоб чадо не плакало. Харчові звички з «першим зубом» і перший прикорм дуже часто формуються неправильно.

Дітки звикають до смаковинок з борошняної в'язкої їжі і зовсім не люблять овочі та фрукти. А все борошняне - це ті самі легко ферментовані вуглеводи, які дуже поважають карієсогенні мікроорганізми, які живуть у кожного з нас в порожнині рота. Далі все просто і відбувається дуже швидко: мікроби розщеплюють цукор, що залишився на поверхні зубів, виділяють іони водню, які руйнують зубну емаль в найтонших ділянках - поглибленнях на жувальній поверхні. Так, спершу непомітно для ока, але насправді дуже швидко утворюється каріозна порожнина.

І як би не була заїжджена тема гігієни рота у дітей - рідко, коли батьки стежать за тим, щоб зуби у дитини були добре почищені перед сном. Багато дорослих і їхні діти, як і раніше користуються зубною щіткою перед сніданком, потім їдять кашу з бутербродом - і все це залишається лежати на зубах до вечора.

Ви скажете, що наші прабабусі і прадідусі зуби все життя не чистили, а жодного карієсу у них не було. Погоджуся, тому що у дантистів дійсно є такі пацієнти, і нехай вони будуть здорові. Але наші прабатьки росли за часів більш чистих продуктів і в більш благополучній екологічній обстановці.

Ми - за різноманітність, здорову їжу і зубну щітку!
Категорія: Дошкільнята | Додав: Vik (03.06.2019)
Переглядів: 1870 | Теги: харчування, прорізування зубів, молочні зуби, зуби, здоров'я, немовля | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика