Прикмети, що стосуються раннього дитинства, немовляцтва дитини, найчастіше говорять про те, якою буде її майбутнє життя: багатим чи бідним, щасливим або нещасним. Наприклад, і сьогодні багато хто вірить в прикмету, яка говорить, що якщо донька схожа на тата, а хлопчик - на маму, то вони будуть щасливими.
Іноді прикмети рекомендують здійснювати певні дії. Під час першого купання малюка пропонується кинути у воду срібний предмет, тоді дитина виросте багатою. Таке побажання цілком обгрунтовано: срібло володіє властивостями очищувати воду від мікробів.
Велику увагу прикмети приділяють здоров'ю карапуза, вони пояснюють, чому дитина погано спить вночі, плаче, мало їсть і багато іншого. Вважається, наприклад, що малюкам, які ще не розмовляють, не можна дозволяти цілуватися з ким-небудь (навіть з мамою). Народне повір'я стверджує, що в іншому випадку дитина до року довго не буде говорити. Простежити зв'язок між розвитком мови і поцілунками з сучасної матеріалістичної точки зору досить складно, однак заборона на поцілунки з маленькою дитиною цілком підтримується медициною, адже через рот і губи можуть передаватися різні захворювання.
Головні події в житті дитини
Прикмети супроводжували зазвичай найяскравіші події в житті дитя.
Перший крок малюка очікували з великим нетерпінням, з ним було пов'язано багато ознак. Люди, наприклад, вірили, що ніжки карапуза до пори до часу «поплутані», тому він не ходить. Щоб малюк швидше почав вільно пересуватися на ногах, матері намагалия простежити за його найпершим кроком. Після нього потрібно було обов'язково «перерізати пута», тобто провести хрест на хрест ножем, ножицями або рукою біля ніжок малюка. Цей символічний обряд гарантував, що дитина буде ходити довго і далеко.
Багато прикмет пов'язано з відлученням дитини від грудей. В основному це вказівки забороняючого і передрікаючого характеру, наприклад, за однією із прикмет, малюки, відлучені від грудей тоді, коли птахи летять на південь або повертаються назад, зростуть нетерплячими і непостійними.
Популярні і застарілі прикмети
Прикмети, які сьогодні все ще в ходу, люди можуть пояснити з життєвої точки зору. Наприклад, старше покоління часто попереджає молодь - не колисати і не катати порожню коляску. Пояснюється це просто: порожня колиска символізує відсутність дитини і може призвести до безпліддя жінки. Однак цікаво, що та ж прикмета фігурує і в позитивних для дітородної функції знаках: колисати коляску - дітей наколисати, тобто отримати поповнення в сімействі.
Майже всі чули, що прикмети «не схвалюють" стрижку дитини до року, проте мало хто знає, що народна мудрість забороняє в день народження малюка давати в борг і губити.
Однією з найбільш мудрих і незаслужено забутих є вказівка не сварити карапуза до року. Вона не можна краще відображає ставлення матерів всіх часів і народів до своїх дітей, говорить про безумовну любові і ніжність.