Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 16:57

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Розвиток дитини до року
Розвиток дитини до року не завжди йде з однаковою швидкістю тобто не потрібно чекати від дитини, що вона навчиться чогось у відповідний час. Оскільки ж кожна річ, яку діти вчать, є сходинкою до наступної стадії розвитку, то вони досягають їх в однаковому порядку але ще раз підкреслимо - не з однаковою швидкістю. Трохи нижче у статті мова піде про своєрідні сходинки у різних ділянках розвитку Вашої дитини: фізичних навичках, мануальній спритності, зорі, слухові, мові, соціальній поведінці та забавах. Дитина може навчитися чогось трохи скоріше або пізніше, ніж у середньому, як зазначено у статті. Усе, що станеться з нею, - це прогрес з його власним темпом від однієї сходинки до іншої.

Один місяць

Фізичні рухи. Лежить на спині, голівка повернута вбік. У разі спроби сидіння голова падає наперед з повним вигинанням спини. На твердій поверхні тисне вниз ніжками, випрямляючи тіло і робить рухи, наче під час ходьби.
Мануальні навички.У нормі ручки закриті, однак якщо торкнутися пальцем відкритої долоні, то міцно його стискатимуть.
Слух, зір і мова. Здригається від гучних звуків. Повертає голову та очі у напрямі до світла. Очима стежить за іграшками, що підвішені на відстані 20-30 см і рухаються повільно з боку в бік.
Соціальна поведінка та ігри. Перестає кричати, якщо підняти його та розмовляти. Дивиться уважно на обличчя матері, коли вона годує або розмовляє з ним.

Три місяці

Фізичні рухи. Лежить на спині, утримуючи голову. Енергійно копає ніжками. У разі спроби сидіти може стійко утримувати голову піднятою. Лежачи на животі добре утримує голову і верхню частину грудної клітки.
Мануальні навички. Розглядає рухи власних рук, починає стискати і розтискати долоні. Утримує іграшку торохтійку у руках деякий час, однак не дивиться на неї.
Слух, зір і мова. Дуже жвавий. Рухає головою, озираючись навколо. Очі стежать за рухомою іграшкою. Усміхається на мамин голос. Агукає, коли говорять з ним або він задоволений. Повертає голову та очі в напрямі звуку.
Соціальна поведінка та ігри. Усміхається. Реагує на приготування до купелі, годування тощо з усмішкою, агуканням або вдоволеними рухами. Відповідає з приємністю на приятельські лоскотання, розмови, співи, або тримання на руках.

Після чотирьох місяців постають питання:
Як відучити дитину від соски
Стосовно соски також будьте насторожі. Не треба, щоб дитина смоктала її день і ніч. Дитина вже помітно підрісла і цілком може обходитися без соски. Постарайтеся відучити дитину від соски, закликавши в помічники терпіння . Дитина просить соску - вередує, а ви не давайте: ви ж знаєте, що від соски може бути шкода - у дитини з часом розвинеться неправильний прикус.
 
Шість місяців
 
Фізичні рухи. Піднімає голову, лежачи на спині. Сідає з підтримкою. Може підтягуватись за руки. Перекочується з живота на спину. Лежачи на животі, піднімає голову і грудну клітку. Пробує стояти на твердій поверхні.
Мануальні навички. Простягає обидві руки до цікавих предметів, які хоче схопити. Звичайно предмет бере двома руками. Струшує торохтійку зважено і часто, водночас розглядає її. Все бере до рота.
Слух, зір і мова. "Співає” і говорить сам до себе, вживаючи склади: ка, му. Негайно повертається на голос матері у кімнаті. Плаче, коли надокучить щось. Розпізнає і відповідає на різні емоційні відтінки голосу матері.
Соціальна поведінка та ігри. Сміється, підсміюється і вищить уголос під час гри. Все ще дружний зі сторонніми, проте інколи проявляє деяке побоювання, особливо якщо мама не є в полі зору. Коли випускає іграшку, забуває про неї.

Криві ніжки
У деяких дітей у віці до 2 років бувають криві ніжки. Це не повинно турбувати батьків і близьких, кривизна поступово зникне. Як правило, криві ніжки - наслідок певного становища дитини в матці.
Але ви про всяк випадок повинні звернути увагу свого лікаря на ніжки дитини, тому що кривизна може бути й наслідком рахіту. Лікар огляне дитину на предмет інших ознак цього захворювання і при необхідності вживе заходів.
Коли дитина ще не встає на ніжки, не намагайтеся форсувати цей процес. Це небезпечно тим, що у дитини можуть викривитися ніжки; кісточки у дитини до року м'які і гнучкі і ще не здатні утримувати підвищеного навантаження.
 
Дев’ять місяців
 
Фізичні рухи. Сидить сам 10-15 хв на підлозі. Переміщується перекочуванням або повзанням. Пробує рачкувати. Підтягується, щоб встати, однак не може піднятися. З підтримкою стоїть, крокує навмисно на протилежну ногу.
Мануальні навички. Вивчає предмети, перекладаючи їх з руки на руку. Дає іграшку дорослому, але все ще не може йти, бо не тисне проти твердої поверхні. Схоплює ложку під час годування.
Слух, зір і мова. Вигуками привертає увагу. Базікання стає мелодійним. Говорить слова, наприклад, тат-тат. Розуміє "ні” і "па-па”. Повторює звуки дорослих - кашель, брр тощо. Розглядає людей та їхню діяльність з цікавістю.
Соціальна поведінка та ігри. Спостерігає за падінням іграшки з дитячого візка чи стола. Може знайти спеціально заховану іграшку. Грає в схованки. Буває обережним зі сторонніми, притуляючись до знайомих дорослих і ховаючи лице.
 
Як уникнути примх і впертості

Не виховуйте в дитині таке неприємне явище, як упертість. Адже з часом і самі можете від його впертості постраждати. Упертість і схильність до капризів - вони один від одного дуже близькі.Примхливість і впертість іноді формуються, якщо дитина оточена "забороненими" предметами. Наприклад, ножиці в руках у мами чи спиці, або татова запальничка. Дитина тягне до такого предмету руку. Ви кажете: "Не можна!" А дитина все одно тягнеться. І навіть плаче. Ви даєте їй потримати на хвилинку (лише б припинила крик) - і здійснюєте помилку. Якщо сказали "Не можна!", Отже, давати не можна. В наступному випадку дитина відчує слабину і наступного разу не відстане від вас - підніме такий крик! ......Ви повинні одного разу витримати свій характер і після цього періодично "підкріплювати" спосіб своєї поведінки, щоб дитина не сумнівався: капризи його не пройдуть.Ніколи не кричіть на дитину по всякому дріб'ному приводу. Цим ви зробите його нервовим і несамостійним, нерішучим. Перш ніж зробити який-небудь вчинок, він усе життя буде озиратися на вас.

Розвиток дитини до рокуДванадцять місяців
 
Фізичні рухи. Добре сидить. Швидко рачкує. Підтягується для стояння. Ходить навколо меблів. Гуляє, тримаючись з одного чи двох боків. Може деякий час самостійно гуляти.
Мануальні навички. Піднімає малі предмети, беручи їх великим та вказівним пальцями. Показує на цікаві предмети. Тримає ложку, однак не може нею користуватися. Може з допомогою напитися.
Слух, зір і мова. Знає власне ім’я і відгукується на нього. Базікає голосно і безперервно. Поведінкою виказує, що знає кілька слів і наказів, пов’язаних з жестами чи мімікою, наприклад, плескання долонями тощо.
Соціальна поведінка та ігри. Виражає манірність до знайомих людей. Допомагає під час одягання. Кидає іграшки і спостерігає, як вони падають. Повторює рух па-па і плескання. Складає кубики в коробку і висипає їх.
 
Боротьба зі страхом
 
Одного разу ви можете помітити, що ваш малюк боїться якогось певного предмета: наприклад, татової шапки або маминої в'язаної рукавички. Як з цим бути? Ховати предмет що лякає дитину або змусити дитину перебороти свій страх?Перебороти страх дитина ще не може, вона поки надто слабка. Але і не потрібно ховати предмети, які лякають. Треба обережно показати дитині, що нічого страшного в цьому предметі немає. Нехай мама візьме "страшну" татову шапку, потримає її в руці, покаже з одного боку, з іншого, навіть надіне собі на голову. При цьому потрібно говорити з дитиною спокійним голосом і не здійснювати різких рухів. На наступний день спробуйте підвести дитину до предмету, такого страшного для нього. Якщо малюк упирається, не треба його тягти силою. Краще продовжите сеанс завтра.

В жодному разі не прискорюйте процес знайомства дитини зі "страшним" предметом, не проявляйте насильства. Залишайтеся терплячі, інакше зробите в багато разів гірше і через півроку будете дивуватися: звідки у вашої дитини невроз?
Категорія: Немовлята | Додав: Vik (31.08.2011)
Переглядів: 6375 | Теги: до, немовля, дитини, року, Розвиток, малюк, дитина, грудна | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Завжди обирайте найважчий шлях - на ньому ви не зустрінете конкурентів.
Ш. Де Голь

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика