Ку-Ку
Одна з найкращих ігор для немовляти, також є однією з найпростіших. Просто закривайте обличчя руками і відкривайте, говорячи при цьому «Ку-Ку». До тих пір, поки дитині не виповниться 9 місяців, вона не розуміє, що ви все ще там, за закритими руками. Ця гра допоможе дитині відчувати себе більш комфортно у світі, коли вона усвідомлює, що ви завжди будете повертатися, навіть якщо ви «пішли». Після того, як ваша дитина почне розуміти що ви сховалися, вона може спробувати вас «знайти» і відкривати ваші руки в пошуках особи.
Повторення Наприклад, якщо ваша дитина вимовляє різні звуки «ба», «так» і т.д., спробуйте наслідувати ці звуки. Це допоможе вашій дитині створити основу для розмовних навичок. Аналогічним чином, коли дитина усміхається, усміхайтеся їй у відповідь. Це допоможе вашій дитині розвивати впевненість у собі, тому що вона розуміє, що ви відчуваєте задоволення і насолоджуєтеся її компанією.
Танці Потанцюйте навколо дитини. Візьміть її на руки і потанцюйте разом з нею. Педагоги й лікарі впевнені, що музика і танці допомагають дитині швидше розвиватися. Можете підкинути її у повітря, це принесе їй масу задоволення. Такі вправи розвивають дитину фізично і пробуджують емоції. Якщо Ваш малюк втомився або засмучений, то він, можливо, віддасть перевагу повільний танець по кімнаті, це допоможе йому заспокоїтися.
Де носик? Запитайте в дитини: «Де носик?». Потім ніжно торкніться носика вашої дитини, і скажіть захопленим голосом «Ось носик». Повторюйте цю гру і грайте її з різними частинами тіла дитини або з об'єктами, що знаходяться поблизу. Гра сприяє розвитку емоцій, розширює словниковий запас крихітки, розвиває координацію.
Гра Ладушки
Грайте з малюком в ладушки. Він плескає в долоні (спочатку з вашою допомогою).
Ладушки, ладушки! Де були? - У бабусі. - Що їли? - Кашку. - Що пили? - Бражку. Кашка солоденька, Брага миленька. Полетіли, полетіли і на голівку сіли! Гра формує рухово-слухові навички.
Пірамідка. Гра підходить для дітей від 10-11 місяців Запропонуйте дитині пірамідку (велику, з яскравими різнобарвними кільцями). Малюк буде збирати і розбирати пірамідку, ставити кільця один на одного. Іграшка сприяє розвитку дрібної моторики, координації, зорового співвіднесення.
Гра «У ямку бух» Посадіть малюка на коліна акуратно підкидайте його вгору, говорячи при цьому: «По грудинках, по грудинках...» або «Їдемо, їдемо ...», а потім, змінюючи інтонацію, скажіть: «У ямку бух!» І обережно опустіть дитину вниз. Коли малюк вловить зміни в голосі, він буде чекати цих слів і радіти, смакуючи їх. Гра розвиває слухове сприйняття, встановлює зв'язок між рухом і звуком, навчає сприйняттю інтонаційно забарвленої мови, розвиває слухову пам'ять.
Гра «Потримайся» Походіть з дитиною по дому, давайте їй торкнутися різних предметів, примовляючи: килим - м'який, стіл - жорсткий, вода холодна, вода тепла і т.д. Гра розвиває дрібну моторику, дитина починає мати уявлення про різні текстури та властивості предметів.
Матрьошка Гра підходить для дітей 10-12 місяців. Відвідайте магазин іграшок для покупки матрьошки для малюка. Це не обов'язково повинна бути матрьошка, підійдуть і стаканчики різних розмірів. Їх можна вкладати один в одного, а також ставити один на одного (вверх дном). Спочатку малюк буде дивитися, як ви збираєте вежу, потім сам із задоволенням буде возитися з іграшками