Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 18:23

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Дошкільнята

Розвиваючі системи. Методика М. О. Зайцева
Методика Миколи Олександровича Зайцева

Методика призначена для навчання читання з 2 років.

Матеріалами служать 1) таблиці, різні види 2) кубиків і 3) музичні записи, під які дитина проспівує «склади».

«Склади», на відміну від складів, це частини слів, найбільш наближені до живої артикуляції: «ба-бу-ль-ка» замість «ба-буль-ка».

Розвиваючі методики - М. ЗайцевТаблицю з написаними складами чіпляють на стіну, під нею розташовують полицю, на якій складають слова з кубиків.
На таблиці в певному порядку зображені склади. Вони точно такі ж, як на кубиках, тільки в площинному варіанті. Дорослий показує указкою склади, а малюк шукає підходящі кубики.

Кубиків у комплекті 60 штук, вони різняться за:
     1) кольором ("золоті", "залізні", "дерев'яні", "білі з зеленими знаками пунктуації»),
     2) розміром (великі, маленькі, подвійні),
     3) вагою (заповнюються залізяччям і деревинками),
     4) звучанням наповнювача, що лунає при їх струшуванні.
Всі ці особливості забезпечують мимовільне запам'ятовування складів, визначення їх м'якості, твердості, глухості або дзвінкості.

Розвиваючі методики - кубики М.Зайцева
Побічні ефекти:

• За правилами, нижній край «Зайцівської» таблиці повинен розташовуватися на висоті 160-170 см від підлоги. Припускається, що таким чином дитина уникне порушень постави, якщо буде працювати стоячи, з піднятою головою. А тепер уявімо собі дворічну дитину, яка з доброї волі стежитиме за указкою, перебуваючи в такій позі.

• Коли мова заходить про навчання читання дітей 2-3 років, виникає питання: навіщо так поспішати? Те, що такий малюк освоїть за рік, п'ятирічна дитина зможе вивчити за місяць. Хоча, звичайно, якщо перед батьками малюка стоїть завдання вбити наповал всіх знайомих мам з навколишніх майданчиків або порадувати свекра-академіка, кубики Зайцева просто незамінні.

• У 2-3 роки у дитини особливо інтенсивно розвиваються скроневі відділи лівої півкулі головного мозку, «відповідальні» за звуковий аналіз мови. У такому віці привчати спадкоємця орієнтуватися на зорову інформацію при сприйнятті слів - значить порушувати природний хід його розвитку.

• Звичка ділити слова на горезвісні «склади» не знаходить підтримки у вчителів початкових класів, які виражають свій протест єдиним доступним їм способом - двійкою в щоденнику.

• Через відсутність навичок звукового аналізу у дитини в школі виникають труднощі при розборі слова за складами (виділення кореня і т. д.) і в фонетичному розборі з написанням транскрипції. Доводиться переучуватися, а це, погодьтеся, дуже не пpocтo.

Показання до застосування

Кубики Зайцева дають можливість освоїти читання дітям із затримкою психічного розвитку, загальним недорозвиненням мови, алалією, аутизмом та іншими психо-неврологічними проблемами. Що ж до їхніх здорових однолітків, то їм краще використовувати кубики Зайцева не для навчання читання, а в якості додаткової розвиваючої гри. Часте проспівування «складів» зробить мовлення чистішим і чіткішим, а робота з кубиками розширить словниковий запас, підштовхне пошукову активність і поліпшить вибірковість зорового сприйняття.

(з журналу "mamas & papas" № 12, 2010)
Категорія: Дошкільнята | Додав: Vik (28.02.2012)
Переглядів: 11107 | Теги: Олександровича, Миколи, методика, Кубики, системи, розвиваючі, дошкільнята, Зайцева, навчити, ігри | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика