Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Четвер, 28.03.2024, 11:47

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Дошкільнята

Малюк і пустушка: міфи і реальність
У нинішнього покоління батьків є маса упереджень проти використання такого древнього і загальновідомого засобу заспокоєння малюків, як пустушка. Це так само не модно, як туге сповивання. І в результаті мама змушена годинами заколисувати малюка на руках, вимучуючи і позбавляючи себе шансу на відпочинок.

Чому ж соска стала здаватися чимось шкідливим і навіть небезпечним? Справа в тому, що в наше століття високотехнологічної цивілізації все більше популярні ідеї природного виховання. І багатьох батьків відштовхує той факт, що соска - гумова, зроблена з ненатурального матеріалу.
 

Міф 1: Батьки не використовують пустушку, боячись порушити грудне вигодовування.

Для багатьох мам вкрай важливо годувати малюка грудьми як можна довше. А більшість консультантів з грудного вигодовування висловлюють одностайну, хоча і вельми спірну, думку, що дитина, яка отримала пустушку, обов'язково відмовиться від грудей. Причиною вважають той факт, що добути молоко з пляшечки дитині набагато легше, ніж з материнських грудей.
 

Міф 2: Батьки не використовують пустушку, боячись, що малюк ніколи від неї не відвикне.

У реальності, відвикання від пустушки - це один з процесів дорослішання. Він цілком під силу дитині, за умови, що вона знаходиться в нормальному контакті з дорослими, досить годувалася грудьми і у неї не сформована надзалежність від соски.
 
Насправді, малюки до 9 місяців можуть заспокоїтися тільки під час смоктання - так влаштований дитячий організм. І дитина, не знайома з пустушкою, починає використовувати замість пустушки груди. Чи варто говорити, що смоктання порожніх грудей викликає у багатьох мам, м'яко кажучи, складні почуття, близькі до гніву і роздратування.
 

Міф 3: Пустушка гальмує інтелектуальний розвиток.

Малюк і пустушка: міфи і реальність
Дійсно, коли у малюка в роті соска, потреба досліджувати світ менша. Смоктання уповільнює пізнання - до речі, це один з аргументів проти годування грудьми після 2 років. Але якщо дитина отримує соску тільки на час засипання або, у крайніх випадках, для заспокоєння, то ніякої шкоди для пізнавальної активності не буде.
 
Соска і пустишка - це "засіб sos", а не звична "затичка", яку можна давати дитині щоразу, коли захочеться від неї перепочити.
 
Якщо малюкові дають не тільки груди, а й пустушку, він буде знати різні способи заспокоєння, і це розширить його уявлення про світ.
 

Міф 4: Пустушка порушує контакт дитини зі світом і дорослими.

Малюк, що смокче соску, може виглядати зануреним в себе, малоконтактним. Такий стан може лякати і спантеличувати дорослих. Але як тільки малюк соску виплюне, його "присутність" у світі моментально зростає на порядки.
 
Є також "професійні сосальщики", які смокчуть або жують соску куточком рота і поглядають на світ в усі оченята. Для них соска - не завада спілкуванню зі світом. Потрібно вибрати ту дозу смоктання пустушки, яка підходить за темпераментом саме вашому малюкові. Більш активні і збудливі немовлята повинні посмоктати трохи довше, щоб заспокоїтися. А більш врівноваженим достатньо кількох хвилин.
 

Міф 5: Використовуючи пустушку, неможливо налагодити гармонійне і тривале грудне вигодовування.

У реальності, дійсно потрібна деяка обережність при використанні пустушки в період налагодження лактації, тобто, перші 4-6 тижнів. Особливо обережною потрібно бути, якщо у дитини слабкий смоктальний рефлекс, а у мами - проблеми з сосками або кількістю молока.
 
Загальний принцип такий: малюк спочатку повинен наїстися, висмоктати все молочко (досить 5 хв. на кожну грудь) і посмоктати ще деякий час, зробивши так зване передзамовлення молока. Після цього можна давати соску, щоб засипав малюк з нею, а не з грудьми в роті. Надалі ви оціните зручність такого методу годування. Оскільки малюк навчиться засипати без вашої присутності, ви зможете спокійно вийти в магазин або навіть з чоловіком в кіно.
 
Важливо, щоб дитина відвикла від пустушки до того часу, коли в нормі повинна виникати фразова мова, тобто до 2 - 2,5 років. Надмірне використання соски може привести до того, що загальмується розвиток мови. Сосущий малюк перебуває ніби на другий довжині хвилі по зв'язку зі світом, слова йому не потрібні. Але це стосується не тільки смоктання пустушки, а й смоктання грудей.
Категорія: Дошкільнята | Додав: Vik (13.04.2014)
Переглядів: 1840 | Теги: дурачок для дітей, дурачок, міфи і реальність, смоктання пустушки, смоктання соски, упередження про пустушку, дошкільнята, соска, малюк і пустушка | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Між Небом і Землею - війна.
Віктор Цой

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика