Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 24.01.2025, 03:25

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Виховання

Чому дитина б'ється?

Чому дитина б'ється?

Ваш малюк, ще вчора такий ласкавий і усміхнений, раптом почав бити вас своїми маленькими кулачками? Не проходить і дня, щоб він не побився з іншими дітьми на дитячому майданчику? Давайте розберемося, чому ваша дитина б'ється.

На думку психологів, дитяча агресія у віці 2-3 років - явище нормальне. Дитина таким чином промацує межі свого особистого простору, визначає рамки дозволеного батьками. Крім того, агресія в цьому віці - спосіб виплеснути свої емоції. Важливо навчити малюка іншим способам вираження своїх почуттів, адже якщо цього не зробити, з віком негативні прояви можуть тільки посилитися і на будь-який зовнішній виклик він реагуватиме тільки кулаками.

Майте на увазі: якщо у вас в родині шльопанці і покарання ременем - нормальне явище, то малюк через якийсь час перестане реагувати на такий вид покарання. Однак вирішить, що відповідь кривдникові за допомогою кулаків - це норма життя.

Якщо дитина б'ється з батьками

Якщо ваша дитина вперше замахнулася або вдарила тата чи бабусю, не варто її сильно карати або шльопати у відповідь. Дайте їй зрозуміти, що вам не подобається її поведінка, що ви не дозволите їй так поводитися.

Однак робити вигляд, що ви не помітили дитячої агресії теж вкрай неправильно, цим ви тільки спровокуєте її повторення. Обов'язково зреагуйте на її поведінку!

Коли ваша дитина починає битися, застосуйте такий прийом. Присядьте поруч з нею навпочіпки, візьміть її долоньки в свої руки і строго скажіть: "Так поводитися не можна!" Можливо, для того, щоб відучити дитину битися, вам буде потрібно якийсь час, але не здавайтеся!
 
До речі. Дитяча агресія може бути сигналом того, що маляті не вистачає вашої уваги і турботи. Можливо, ви проводите з ним занадто мало часу? Навіть якщо у вас напружений робочий графік, знайдіть хоч півгодини для того, щоб просто посидіти з малюком в обнімку. Тактильний контакт дуже важливий для крихітки, намагайтеся при кожному зручному випадку погладити його по голові або поцілувати.
 

Якщо дитина б'ється з однолітками

Чому дитина б'ється?
Приблизно до трьох років малюк починає використовувати бійку як засіб залагодження конфліктів з однолітками. Дитина ще не розуміє, що довести свою правоту можна і іншими, більш прийнятними способами. Мало того - вона поки не вміє контролювати свої емоції. І навіть якщо намагається тримати себе в руках, може зірватися. Тому, пояснюючи, що битися недобре, важливо навчити малюка іншого способу ведення суперечки і скидання негативу. Не чекайте, що після однієї або двох бесід ваша дитина перестане битися: вона тільки вчиться себе контролювати, і це не завжди в неї виходить. Покажіть, що ви розумієте, які почуття нею оволоділи: "Так, я розумію, що ти злишся (ображаєшся, засмучений)". Запропонуйте їй боротися зі своїми емоціями таким способом. Припустимо, у вас буде якийсь предмет (мішечок, коробочка, чашка), куди вона, розсердившись, буде "скидати" свою злість: кричати, висловлювати свої претензії. Можна пошукати, де у малюка "живе" злість: на ніжці або у вусі. Потім "зловити" її в долоні і викинути у вікно.
 
До речі. Діти часто стають агресивними тоді, коли батьки їх дуже опікають. Три роки - якраз той вік, коли дитині важливо доводити свою самостійність. Тому намагайтеся не опікувати її надмірно, особливо на очах у інших малюків. Ваша поведінка може спровокувати у неї бажання показати свою самостійність за допомогою кулаків.
Категорія: Виховання | Додав: Vik (13.04.2014)
Переглядів: 5195 | Теги: поради психолога, психолог, дитяча агресія, Агресія, чому дитина б'ється, поради батькам, дитяча психологія, дошкільнята, психологія, дитячий психолог | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Нащо бути душею товариства, якщо душі в ньому зовсім нема.
Володимир Висоцький

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика