РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ 3-6 РОКІВ ЗА МЕТОДИКОЮ МАРІЇ МОНТЕССОРІ
Всі монтессорі-заняття для дошкільнят спрямовані на підготовку до школи. Вони розвивають словниковий запас, готують руку до письма, вчать посидючості і закріплюють навички самообслуговування. І все це – що примітно – в захоплюючій формі. Фізика Чому б не розпочати вивчення фізики з теми полярності. Магніти - це безпрограшно цікавий варіант для всіх діток! Візьміть порожню пластикову пляшку і багато різних дрібних предметів: невидимки для волосся, гумки, ручки, олівці, іграшки. Помістіть їх всередину пляшки і спробуйте прикласти до пляшки магніт. Як поведуть себе предмети? Всі або тільки деякі з них? Що спільного в цих предметів? Стимулюйте дитину ставити запитання і намагайтеся давати вичерпні відповіді.
МатематикаНавчитися рахувати до 10 (і далі) допоможуть маленькі машинки, які продаються в будь-якому дитячому магазині. Надрукуйте таблички з цифрами від 1 до 10 в 2 примірниках: на одній стороні напишіть цифру звичайно, на іншій – кількість точок, що відповідає цифрі. Половину карток розкладіть в 2 ряди цифрами вгору, половину покладіть поруч стопкою вгору точками. Поставте в ряд 10 маленьких машинок. Виймайте із купки картку, попросіть дитину знайти відповідну точкам цифру і паркуйте машину на відповідне місце. Перевертаючи картку, дитина може сама перевіряти себе. Нехай грає до тих пір, поки всі машини не займуть своє місце на парковці.
Для дівчаток ми пропонуємо плести математичне намисто. Візьміть шнурок і різнокольорові намистини. Напишіть на листку завдання, наприклад, 2 червоні намистини + 3 синіх. Нехай дитина перебирає намистини, як вервичку, і дає правильні відповіді.
АстрономіяОдне заняття з вивчення сонячної системи може включати в себе і ліплення з пластиліну, і вміння працювати з циркулем, і завдання на класифікацію та порівняння розмірів. Зліпіть з пластиліну всі планети, попутно розповідаючи дитині про їх кольори і розміри. На аркуші паперу за допомогою циркуля накресліть коло з одним центром. Розставте планети на свої орбіти.
Географія Заняття з географії неймовірно невичерпні! Нам найбільше подобається працювати з фетром, вирізаючи з нього континенти, а потім за допомогою липучок розміщувати на них прапори, назви країн, і тварин, що там мешкають. Тварин можна використовувати і об'ємних – з наборів Lego або більш реалістичні моделі.
Читання Навчитися читати можуть допомогти прищіпки. На кожну прищіпку приклейте папірець із буквою. Покладіть перед дитиною таблички з написаними словами і нехай вона, вибираючи з усіх прищіпок потрібну букву, прикріплює її навпроти цієї літери в слові, попутно повторюючи.
Письмо Все, що потрібно зробити, - насипати манку в контейнер і малювати пальчиком по ній, повторюючи написання букв. Для старших дітей, які краще володіють рукою і захопленням, ми пропонуємо обводити роздруковані букви з допомогою змочених у фарбі ватних паличок. Це зробити простіше, ніж ручкою або олівцем, але важче, ніж просто накреслити букву пальчиком.
МалюванняНаступний етап в формуванні естетичного смаку дитини – перехід від знання кольорів до розрізнення їх відтінків. Розкажіть дитині про все різноманіття відтінків одного кольору, розкладіть перед нею палітру, перемішайте і попросіть її саму розкласти всі відтінки по кольорах, які їх утворюють. Це відмінний привід витончити сприйняття кольорів і поповнити словниковий запас новими словами.
Музика Пропонуємо повторити заняття, що об'єднує математику, практичні життєві навички і музику. Вам знадобляться: 6 склянок, вода, харчові барвники і роздруковані картки з "формулами". Нехай складає кількість крапель, відміряє їх і розводить у певній (написаній) кількості води, а потім насолоджується власноруч створеним музичним інструментом.
У цій статті читайте про розвиваючі монтесорі ігри для дітей від 0 до 3 років.
|