Багато батьків вважають, що дитина, перед тим як піти до школи, повинна вміти рахувати, читати і писати, і всіляко її до цього готують ще років із трьох. Але існує ряд умінь і навичок, які знадобляться дитині в навчальному процесі, але на них увагу мало хто звертає.
1. Важно навчити дитину організовувати власний робочий простір. Вчіть малюка акуратно розкладати необхідні йому речі, тримати все в порядку і чистоті. Такі якості і вміння можна прищеплювати під час ігор, творчих занять, ліплення, малювання, аплікації.
2. Такими простими предметами як підстругалка, олівець, ручка, лінійка теж потрібно вміти користуватися, і дуже добре, якщо ви купите все шкільне приладдя заздалегідь і на уроках вашому чаду не потрібно буде розбиратися в тому, що таке транспортир, а спокійно вчитися.
3. У початкових класах діти стикаються з проблемою розповіді і переказу прочитаного. Щоб дитині легше давалися подібні завдання в школі, вчіть її мислити і викладати думки вголос. Обговорюйте літературні твори, задавайте навідні запитання, говоріть з дитиною про її плани, мрії, щоб вона уміла чітко пояснити чого хоче і що має на увазі. До певного віку діти самі люблять задавати мільйон питань з будь-якого приводу, і важливо не ігнорувати їх, а підтримувати допитливість і цікавість. 4. Читайте дитині якомога частіше. Якщо вона не проявляє інтересу до книг, зробіть з читання ціле свято, відведіть дитину в бібліотеку, відкрийте їй царство з паперовими жителями. Дуже важливо, щоб дитина інтелектуально розвивалася, щоб у неї були знання з різних галузей, і кращим джерелом була і є для цього - книга.
5. Розвивайте пам'ять. Обсяги інформації, що зваляться на голову вашого чада в школі, будуть досить вагомі для його віку, і, щоб полегшити адаптацію до кількох предметів готуйтеся заздалегідь. Допоможуть ігри, вивчення іноземної мови, вивчення віршів напам'ять. Важливо тренувати як слухову пам'ять, так і логічну і зорову. Пропонуємо кілька ігор для розвитку запам'ятовування: 1) Для тренування зорової пам'яті можна проводити таку вправу. Викласти перед дитиною смугу з 3-4 картинок з геометричними фігурами. Хай подивиться, і як слід запам'ятає. Потім картинки закриваються, і дитина повинна пригадати, в якій послідовності які фігури були викладені. 2) На столі розкладіть кілька іграшок. Дати дитині запам'ятати їх розташування. Потім нехай вона відвернеться, а ви в цей час приберете одну з них, або поміняєте місцями які-небудь дві. Повернувшись, дитина повинна відтворити первісне положення, або сказати, якого предмета не вистачає. 3) Запропонуйте дитині видалити з ряду картинок ту, яка не відповідає логічному ряду. Наприклад, серед зображень тварин ви поклали картинку із зображенням комахи. Дитина повинна зрозуміти, що об'єднує всі картинки, і ту, яка не вписується в логічний ряд - забрати.
|