Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 17:28

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Сон немовлят
Золотий сон немовлят









Вік
Тривалість сну
Від 1 до 2 місяців
Біля 18 годин
Від 3 до 4 місяців
17-18 годин
Від 5 до 6 місяців
Біля 16 годин
Від 7 до 9 місяцівБіля 15 годин
Від 10 до 12 місяцівБіля 13 годин
Від 1 року до 1,5 року2 рази вдень: 1) сон - 2 - 2,5 год., 2) сон - 1,5 год., вночі - 10- 11 год.
Від 1,5 до 2 років1 раз вдень 2,5 - 3 год., вночі - 10 - 11 год.
Від 2 до 3 років1 раз вдень 2 - 2,5 год., вночі - 10 - 11 год.


Якщо малюк здоровий,почуває себе добре, бадьорий і активний протягом дня, але при цьому спить трохи менше рекомендованого, не варто хвилюватися.
 
Вчені встановили, що дітлахам, які живуть в місті, потрібно більше часу на сон, так як їх мозок схильний до дії агресивного зорового середовища та скаженого ритму мегаполісу. Далеко від заводів на свіжому повітрі діти засинають швидше.

Від 0 до 3 місяців

Потреба у сні

• Новонароджені можуть спати до 18-20 годин на добу. Таким чином, ваш малюк буде спати практично всю добу безперервно. Однак час його (її) сну навряд чи буде збігатися з вашим.

• Місячна дитина спить близько 16 годин на добу, тримісячна - 15 годин. Діти рідко сплять більше ніж 3-4 години поспіль (і вдень, і вночі).

Що відбувається під час сну

• Основна частина часу припадає на неглибокий сон, що супроводжується тремтіння м'язів обличчя і переміщенням очних яблук під закритими повіками.

У дорослих це буває при сновидіннях. Незначна частина часу припадає на глибокий сон, коли м'язи обличчя розслаблені.

• Під час сну на личку дитини блукає гамма почуттів, і рефлекторна усмішка змінюється раптом невдоволенням. Сон у немовлят дуже чуйний, але іноді вони не прокидаються при шумі. При засипанні і пробудженні малюк зазвичай дрімає.

Встановлюємо час для сну

• Допоможіть своєму малюкові, з самого початку прищеплюючи йому хороші навички сну. Перші 6-8 тижнів малюк не може не спати більше ніж 2 години поспіль. Якщо інтервал між укладання буде довше, то він перевтомиться і не зможе відразу заснути. Спостерігайте за своєю дитиною, і через деякий час ви вже будете розуміти, коли малюк готовий до сну.

• Як тільки малюку виповниться 2 тижні, можна починати навчати його відрізняти ніч від дня. Перед нічним періодом сну щільно зашторте вікна, вимкніть світло і запаліть нічник, відключіть телефон, телевізор.

• Викупайте крихту. Поступово це стане для неї сигналом до засипання.

Корисні підказки

До 2-річного віку дитина не повинна спати на подушці через небезпеку задихнутися.

Кладіть малюка на спину - це положення найбільш безпечне.

Зніміть з матраца поліетиленові чохли, не використовуйте пластикові підстилки.

Вкривайте дитину, але не дуже кутайте її - це шкідливо. Якщо в кімнаті тепло, замість ковдри використовуйте махровий рушник.

Малюк буде краще спати, якщо його загорнути в простирадло або покривальцеСповивання не лише дасть йому відчуття затишку і відчуття безпеки, але й обмежить рухи, які можуть перешкодити дитині заснути.

Майте на увазі, що не всі діти люблять спати ззакутаними руками. Якщо ваш малюк буде намагатися їх звільнити - не хвилюйтеся, це нормально. Тоді краще сповивати його так, щоб ручки залишалися вільними.



Підготовка до сну

Малюк викупаний, нагодований, переодягнений? Уже солодко позіхає? Відмінно, пора в ліжечко.

Приготування:

Кімната
Перед тим як вкласти малюка спати, обов'язково провітріть кімнату.
Малюки легше засинають і міцніше сплять на свіжому повітрі. Температура повинна бути 20-22 ° С. Закрийте штори.


Ліжечко
• Приберіть з ліжечка всі іграшки, які «перебралися» туди протягом дня. Щоб дитині було затишно і комфортно, до внутрішніх стінок ліжка прикріпіть спеціальне м'яке покриття з приємної, неяскравої і не дуже товстої тканини.

• Лікарі не радять класти в ліжечко подушки, валики, перинки і покривала: вважається, що їх відсутність зменшує ймовірність нещасних випадків.

• Відмовтеся від подушок і замініть їх бавовняною пелюшкою, розстеленою в два шари. Тоді ліжечко малюка залишиться чистим, якщо він несподівано зригне.

Одяг
• Можете надіти на малюка сорочечку або маєчку, а потім повзунки (комбінезончик) або піжаму. Це - оптимальний одяг для сну. Правда, перш ніж покласти дитину, краще, напевно, надіти на неї памперс, щоб вона залишалася сухою всю ніч.

• Відмовтеся від товстої ковдри або спального конверта в тих випадках, коли в кімнаті тепло або у малюка піднялася температура. У цих ситуаціях краще накрити дитину махровим простирадлом.

Налаштовуємося на сон

Відчуття ситості налаштовує дитину на блаженний сон. Однак нерідко їй потрібна ваша допомога. У ваших обіймах маля шукає спокою і відчуття безпеки, тому, вкладаючи крихту, будьте спокійні і ніжні.

• Малюка може приспати ритмічне погладжування по животику. Погладжуйте його, не міняючи ритму, поки дитина не заплющить очі.

• Увімкніть магнітофонний запис колискових, які ви слухали під час вагітності або, краще, заспівайте колискову самі. Причому пісенька, виконана мамою, заспокоїть вашого малюка швидше, ніж аудіозапис.

Категорія: Немовлята | Додав: Vik (23.02.2012)
Переглядів: 18828 | Теги: як спати при вагітності, немовлят, мають, сон, здоровий, сон разом з мамою, таблиця, діти, скільки, спати | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Людина з ясною метою буде просуватися навіть по найважчому шляху. Людина бе мети не переміститься і по гладкій дорозі.
Томас Карлейль

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика