Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 14.01.2025, 03:20

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Безсоння: як уникнути хронічних проблем зі сном
Безсоння - це розлад, який характеризується недостатньою тривалістю або незадовільною якістю сну.

Безсоння виникає на тлі зайвої активності мозкових процесів. Діагноз «безсоння» ставиться пацієнтові, якщо він тричі за тиждень не висипався. Але епізодичне безсоння зазвичай проходить самостійно. А хронічне безсоння з'являється, коли людина фіксується на порушенні сну. Виникає синдром «очікування безсоння» - впоратися з ним не можуть навіть сильнодіючі снодійні препарати.

Перевірте себе

Одній людині може бути достатньо зовсім небагато сну, щоб пробудитися задоволеним, веселим і активним. Іншому - 9-10 годин.

Але фізіологічно будь-якому організму потрібно не менше 5-6 годин. А решта - індивідуальна потреба особистості.

Загальними ознаками, необхідними для постановки діагнозу «безсоння», є:
  • погане засипання;
  • порушення сну відзначаються не менш 3 разів на тиждень протягом місяця;
  • сильне нездужання чи неможливість виконувати свої професійні обов'язки через недосипання.
До лікаря потрібно звертатися, якщо порушення сну не проходять протягом 3 місяців. Це означає, що організм не може впоратися з проблемою самостійно.

SOS

Безсоння загрожує неприємними наслідками. І справа навіть не в недостатній сконцентрованості, що викликає зниження продуктивності праці та інші неприємності аж до ДТП. При сильному недосипанні зменшується вироблення мелатоніну і серотоніну в організмі, що призводить до різких перепадів настрою і нервових зривів.

Недостатній (менше 6 годин на добу) і неглибокий сон, на думку фахівців, вдвічі підвищує ризик інфаркту і серцевих захворювань. При цьому інфаркт міокарда та інсульт, які застають хворого вночі, і лікувати складніше.

!До речі

Серцеві недуги, астма, печія, болі в м'язах або суглобах - часті причини безсоння. Якщо щось болить, заспокоїтися і заснути складно. Безсоння - частий «побічний ефект» гіпертиреозу. Через підвищеного рівня гормонів щитовидної залози людина стає дратівливою, і, хоча вона швидко втомлюється, знервований стан не дозволяє їй відразу заснути.

Схожі проблеми - у жінок в період менопаузи. Припливи, перепади настрою нерідко бувають доповнені порушеннями сну.

!Важливо

Безсоння: як уникнути хронічних проблем зі сном
Через хронічне недосипання погіршуються увага, пам'ять (короткочасна в першу чергу). Людина, яка спить погано і мало, піддається стресу, у неї поганий імунітет, часто розвивається депресія.

Починати прийом снодійних краще з рослинних засобів. А серйозні медикаменти повинен призначити сомнолог, невролог або психолог, психотерапевт.

Бажано також пройти полісомнографію. Ця сучасна методика обстеження дозволяє досконально вивчити сон людини і дати чіткі рекомендації щодо усунення причин безсоння.

Рекомендується:

Ось кілька правил, за допомогою яких можна відрегулювати сон і уникнути безсоння.
  • Суворий режим відбою і підйомів дуже допоможе організму налагодити внутрішній годинник і сон.
  • Другий крок - перегляд вечірнього меню. Полегшііть вечерю, наскільки це можливо. Не зловживайте жирними і смаженими продуктами. Віддайте перевагу нежирним сортам риби, м'яса, овочів і фруктів.
  • Раціон харчування в цілому теж слід переглянути: стресовий режим вимагає додаткової кількості магнію і триптофану. Отримати їх можна з бобових, злаків, риби, птиці і сухофруктів. Кальцій в достатній кількості теж може розслабляти, взяти його можна з молочних продуктів. І, звичайно, в доповнення до дієти не завадить пропити вітамінний комплекс. У другій половині дня не пийте напої, що містять кофеїн.
  • Відхід до сну повинен здійснюватися у максимально розслабленому стані. Гаряча ванна цілком підійде в якості «заспокійливого», тепле молоко або трав'яний чай після неї теж.
  • І що особливо важливо - не зациклюйтеся на своїй проблемі. Якщо заснути не виходить, не варто болісно перевертатися з боку на бік. Встаньте і займіться спокійною, монотонною справою, наприклад, в'язанням, вишивкою. Незабаром вам захочеться спати.

Пам'ятка пацієнту

  • Щоб не виникало проблем із засипанням, потрібно цілеспрямовано усувати подразники.
  • Повісьте на вікна щільні штори, провітрюйте кімнату перед сном.
  • Придбайте приємну на дотик і адекватну кімнатній температурі постільну білизну.
  • Ще одне найважливіше порушення гігієни сну - перегляд телевізора або робота за ноутбуком в ліжку. І те й інше призводить до нервового збудження.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (21.11.2015)
Переглядів: 1100 | Теги: спати, ознаки безсоння, безсоння, здоровий сон, проблеми зі сном. сон, сон разом з мамою, норми сну, причини безсоння, сон немовлят | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Нащо бути душею товариства, якщо душі в ньому зовсім нема.
Володимир Висоцький

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика