Багато людей страждають від підвищеної сонливості, їм весь час хочеться спати. Якщо дивитися на цю проблему поверхово, то такий стан є цілком нормальним явищем для організму людини. Бажання спати говорить про те, що організм може впоратися з хворобами без сторонньої допомоги, адже під час сну всі життєві процеси сповільнюються, а вся енергія йде на відновлення організму і боротьбу з хворобою. Однак, заглянувши глибше, ми розуміємо, що наш сонливий стан - це не що інше, як сигнал організму про те, що він знаходиться в стані постійної втоми. Привести до цього стану може цілий ряд всіляких причин, про які ми вам розповімо далі.
Причини постійної сонливостіОднією з причин, через яку нам постійно хочеться спати, є розплата за сучасний ритм життя. Спробуйте проаналізувати ваш звичайний робочий день, і ви зрозумієте, що за невеликий проміжок часу ми робимо масу всіляких маніпуляцій, супроводжуваних стресами, плюс мозку доводитися постійно переробляти нескінченний потік інформації. Всі ці дії дуже швидко стомлюють наш організм і йому потрібен певний період часу для відновлення, ось він нам і посилає сигнали у вигляді постійної сонливості. Такий стан спричиняє ряд проблем, адже вам весь час хочеться спати, значить, ви не можете зосередитися на роботі, відповідно з'являється роздратування і погіршується самопочуття, а все це може привести до серйозних проблем зі здоров'ям.
Здавалося б, вирішення цієї проблеми лежить на поверхні - достатньо просто добре виспатися. Однак наш організм не вміє висипатися "наперед" і накопичувати більше енергії, та й до того ж, перш ніж вирішувати проблему, потрібно виявити причину її виникнення. Ще однією причиною постійної сонливості може стати порушення психічного, неврологічного або соматичного стану людини. Якщо хоч в одній з цих сфер стався збій, то порушується сон людини, що призводить до постійного бажанням спати. У цьому випадку хворому необхідно звернутися до лікарів і для нормалізації процесів сну пройти курс лікування.
Ще однією причиною, через яку людині постійно хочеться спати, може стати банальний авітаміноз. Взимку ми споживаємо менше овочів і фруктів, відповідно в організмі може розвинутися нестача вітамінів, що призводить до уповільнення обміну речовин і загальної втоми організму. Тяга до сну може бути викликана прийомом будь-яких лікарських препаратів, особливо тих, які мають заспокійливий ефект. Також нам весь час хочеться спати через те, що ми в їжу вживаємо всілякі консерванти, хімікати, а ще має масу шкідливих звичок (куріння, прийом спиртних напоїв, нічний спосіб життя). Організм витрачає занадто багато енергії на нейтралізацію і боротьбу з усіма цими факторами, внаслідок чого відбувається швидке виснаження енергетичних запасів.
Способи боротьби з сонливістюДо постійної сонливості слід поставитися відповідально, адже таким чином нам організм сигналізує про постійну втому. Для того, щоб позбутися від цього стану, потрібно навчитися відпочивати.
По-перше, визначте для себе всі найважливіші справи на день і робіть тільки їх, решта відкладіть на більш відповідний час.
По-друге, постарайтеся на вихідні дні нічого не планувати, налаштуйтеся на те, що ви просто не будете нічого не робити.
Ну і, по-третє, не варто перетворювати свою відпустку в низку культурних і туристичних заходів, дайте організму перепочинок, активному відпочинку віддайте перевагу пасивному на березі моря або в тихому лісі.
Також слід переглянути свій раціон харчування і прибрати з нього всі шкідливі продукти, відмовитися від шкідливих звичок і пити більше чистої води. Ну і, звичайно ж, не варто нехтувати гімнастичними вправами, адже вони активізують обмін речовин, відповідно калорії швидше переробляються в енергію. Щоденна 20-ти хвилинна зарядка дасть вам хорошу форму і позбавить від втоми.
|