Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 05.11.2024, 16:25

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Дитина погано спить вночі
Майже кожен батько скаржиться, що його дитина вночі погано спить. Тим часом, здоровий повноцінний сон дуже важливий для її розвитку. Саме у сні вона росте, її організм зміцнюється і оздоровлюється. Але не всі діти ночами добре сплять, що не може не викликати занепокоєння.

Порушення сну у дітей можуть бути викликані різними причинами. Фахівці часто відносять поганий сон до варіації нервових порушень і для лікування призначають медикаментозні препарати. Однак це не завжди виправдано, тому не поспішайте. У більшості випадків налагодити сон можна самостійно, досить прикласти до цього деякі зусилля. Але перш встановіть причину неспокійного сну вночі.

Причини поганого сну

Новонароджена дитина перший час постійно спить, так як швидко втомлюється. Режим у кожного свій і відрізняється від дорослої людини. Спочатку немовля спить по сімнадцять годин добу, прокидаючись тільки поїсти. Обов'язкові нічні годування, тому деякий час доведеться вставати і вночі. Сита дитина зазвичай міцно засинає до ранку, не турбуючи більше батьків. До півроку час сну зменшується до чотирнадцяти годин.

Багато матерів помилково вважають, що якщо дитина вдень спить мало, то вночі буде спокійною. Насправді, все навпаки. Чим краще малюк відпочине протягом дня, тим міцнішим буде нічний сон. Відсутність або мала кількість денного сну є причиною швидкої збудливості, втоми і капризів. В результаті ввечері дитина навряд чи засне, а в цілому її сон буде неспокійним.

Порушенню сну вночі сприяють мокрі пелюшки. Неприємні відчуття і холод змушують дитину прокидатися і кликати маму на допомогу. Сьогодні це перестало бути проблемою, адже є памперси, які значно полегшують життя батьків.

Ще однією причиною поганого сну вночі є не провітрювана кімната. Зазвичай батьки не відкривають вікна, боячись, що малюк простудиться. Однак душне повітря негативно позначається на самопочутті дитини, і насамперед, порушується сон. Тому дитячу кімнату слід провітрювати кожні дві години. А для більш кращого нічного сну сходіть з малюком на прогулянку. Його нервова система заспокоїться, а здоров'я тільки зміцниться.

Дитина погано спить вночі
Вважається, що всі немовлята сплять міцно. Однак це не так. Більшість дітей перші півроку сплять погано, що пов'язано з різними чинниками. У цей період сон переважно поверхневий і неспокійний. Надалі все залежить від індивідуальних особливостей. Одні дітки легко і міцно засинають, іншим потрібна допомога. Якщо в перший рік життя немовляти ви не стикалися з порушеннями сну, не факт, що пізніше вони не виявляться. Як правило, кризовий період - з півтора до трьох років. У дитини виникають всілякі страхи - боязнь темряви, казкових героїв і т. п. У п'ять-сім років з'являється страх смерті. Зазвичай діти не розповідають про це батькам, так як це здається їм чимось загадковим і незрозумілим. Все, що відбувається вони сприймають чуйно, хоча зовні це не завжди помітно. Пізніше у дітей формується страх перед школою - боязнь не відповісти на уроці і багато іншого. Все це впливає на якість сну.

У деяких випадках діти погано сплять через кошмари, які є причиною частих пробуджень.

Проблема може виникати і внаслідок недостатнього витрачання енергії вдень. Всі діти активні і рухливі, тому батькам доведеться постаратися, щоб вони втомилися. У певних випадках проблеми зі сном виникають у дітей із завищеними потребами. Якщо у вас така дитина, до неї потрібен особливий підхід. У перший рік життя вона не здатний засипати самостійно, а надалі часто прокидається через свою вразливість і нічні кошмари.

Поганий сон у дитини може бути викликаний різними болями. Важливо встановити їх причину і усунути її. Найпоширеніша у дітей перших місяців життя - коліки. Як правило, через пару місяців вони проходять, але можуть зберігатися і до п'яти місяців. Чим викликані коліки, однозначно сказати не можна. Імовірно, винуватцем є коров'яче молоко чи склад поживних сумішей.

Серед причин тривожного сну у дітей можна також назвати:
  • прорізування зубів,
  • рахіт,
  • вітамінну недостатність,
  • отит,
  • розлади неврологічного характеру,
  • зміну погоди,
  • дисбактеріоз,
  • високу температуру.

Порушення сну можуть бути вродженими, що є наслідком хвороб нервової системи. Провокуючим фактором такого стану називають шкідливі звички матері під час вагітності, постійні стреси.

Поганий сон ночами може бути обумовлений змінами, що відбуваються в житті дитини. Приміром, переїзд, поява другої дитини в сім'ї або малюк перестав спати з батьками. А також активні ігри перед сном, недотримання режиму тощо.

Алергічні реакції - ще одна причина порушення сну, усунення провокуючого фактора швидко відновлює сон дитини.

Хороший сон у дитини

Насамперед, мама повинна берегти сон дитини. Не будіть її тільки тому, що пора їсти. Нічого страшного, якщо ще сорок хвилин вона поголодує, зате прокинеться самостійно і буде спокійніше.

Коли дитина спить, не потрібно дотримуватися найсуворішої тиші. Ведіть звичайний спосіб життя. Сторонні звуки роблять сон малюка міцнішим і кращим. Перш ніж укладати дитину спати, подбайте про те, щоб вона був напоєна і нагодована. Маля має бути сухим і чистим. Адже наявність яких-небудь проблем заважає дитині спати, вона плаче, вередує, постійно прокидається. Відсутність всіх провокуючих факторів дозволить малюку добре спати.

Першорядне завдання батьків - привчити дитину до режиму. Приблизно до півтора місяців немовля починає розрізняти день і ніч. Допоможіть йому в цьому: вночі годуйте в тиші при тьмяному світлі, а вдень можна поводитися більш емоційно, розмовляти з малюком. Так він зрозуміє, що вдень граються, а вночі сплять. Укладайте свою дитину спати в один час. Попередньо гарненько провітріть кімнату. Кожен день проводите вологе прибирання, приберіть всі предмети, які накопичують пил. Важливу роль відіграє ліжечко, білизна, піжама - все має бути натуральним і неяскравих кольорів.

Створіть сприятливі умови, при яких дитина звикне засинати: неяскраве світло нічника, читання казки, улюблена іграшка поруч. Увечері відмовтеся від активних і галасливих ігор, ніяких сварок і криків, емоційних переживань. Дитина повинна засипати в гарному настрої, розслабленому стані. Дуже сприяє цьому тепла ванна.

Дуже важливо правильна поведінка мами, коли вночі малюк прокинувся і ніяк не хоче засинати. Не варто злитися і кричати на нього, це діє збудливо.

Щоб сон був хорошим і спокійним, погодуйте дитину не більше ніж за півтори години до моменту укладання в ліжко. Вечеря повинна бути легкою, з небілкових страв. Не давайте їй багато пити, інакше про спокійну ніч доведеться забути. Допоможіть дитині подолати всі її страхи і переживання. Якщо дитина просить вас посидіти поруч, не ігноруйте цього. Якщо сон порушений внаслідок хвороби, доведеться потерпіти, в міру одужання він відновиться. Але коли дитина здорова, а спить погано, зверніться до лікаря. Можливо, причина криється в неврологічних порушеннях.

Прокидатися ночами - це нормально для дитини. Значення має число випадків за ніч і як малюк засинає після цього. Якщо малюк здоровий, а батьки все роблять грамотно, проблем зі сном в сім'ї не виникає.
Категорія: Немовлята | Додав: Vik (19.04.2014)
Переглядів: 11209 | Теги: сон дитини, сон немовлят, денний сон, режим дня, режим сну, режим, сон, нічний сон, режим дитини, дитина погано спить вночі | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Життя - це те, що з вами стається саме тоді, коли у вас зовсім інші плани.
Джон Леннон

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика