Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Четвер, 25.04.2024, 12:57

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Як впоратися з кольками (газиками) у новонароджених
Чому дітки перших місяців життя страждають кишковими коліками? Вчені до цих пір точно не можуть дати однозначну відповідь.

Грудне молоко

Кольки у новонароджених називають "проблемою трьох". Адже з'являються вони приблизно на 3- му тижні після народження , кожен напад триває приблизно 3 години, і проходять близько 3-х місяців. Педіатри помітили, що частіше коліки турбують хлопчиків, первістків і літніх діток.

 

Як впоратися з коліками

Зазвичай такий діагноз ставлять, якщо малюк плаче приблизно в один і той же час доби, при цьому підтискає ніжки до животика, перебирає ними, червоніє і дметься. Багато фахівців пов'язують таку поведінку з незрілістю шлунково-кишкового тракту. Він поступово пристосовується до своїх  "обов'язків" і цей період просто потрібно перетерпіти.

Цікавий факт: у малюків племен, близьким за стилем життя до первісних, кишкових кольок взагалі не буває. Вони не знають іншої їжі крім маминого молока і розвиваються в природних умовах.

Мамина допомога

Материнське "шосте відчуття" підказує, як вчинити правильно. Мама інстинктивно намагаєшся зігріти маленький животик, і крихітці стає легше. Можна скористатися такими перевіреними способами.

1. Перед годуванням вкладати малюка на животик. У такому положенні газики швидко відходять і не будуть причиною болю в кишечнику.

Як впоратися з кольками (газиками) у новонароджених
2. Допоможе і легка гімнастика: згинати ніжки новонародженого в колінах, притискати їх до животика, розводити в сторони.

3. Стежити, щоб малюк правильно брав сосок і ареолу навколо нього (або пляшечку). Важливо, щоб він не ковтав повітря разом з їжею.

4. Після годування потримати малюка вертикально і дати можливість повітрю вийти. Добре, якщо дитинка трохи зригує.

5. Під час нападів кишкових кольок гладити животик за годинниковою стрілкою. Щоб зігріти його, прикладати теплу (пропрасовану праскою) пеленочку.

6. Якщо Ви годуєте дитинку грудьми, виключити на час зі свого меню можливі подразники: капусту (особливо квашену), помідори, квас, бобові, свіжі огірки, свіжий білий хліб, коров'яче молоко.

7. Малюкові на штучному вигодовуванні потрібно підібрати оптимальну суміш. Вам у цьому допоможе педіатр.

8. Якщо не допомагають погладжування і зігрівання, скористайтесь газовідвідною трубочкою. Один її кінець потрібно змастити кремом або вазеліном і вставити в задній прохід на 1-2 см, інший кінець опустити в баночку з водою, щоб побачити, коли вийдуть гази.

9. Добре допомагають дитячі чаї з фенхелем або кропом, а також гомеопатичні крапельки Еспумізан. Якщо Ви не хочете давати малюкові нічого крім грудного молока, просто пийте лікувальні чаї самі - їх компоненти все одно потраплять за призначенням.
Категорія: Немовлята | Додав: Vik (01.12.2013)
Переглядів: 3312 | Теги: гази, грудне, немовлята, животик, кольки, суміш, малюк, молоко, новонароджений, грудничок | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Посилання на авторитет не є аргументом.
Бенедикт Спіноза

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика