Стародавня народна мудрість, виявляється, має під собою реальне підґрунтя: у сні мозок активно "перетравлює" нову інформацію, вирішує складні проблеми, а також породжує цікаві ідеї. Вчені радять навчальним закладам і навіть бізнесам заохочувати обідній сон своїх учнів / співробітників!
Американські нейрофізіологи заявляють, що, всупереч усталеній думці, сон - це не "відключення" мозку і тіла для отримання відпочинку, а період, в який мозок активно працює. Якщо людина перед сном засвоїла якийсь новий матеріал, активність мозку в певних фазах сну різко збільшується - нова інформація засвоюється.
Те ж явище спостерігається у людей, які довго і наполегливо намагалися вирішити якусь проблему і потім заснули: мозок самостійно займається вирішенням завдання, і, коли людина прокидається, їй "приходять в голову" нові варіанти вирішення проблеми. Саме тому вчені радять компаніям залишити практику покарання співробітників за сон в робочий час: навіть короткий і неглибокий сон допоможе не тільки серйозно відновити сили, а й ефективніше справлятися зі складними завданнями.
Сон також сприяє творчості. Якщо в пильнуванні всі сили мозку спрямовані строго в одному напрямку, який обрала свідомість, то у сні він вільний вільно перескакувати з думки на думку, і часто наштовхується на абсолютно незвичайні ідеї, які бадьорій людині просто не помічає .
|