Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 14:11

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Цікавинки

Вплив музики на людину
Той факт, що музика впливає на людину, а не просто приносить естетичне задоволення, був відомий ще в стародавні часи. Прості спостереження вчених того часу привели до однозначних висновків про вплив музики не тільки на психологію, а й на фізіологію людини, на її особистість і здоров'я. Ці знання активно використовувалися, але не отримували розвитку.


Сучасні наукові дослідження

Сучасні дослідження впливу музики на людину спрямовані, як правило, на виявлення її психорегуляторних властивостей, активно розробляється питання можливості маніпуляцій людиною, використовуючи музику.

У п'ятдесятих роках двадцятого сторіччя в Сполучених Штатах проводилися дослідження впливу музики на покупців. Було виявлено, що спокійна розслаблююча музика змушує покупців довше затримуватися біля прилавків, вивчаючи властивості товарів, при цьому знижувалася здатність до критичного мислення.

А ось вплив швидких приємних мелодій було протилежним: покупці здійснювали покупки швидше і переважно в хорошому настрої покидали магазини.

Сьогодні цей прийом використовується в багатьох магазинах, торгових центрах і кафе. Музична регуляція поведінки відвідувачів перетворилася в Сполучених Штатах в цілу галузь, з'явилася велика кількість компаній, що розробляють музичне оформлення для торговельних підприємств.

На жаль, багато результатів досліджень лабораторій і державних спецслужб про вплив музики на людину продовжують залишатися засекреченими. Але те, що дослідження проводилися і проводяться, залишається фактом.

Як музика впливає на людину

Вплив музики на людину
В ході численних експериментів фізіологи виявили, що емоції у тварин і людей породжуються центральними областями мозку. Найважливіша роль у цьому процесі відводиться гіпоталамусу. Саме впливаючи на гіпоталамус, музика викликає емоції.

Процес цей може відбуватися двома шляхами: зовнішнім і внутрішнім.

Внутрішній передбачає, що людина згадує якусь музику і це викликає у неї емоції. Приміром, почувши знайомі мелодії, людина може пригадати приємні або неприємні події у своєму житті, що і викликає емоційні переживання.

Зовнішній передбачає, що емоційні переживання виникають у людини безпосередньо в той момент, коли вона слухає музику. Зовнішній вплив відбувається поза корою головного мозку. Сигнали сприймаються вушними раковинами, потім перетворяться в нервовий імпульс і приходять в гіпоталамус, який, у свою чергу, сприймає імпульс і перетворює його в емоційне переживання.

Кора головного мозку від гіпоталамуса отримує імпульси, які інформують її про виникнення емоційних станів. А від потиличних ділянок мозку вона отримує інформацію про звукові сигнали, вловлених органами слуху. Кора головного мозку об'єднує цю інформацію в асоціації.

Вплив музики на рослини

Результати експериментів впливу музики на рослини знаходяться у відкритому доступі, на відміну від подібних експериментів з впливом на людину. Але оскільки рослини - це також живі організми, то можливо провести деякі паралелі між людиною і рослиною і впливом на них музики.

Для експериментів над рослинами беруться насіння однієї рослини і садять в однакових умовах. Кожна група насіння поміщається під вплив різної музики: перша група - під важкий рок, друга - під популярну музику, третій - під класику (Бах). Експеримент триває протягом трьох годин. Потім музика вимикається і за насінням проводиться спостереження до їх збігу.

Результати експерименту показали, що в першій групі виявилися найслабші і маленькі рослини, у другій групі середні, а в третьому - найвищі і здорові. Експерименти проводилися не одного разу і на різних рослинах. У всіх випадках результати підтверджували негативний вплив важкої рок музики і музики "поп".

Цілющі властивості музики

У стародавні часи вже було відомо не тільки про можливість впливу музики на емоційний стан людини, її настрій і настрій. У Стародавньому Китаї, Єгипті, в Древній Греції лікарі лікували своїх пацієнтів, використовуючи різні музичні інструменти. Найбільш поширеною музична терапія була в Китаї, там вважали, що музикою можна вилікувати абсолютно будь-яку хворобу, і наказували своїм пацієнтам спеціальні музичні рецепти, вплив різної музики допомагав зцілити ті чи інші органи.

У дев'ятнадцятому столітті вивченням впливу музики на здоров'я людини зайнявся відомий американський лікар-невропатолог Джеймс Корнінг, якому вдалося зафіксувати позитивний вплив музики Ріхарда Вагнера при лікуванні пацієнтів з розладами психіки.

Музикотерапія використовується і сьогодні, незважаючи на те, що розвиток медицини і науки пішли далеко вперед. Римська академія наук проводила дослідження, результати яких довели, що наслідки стресів, страх, депресію, гіпертонію і серцеві болі в дев'яноста відсотках випадків можна вилікувати музикою. Результати досліджень були підтверджені вченими з Росії та Англії.

Багато дослідників вважають, що цілющим чинником музики є ритм. Кожен орган тіла людини видає вібрації, які можуть збігатися або не збігатися з вібраціями деяких музичних інструментів.

Існують наукові докази того, що при порушенні функцій будь-якого органу його ритм також змінюється. В результаті виникають серйозні захворювання серця, печінки, нирок, шлунка. Але якщо зуміти правильно підібрати музику, щоб зіставити ритм органу, ритм якого порушений, з інструментом, який видає вібрації, колись для цього органу прийнятні, через деякий час ритм вібрацій може відновитися.

Список деяких музичних інструментів, які позитивно впливають на організм людини:

- Барабан - сприяє відновленню ритму серця і нормалізації кровоносної системи;

- Віолончель - благотворно впливає на роботу нирок;

- Орган - сприяє усуненню проблем з хребтом, нормалізує роботу мозку;

- Саксофон - активізує сексуальну енергію;

- Скрипка - покращує душевний стан людини;

- Флейта - благотворно впливає на легені;

- Фортепіано - сприяє очищенню щитовидної залози.


Крім того, сприятливий вплив класичної музики на людину може бути використано для лікування деяких захворювань:

- Щоб активізувати і стабілізувати діяльність мозку, рекомендують використовувати твори Моцарта. Підійдуть перші і треті частини з фортепіанних сонат, "Рондо";

- Щоб позбутися від головних болів, потрібно слухати "Фіделіо" Бетховена, "Угорську рапсодію" Ліста, полонез Огінського;

- Позбутися безсоння вам допоможе "Сумний вальс" Сібеліуса, п'єси Чайковського, "Пер Гюнт" Гріга;

- Щоб полегшити гіпертонію, потрібно слухати "Весільний марш" Меньдельсона, "Ноктюрн ре-мінор» Шопена, "Концерт ре-мінор" Баха;

- Також прослуховування класики сприятливо впливає на кров, організм легше справляється з хворобами.

Деякі факти про музику

Крім все вище перелічених властивостей, музика впливає на розвиток інтуїції, швидкості і образності мислення людини. Вона виступає чимось на зразок інтелектуального каталізатора, який посилює інтуїтивне пізнання внутрішніх властивостей явищ. Вплив музики сприяє усуненню категоричності суджень і допомагає стерти стереотипи.

Але і це ще не все. Музика сприяє розвитку комунікативних здібностей і навичок міжособистісного спілкування. Давно відомий факт, що музика являє собою якийсь інтернаціональну мову, що об'єднує людей різних культур, національностей, професій, світоглядів. Саме музика надає можливість спілкування без слів.

Музика сприяє піднесенню естетичних потреб людини. Музика, яка найближче людині, приносить їй безліч позитивних емоцій.

Ну і останнє, але не менш важливе. Музика допомагає вирішувати внутрішньоособистісні і міжособистісні конфлікти.
Категорія: Цікавинки | Додав: Vik (26.04.2014)
Переглядів: 7286 | Теги: цікаві факти, класика, цікаві факти про музику, вплив музики на людину, класична музика, музико терапія, психологія музики, психологія, музика, емоції | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Воля - це те, що змушує тебе перемагати, коли твоя свідомість говорить тобі, що ти переможений.
Карлос Кастанеда

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика