Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 22.11.2024, 03:45

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Виховання

Топ-7 фраз, які не можна говорити дітям

Топ-7 фраз, які не можна говорити дітям

Ми кажемо їх, навіть не замислюючись про наслідки. Однак ці прості фрази можуть заподіяти вашій дитині реальну шкоду!

Психолог Тетяна Михеєнко переконана: фрази-стереотипи, які для багатьох батьків є надзвичайно звичними, можуть серйозно вплинути на майбутнє дитини - на її самооцінку, розвиток її особистісних якостей і характеру. Постарайтеся уникати їх у вихованні свого малюка!
                    
«Не пий холодну воду, а то горло заболить». Горло болить не від холодної води, а від невисловлених емоцій / думок. Якщо дитині рот не затикати тоді, коли вона говорить, кричить, плаче, а також не лаяти її за її слова, емоції і способи їх вираження, то горло боліти не буде.
 
«Не балуйся з їжею». Діти взагалі не вміють балуватися. Вони пізнають світ і фізичні властивості предметів, в тому числі і їжі.
 
Топ-7 фраз, які не можна говорити дітям
«Не дивися так близько, а то очі зламаєш / зір посадиш». Що значить зламаєш? Куди зір посадиш, на диван чи що?) )) Зір погіршується (людина стає короткозорою), коли формуються неприємні асоціації з майбутнім. Наприклад, коли дорослий говорить грубо: «Ось виростеш - дізнаєшся», «Виростеш - зрозумієш, як важко живеться / заробляється і т.д.» А також зір стає поганим, коли людина відмовляється бачити деталі, теж внаслідок заборон на це. Діти дуже люблять все розглядати, торкатися, в тому числі і на вулиці, а дорослі їх смикають, наїжджають, вимагають не возитися, не колупатися. Батьки всіляко витягують дітей з макросвіту у доросле нудне життя.
 
«Досить дуріти / балуватися / скаженіти». Та з чого б це? Коли ще дуріти, як не в дитинстві? Якщо в дитинстві не надурачитися як слід, то потім це бажання «побути клоуном» буде постійно вилазити в дорослому віці в найдивніших формах і образах на тлі загальної серйозності людини. Ще й супроводжуватиметься внутрішньою незадоволеністю.
 
«Що ти таке кажеш ! Як тобі не соромно?!» Дуже недобре вішати на дитину сором і почуття провини. Дорослий так скидає свою відповідальність за себе, свій стан, свій рівень свідомості, свій метод виховання на дитину. І потім дитина живе з цим чужим вантажем, хворіє, стає нещасною, озлобленою на світ, починає пакостити і вередувати.
 
«Досить ревіти! Заспокойся!» Це все одно, що сказати: «Досить очищати свою душу, залиш внутрішній біль в собі і живи з ним далі, зроби вигляд, що тобі не боляче, обмани себе». Невиплаканий біль буде завжди накопичуватися і робити дитину злішою і черствою .
 
«Впадеш, вдаришся, боляче буде». Якщо так говорити дитині, то так і буде. Ці слова - це не застереження для дитини, а факти, які програмують її свідомість на такий результат подій.
 
Замість таких фраз потрібно допомогти дитині спробувати себе там, де ще не спробувала, дати їй руку, надати підтримку, вселити в дитини впевненість в своїх силах і здібностях.
Категорія: Виховання | Додав: Vik (01.04.2014)
Переглядів: 2394 | Теги: психологічні поради, психологія дитини, виховання, психологія виховання, які не можна говорити дітям, фрази, психологія, поради психолога батькам | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Між Небом і Землею - війна.
Віктор Цой

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика