Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 20.09.2024, 14:23

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Виховання

Як навчити дитину гратися самостійно?

Як навчити дитину гратися самостійно?

Як навчити дитину гратися самостійно?
Напевно, це мрія кожної мами: щоб дитина спокійно гралася своїми іграшками, поки вона займається господарством або наводить красу. На жаль, зазвичай малюки смикають своїх матерів по десять разів на хвилину!


Кажуть, для того щоб привчити дитину до самостійності, її треба частіше залишати одну. Однак цим ви можете добитися протилежного результату: малюк почне все більш наполегливо вимагати вашої уваги, відкидаючи в сторони кубики і брязкальця. Або, навпаки, замкнеться в собі і не буде йти на контакт. Адже крихітці важливо відчувати маму, її присутність дає їй відчуття безпеки.

Тому малюка до 3- х років бажано тримати в тій же кімнаті, де перебуваєте ви. Варите обід? Перенесіть манеж на кухню. Переглядаєте пошту? Розстеліть ковдру на підлозі, нехай дитина там грається. При цьому періодично розмовляйте з нею або грайтеся. Поступово дитина зрозуміє, що це нормально - коли мама концентрує свою увагу не тільки на ній. Пояснюйте малюкові, чим ви займаєтеся, навіть якщо він поки не розуміє вас: «Зараз мама помиє посуд (зварить їсти, зробить макіяж), а потім ми з тобою удвох пограємося або підемо гуляти».
 

Самостійна гра

Якщо ви просто дасте в руки дитині навіть найяскравішу і цікаву іграшку, вона може не зрозуміти, як здорово з нею гратися. Тому важливе правило для всіх мам: навчіть малюка гратися! Покажіть, як будувати пірамідку з кубиків, як одягати і роздягати ляльку, як возити машинку. Обов'язково озвучуйте всі дії: «Зараз ми ставимо червоний кубик на синій кубик, і у нас вийде пірамідка».

Якщо ваша дитина вже досягла 3-х років і знає, як цікаво гратися з іграшками, вона цілком здатна гратися сама тривалий час. Вам треба зайнятися своїми справами? Дайте малюку вказівку: «Пограйся з машинкою, побудуй їй гараж, уклади ляльку спати». Якщо така гра йому до вподоби, ви зможете спокійно займатися домашніми справами, поки ваша дитина зайнята «важливою» справою!
 

Пізнання світу

Практично кожній дитині цікаво, як влаштовані предмети, саме тому вони часто розбирають на запчастини механізми та іграшки. Не варто лаяти малюка за зіпсовану річ, запропонуйте йому натомість те, що він зможе дослідити без ризику для себе: вміст коробки зі старими речами, сумку, в яку ви поклали олівці і папір, стопку журналів. Розглядання «дорослих» речей надзвичайно зацікавить крихітку, а у вас буде час для себе.
Категорія: Виховання | Додав: Vik (02.04.2014)
Переглядів: 3395 | Теги: психологія дитини, дитяча гра, поради батькам, гра, психологія виховання, психологія, поради, як навчитися дитину гратися самості, самостійна гра | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика