За що не можна карати дитинуВи замислювалися коли-небудь, за що ви найчастіше лаєте свого малюка? У більшості випадків, причина батьківського невдоволення не в самому вчинку дитини, а в тому, що своїми діями вона змушує батьків здійснювати якісь додаткові рухи, заважає їх комфорту. Адже нам так не хочеться прати забруднені речі, витирати пролиту воду, міняти свій розпорядок дня. І тому ми виставляємо нашим дітям масу заборон і обмежень.
Але обмежуючи дитячу творчу активність, ми виростимо дитину, яка не буде малювати не тільки на стінах, але і взагалі ніде. Їй буде страшно реалізовувати свій потенціал, талант, адже через це може здорово влетіти від мами. Якщо ви не готові заради свого комфорту жертвувати повноцінним розвитком дитячих талантів і здібностей, постарайтеся не лаяти малюка за наступні речі. За природну пізнавальну активність. Дозвольте йому брати в рот предмети, які не представляють для нього небезпеку. Не сваріть, якщо він тицяє пальчиком в різні дірочки, ламає іграшку, щоб пізнати, як вона влаштована, або, приміром, вивчає свої статеві органи. За вікові та фізіологічні особливості. Малюк може бути непосидючий, неуважний, може не хотіти засинати або їсти. За відсутність досвіду поведінки в тій чи іншій життєвій ситуації. Наприклад, коли він не попросився на горщик і попісявся, боїться йти до лікаря, відбирає іграшку або б'ється, якщо ви ще не пояснили йому, що це погано.
За прояв природних почуттів, наприклад, ревнощів до молодшого братика або сестрички. За необережність, коли малюк забруднився на прогулянці або випадково пролив сік з чашки.
|