Трави від безсоння
Для безсоння є маса причин. Стрес, строга дієта, одноманітне харчування, гормональний дисбаланс, фізичні навантаження безпосередньо перед сном - все це може перешкодити безтурботному нічному відпочинку. Деякі трави наділені седативними властивостями і здатні нормалізувати Ваш сон. Зокрема, це ромашка аптечна, звіробій, валеріана і деякі інші, менш відомі рослинні засоби.
Ромашковий чай
Ромашковий чай - натуральне і, що важливо, нешкідливе снодійне. Цей напій добре заспокоює, що підтверджують не тільки травники, а й наукові дослідження. Можете почитати статтю в журналі «Медицина сну» за 2000 рік, присвячену седативним властивостям німецької ромашки.
ЗвіробійЗа відомостями Національного центру додаткової та альтернативної медицини, звіробій є одним з найбільш часто використовуваних рослинних добавок. Щоб переконатися в справедливості цих слів, досить подивитися на список інгредієнтів популярних БАДів. Звіробій традиційно використовують для лікування легкої депресії, тривоги і безсоння. Рослина містить активний компонент гіперицин з м'якими заспокійливими властивостями.
ВалеріанаЕкстракт валеріани - ще один надійний друг в боротьбі з безсонням. Національний інститут здоров'я рекомендує приймати його в кількості 450-900 мг перед сном. Валеріану можна купити в капсулах і таблетках, у вигляді настою або пакетованого чаю. Ця трава добре вивчена фармацевтами і є досить безпечним засобом для лікування безсоння. Прийом валеріани скорочує час засинання і сприяє більш глибокому, спокійного сну. Рідкісні, але можливі побічні ефекти: головний біль, порушення травлення і запаморочення.
Кора магноліїЩе один цікавий рослинний засіб проти безсоння - кора магнолії. Її застосовують для лікування занепокоєння, депресії і нервових розладів, які викликають проблеми зі сном. Прийом кори зменшує нервозність і знижує рівень гормону стресу кортизолу. Рекомендована доза становить від 60 до 300 мг рослинного екстракту в день. Не рекомендується вагітним і годуючим жінкам.
ЛавандаНа думку американських медиків, лаванда сприяє усуненню безсоння. Ця рослина гальмує діяльність центральної нервової системи і здійснює розслабляючу дію на організм. Просто заваріть 1-2 чайні ложечки у склянці окропу.
Седативні властивості характерні і для ефірної олії лаванди. Розслаблююча ванна з декількома крапельками такої олії - відмінна підготовка до сну.
ПасифлораПасифлора (Passiflora incarnata) лікує безсоння, зменшує тривожність, бореться з судомами і різними нервовими розладами. Подібно валеріані, ця рослина підвищує рівень ГАМК в головному мозку. Вчені з Університету Меріленда стверджують, що побічні ефекти пасифлори виражені слабше, ніж у валеріани або трави кава (перець п'янкий).
Собача кропива (пустирник)Для лікування депресії цю траву використовували ще в Стародавній Греції. Китайські цілителі лікували пустирником своїх пацієнтів від безсоння. Знали про його седативні властивості і римляни. Найкраще готувати чай з пустирником, але врахуйте, що він впливає на згортання крові і в рідкісних випадках викликає розлад шлунка.
Котяча м'ятаКитайська медицина використовує котячу м'яту більше 2000 років, в тому числі для боротьби з безсонням. А європейські ескулапи середньовіччя лікували з її допомогою скарлатину. Американський травник Філліс Балч розповідає, що котяча м'ята містить особливі хімічні речовини - ізомери непеталактона з седативним ефектом.
Перець п'янкий (КАВА)Завершує список популярних рослинних снодійних перець п'янкий або просто кава. Ця трава особливо ефективна при порушеннях сну і підвищеній тривожності, викликаних гормональними змінами в жіночому організмі (менопауза). Але без лікарського нагляду приймати її не варто, так як існує ризик пошкодження печінки.
Поряд з травами в боротьбі з безсонням можуть допомогти дуже, здавалося б, прості й очевидні дії. Більше бувайте на повітрі, займіться зарядкою, використовуйте заспокійливу силу ефірних олійок перед сном, лягайте в один і той самий час, включіть в раціон продукти, багаті вітамінами групи B. І солодких вам снів!
|