Сьогодні проблеми з артеріальним тиском серед населення нашої країни стали настільки поширені, що фактично кожна доросла людина хоча б раз у житті, але відчував на собі його "стрибки".
Близько половини населення віком від сорока років має проблеми з артеріальним тиском постійно, реагуючи його стрибками на зміни погодних умов, стреси, фізичні навантаження та інші фактори. Проте мало хто навіть з цих людей замислюється про те, наскільки це небезпечно для організму, і до яких наслідків може привести високий тиск, а даремно.
Небезпека гіпертоніїЯк показує медична практика, у людей, які страждають постійним підвищеним тиском, або артеріальною гіпертензією, частота виникнення інсультів збільшується майже в 7 разів, серцевої недостатності - більше , ніж у 6 разів, ішемічної хвороби серця - практично в 4 рази, ураження периферичних артерій - удвічі. Крім того, статистика невблаганно нам свідчить про те, що гіпертоніки і живуть менше людей з нормальним артеріальним тиском.
Щоб уникнути негативних наслідків і застрахувати себе від подібних захворювань, люди, схильні до підвищення артеріального тиску змушені постійно пити для його зниження лікарські препарати, що сприяють його зниженню. Однак існують народні рецепти з трав, що знижують тиск, які менш небезпечні для організму, ніж хімічні лікарські препарати, і які можна пити набагато більш тривалий час без загрози для організму.
Ось ці трави і рецепти з нихВалеріана від гіпертоніїЦя чудова трава має масу корисних властивостей і здійснює на організм всебічний вплив. Крім того, що вона знижує тиск і знімає спазми венозних судин, вона ще й регулює серцеву діяльність, поліпшує коронарний кровообіг, знижує нервову збудливість, покращує роботу шлунку і посилює жовчовиділення. Однак діє вона м'яко, поступово надаючи свій позитивний вплив на організм людини, тому найбільшої ефективності можна досягти при тривалому застосуванні валеріани.
А для пониження тиску застосовуються такі рецепти з валеріани: 1 ст. ложку її сухих кореневищ заливають склянкою окропу, гарненько укутують, настоюють годину, а потім ретельно проціджують і приймають по 20 г 5 разів на день. Можна також залити 10 г подрібнених коренів і кореневищ валеріани склянкою киплячої води, прокип'ятити 30 хвилин, потім настояти не менше двох годин і приймати по 20 г від 4 разів на день.
Якщо ж вам не хочеться заварювати цю траву - просто приймайте буквально грам порошку з коріння валеріани тричі на день або нюхайте перед сном валеріанову настоянку. Тільки не забувайте, що крім усього іншого, настоянка валеріани має снодійну дію.
Сухоцвіт болотний (жаб'яча трава) від тискуНе менш корисна для людей, що страждають гіпертонією і сухоцвіт болотний, яка володіє відмінною судинорозширювальною дією і знижує артеріальний тиск, а також має жовчогінну та противиразкову дію. Рекомендується приймати сушеницу і людям, що страждають на діабетом.
А рецепт приготування цілющого напою з неї дуже простий: потрібно просто залити 2 столових ложки сухоцвіту склянкою окропу, настояти не менше 20 хвилин і процідити, а потім пити по 100 г в середньому двічі на день після їжі. Курс лікування сушеницею - 2 тижні. Для посилення ефекту можна застосовувати відвар сухоцвіту разом з ваннами для ніг, для приготування яких необхідно 150-200 г трави залити 3 л окропу і настояти близько 30 хв. Тривалість таких ванн для ніг - не більше 30 хв.
Зверніть увагу, що препарати сухоцвіту не рекомендують приймати при артеріальній гіпертензії та тромбофлебіті.
Меліса лікарська при гіпертоніїЦе ароматна рослина з успіхом використовується при вегетосудинної дистонії, нервової збудливості, перепадах кров'яного тиску, безсонні, аритмії і порушеннях травлення.
А приготувати корисний і ароматний настій з меліси, можна заливши 1 ст. ложку її сухого подрібненого листя склянкою окропу і настояти 1 годину в щільно закритому посуді. Після цього настій необхідно процідити і приймати по 100 г тричі на день.
Грицики (сумочник пастуший) від підвищеного тискуВідмінно знижують кров'яний тиск і грицики, а настій з них готують так: 3 столові ложки сухої або свіжої грициків заливають 220 мл окропу і настоюють 15 хвилин. Потім проціджують і п'ють по 100 г тричі на день.
Але можна приготувати настій з грициків і заливши 3 ч. ложки трави склянкою холодної кип'яченої води. Однак настоювати її в цьому випадку потрібно не менше восьми годин, а приймати - по 40 г тричі на день.
Пустирник сердечний (собача кропива) при гіпертоніїЗнижує артеріальний тиск і нормалізує серцевий ритм і пустирник. Крім того, ця трава збільшує силу серцевих скорочень, зменшує головні болі, регулює менструальний цикл і покращує сон.
Настій з неї готують таким чином: залити 3 ч. ложки трави склянкою кип'ятку, 15 хвилин настояти в теплому місці, потім відтиснути і пити по 20 г тричі на день.
Можна з успіхом приймати при гіпертонії і настойку пустирника, дотримуючись інструкції з її застосування.
Однак яку б траву ви не вибрали для лікування, проконсультуйтеся з лікарем і не забувайте щодня вимірювати артеріальний тиск.
|