Лаврове дерево містить в собі багато речовин. Доведено їх сприятливий вплив на наш організм. Саме завдяки цьому найбільш популярні рецепти в народній медицині передбачають використання лаврового листа.
Це вічнозелена рослина, яка має гладку коричневу кору, овально- подовжене листя темно-зеленого кольору. У квітні можна побачити невеликі квітки кремового кольору. Восени вони стають овальними чорними кістянками. Лавровий лист, що росте в живій природі, може досягати у висоту вісімнадцяти метрів і живе дуже багато років. Популярність лаврового листа стала причиною того, що сьогодні дерево активно культивується, ним засаджені величезні плантації. Лавровий лист можна виростити навіть вдома, але тоді він буде дуже мініатюрним.
Звичний і невибагливий лавровий лист народна медицина використовує від самих різних хвороб. Для лікування підходять листя дерева, плоди, а також олійка, яка в них міститься.
Лікування хвороб лавровим листомСеред компонентів, присутніх у складі лаврового листа, можна відзначити органічні кислоти, олії, дубильні речовини. У народній медицині ці складові лаврового листа спрямовані на поліпшення апетиту і травлення, лікування суглобів, хвороб печінки, шлунка і кишечника, надають хорошу сечогінну дію. Велика кількість фітонцидів робить лист лавра ефективним засобом зміцнення імунітету та профілактики туберкульозу. При застуді, лікуванні ревматизму, паралічах зовнішньо застосовуються масляні екстракти.
У лікувальних цілях народна медицина рекомендує використовувати якісну сировину. Про це свідчать листя оливкового кольору і стійкий аромат. До початку використання їх необхідно відсортувати і промити в прохолодній воді. Більше року зберігати лавровий лист не можна, так як з часом аромат втрачається, і він стає гірким.
Різноманітність компонентів, що входять до складу лаврового листа, дуже велика. Тому він є відмінним протигіпертонічним, заспокійливим, сечогінним засобом. Лавровий лист забезпечує зниження кількості цукру в крові. А якщо дозу збільшити, вийде дієве блювотний засіб. Лист лавра, завдяки наявності фітонцидів, є відмінним антибактеріальним і протигрибковим препаратом.
Для лікування раку також використовуються плоди лаврового дерева. У малій дозі їх можна вживати при порушенні роботи шлунка і кишечника, для підвищення апетиту. Лікуватися плодами лавра не можна при вагітності, так як вони можуть стати причиною викидня. Масло лавра ефективно лікує м'язові розтягування і забиті місця.
Якщо один з домочадців захворів, за допомогою лаврового листа можна продезінфікувати кімнату, в якій він знаходиться. Для цього п'ять-сім листів помістіть в склянку окропу і, накривши кришкою, залиште настоюватися на п'ятнадцять хвилин. Потім налийте готовий настій в тарілку і поставте в кімнаті. Аромат заповнить всі приміщення і усуне всі шкідливі речовини. Якщо дитина засинає погано, в її подушку зашийте кілька лаврових листів, їх запах заспокоїть малюка.
При туберкульозі, цукровому діабеті, як антибактеріальний і імуностимулюючий засіб лавровий лист використовується як настій: десять листочків залийте окропом, залиште на три години. Пити по половині склянки. Щоб вилікувати запалення на шкірі, попрілості, пролежні, можна зробити лаврову олійку. Листки лавра слід подрібнити, півтори ложки залити очищеною рослинною олією. Суміш тримати в темному прохолодному місці тиждень, перед застосуванням процідити.
Лавровий лист допоможе вилікувати біль у суглобах і артрит, вивести з організму шлаки і солі. П'ять грамів листків залийте водою, п'ять хвилин кип'ятіть на повільному вогні. Залийте в термос або закутайте, залиште на три-п'ять годин. Готову рідину процідити, пити маленькими ковтками протягом усього дня. Відвар повинен бути свіжим, пити три дні, через тиждень процедуру повторити. На час лікування рекомендується споживати тільки добре засвоювані продукти, виключити алкоголь. При прийомі можливе загострення болю, який швидко проходить. Цей відвар лаврового листа можна використовувати в профілактичних цілях, він поліпшує стан організму.
При діатезах і алергіях, подразненнях на шкірі, нагноєннях лавровий лист у вигляді настою застосовують як зовнішній засіб, а також приймають всередину. У першому випадку добрі ванни і обтирання. Курс лікування триває від трьох днів до тижня. Вживання настою всередину допоможе швидко зняти неприємні симптоми, а потім усунути причину алергії.
Лавровий лист - потужний природний антибіотик і каталізатор обмінних процесів. Вхідні в його склад дубильні речовини допомагають знімати запалення і набряки.
Профілактичне застосування лаврового листаЯкщо у вас сильно пітніють ноги, використовуйте відвар лаврового листа. Тридцять листків залити склянкою окропу, потримати на вогні пару хвилин, настояти три години. Готовий засіб додайте в ванночку для ніг, процедуру проводити щовечора по десять хвилин.
При стоматиті, неприємному запаху з рота жуйте лавровий лист протягом п'ять-десяти хвилин, після цього протягом години не можна їсти і пити.
Лавровий лист ефективний проти зубного болю. Якщо вас мучать болі, приготуйте лікувальний відвар: подрібніть чотири листочки і залийте водою, кип'ятіть п'ять хвилин. Потім остудіть і використовуйте для полоскання. У відварі можна змочити шматочок вати і покласти її на хворий зуб. Незабаром всі симптоми зникнуть.
|