Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 22.11.2024, 03:21

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Звіробій в народній медицині
Звіробій продірявлений отримав широке поширення в народній медицині. З висушеної трави звіробою готують всілякі відвари і настої, які використовуються для лікування різних захворювань.

Збір та підготовка звіробою

Звіробій називають "продірявленим", тому що його квіти і лиття покриті дрібними чорними крапками, які наповнені барвником Гіперицину. Зростає ця трава на луках, галявинах, пагорбах, у садах, по околицях полів, чагарниках, поблизу доріг. Також її можна зустріти в степовій, лісовій і лісостеповій зоні України, на Кавказі, в Середній Азії.

Для лікування використовують квіти, листя і стебла звіробою. Звіробій слід заготовляти тоді, коли він починає цвісти. Зрізати сировину краще за допомогою ножа, намагаючись захопити верхівки звіробою довжиною не менше 25 см, уникаючи грубих стебел без листя. Сушити траву потрібно краще на горищі, яке має хорошу вентиляцію. Розстелите на папері траву тонким шаром, не забувайте регулярно перемішувати її під час сушіння. Також можна зробити зі звіробою невеликі пучки і сушити їх в тіні в підвішеному стані.

Застосування звіробою

Звіробій містить багато корисних речовин, які й наділяють його цілющими властивостями і дозволяють активно використовувати в народній медицині. До складу цієї трави входять нікотинова і аскорбінова кислоти, флавоноїди, цукор, холін, ефірна олія, каротин, фітонциди, гіркі, дубильні, смолисті речовини.

Звіробій в народній медицині
З давніх часів відвари і настої звіробою застосовували для лікування застуди, грипу, ревматизму, захворювань серця, печінки, шлунку, головних болів, геморою, сечового міхура, нічного нетримання сечі, запалення жіночих статевих органів.

Дубильні речовини і ефірні олії, які входять до складу трави, дуже корисні при запальних процесах, також ними можна змащувати ясна при появі гінгівіту і стоматиту, вони допомагають позбутися від проносу. Ефективним є звіробій і для лікування опіків, загоєння ран, для лікування захворювань шкіри.

Крім того, застосування звіробою може бути корисним для зниження спазмів судин. Якщо вас щось турбує, спостерігається нервове напруження або депресія, то варто звернутися за допомогою до звіробою, оскільки звіробій прийнято вважати природним антидепресантом, який відмінно справляється з різними психічними розладами.

Для цього достатньо заварити чай з сушеного звіробою і вживати не менше трьох чашок на день. Для кращого ефекту можна додатково приготувати настоянку цієї трави і вживати тричі на день по 20 крапель. Візьміть 50 грам сухої трави і залийте їх пляшкою горілки, настоювати звіробій слід в темному місці протягом 10 днів, регулярно струшуючи.

А ще це трава допоможе тим, кому терміново потрібно зібрати думки докупи, але з якихось причин не виходить це зробити. Заваріть собі чай із звіробою і меліси, випийте, і ви здивуєтеся, наскільки позитивний ефект здатні надавати ці рослини на організм.

Крім того, ця рослина може похвалитися кровозупинними, загальнозміцнюючими, терпкими і протизапальними властивостями. Звіробій здатний привести в норму обмін речовин, активізувати процес травлення. А ще ця рослина наділене заспокійливим, жовчогінним, спазмолітичним ефектом. Їй під силу розслабити мускулатуру внутрішніх органів і кровоносні судини.

Протипоказання до прийому звіробою

І хоча ця рослина вважається слаботоксичною, але якщо її застосовувати тривалий період, то можуть виникати неприємні відчуття в печінці, відчуватися гіркота в роті. Настій звіробою лікарі не радять застосовувати хворим на гіпертонію. Також до його прийому варто обережно ставитися літнім людям, які вживають антидепресанти. Поєднання цієї рослини з антидепресантами здатне спровокувати запаморочення, мігрені, туманність свідомості, почуття незрозумілої тривоги.

Людям, які мають високу чутливість до сонячних променів, теж слід відмовитися від використання звіробою. Не можна застосовувати для лікування цю рослину і майбутнім мамам, а також жінкам, які годують дитину грудьми.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (24.04.2014)
Переглядів: 2244 | Теги: звіробій, лікування, властивості, народна медицина, народні методи лікування, звіробій в народній медицині, лікування травами, лікування звіробоєм | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Смерть вартує того, щоб жити, а любов вартує того, щоб чекати.
Віктор Цой

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика