Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 05.11.2024, 14:22

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Запаморочення при остеохондрозі
Серед хворих остеохондрозом шийного відділу хребта більшість пацієнтів скаржиться на часте запаморочення. Це досить неприємний симптом, який може супроводжуватися порушенням рівноваги, непритомністю, зниженням слуху, зору, і навіть проблемами з вимовою мови. Запаморочення має кілька різновидів, що розрізняються особливостями симптоматики і причинами його появи.

Залежно від виду синдрому лікар призначає індивідуальну програму лікування. Однак для більш точного і швидкого визначення діагнозу хворому не завадить самостійно ознайомитися з різновидами запаморочення, а також методами профілактики і лікування шийного остеохондрозу.

Причини запаморочення при остеохондрозі

Для того щоб усунути такий неприємний симптом остеохондрозу, як запаморочення, необхідно встановити причину розвитку даного захворювання. На сьогоднішній день медики не можуть озвучити точної причини остеохондрозу шийного відділу хребта, однак можна назвати ряд чинників, що провокують його розвиток. До них відносяться:
  • погано розвинена м'язова система в області шиї і плечового пояса;
  • застій у м'язах;
  • надмірна вага;
  • малорухливий спосіб життя;
  • порушення обмінних процесів в організмі;
  • куріння;
  • генетичний фактор.

Крім того варто виділити особливості професійної діяльності. Наприклад, сидяча робота і тривале перебування за комп'ютером, а також вібрація або підйом вантажів досить часто провокують розвиток остеохондрозу шийного відділу.

Запаморочення при остеохондрозі
Остеохондроз найчастіше виникає в області шостого та сьомого шийного, а також поряд з першим грудним хребцями. В результаті остеохондрозу відбувається деформація структури хребців і міжхребцевих дисків, що призводить до появи випинання дисків, виникненню розриву фіброзного кільця, травмування оточуючих хребців структур, появи запального процесу, порушення кровотоку, появі набряків, а також м'язових спазмів.

В результаті вищеописаного процесу та його наслідків відбувається зменшення припливу крові до спинного і головного мозку. А це в свою чергу викликає симптом запаморочення, а також блювотний рефлекс.

Різновиди синдромів запаморочення при остеохондрозі

Найбільш поширена ознака шийного остеохондрозу проявляється у випадку розвитку одного з декількох симптоматичних комплексів. Виділяють такі види синдромів запаморочення.
  • Вестибулярно - стовбурової синдром.
Розвивається в результаті порушення кровотоку і виникнення патологічних імпульсів в мозочку і вестибулярному апараті. До його симптомів відноситься відчуття руху підлоги і стін, коливання предметів і втрата рівноваги під час ходьби. Додатковими ознаками можуть бути нервові тики в області очей, блювотна реакція або нудота. Найчастіше даний синдром проявляється в ранкові години після підйому, а також при різких рухах головою.
  • Кохлеарно - стовбуровий синдром.
Відмінними ознаками даного комплексу симптомів є патологічні зміни в роботі слухових органів, порушення рівноваги. Назва синдрому походить від захворюванням органів, яких торкається, що знаходяться в області скроневих кісток - кохлео. До запаморочення, як правило, в даному випадку приєднується дзвін у вухах, шуми в голові і зниження слуху. Поява симптомів не залежить від часу доби, а посилюється при різких рухах, поворотах і закиданні голови.
  • Синкопальний синдром.
Виникає внаслідок спазму судин і подразнення нервових закінчень в області хребців. Проявляється частою різкою непритомністю. Людина може раптово впасти і втратити свідомість, або просто впасти. Стан в таких випадках швидко відновлюється, однак залишається гул у вухах і легке запаморочення. Синдром запаморочення супроводжується фотопсією (відчуття "мушок" перед очима) і порушенням роботи мовного апарату.
  • Гіпоталамічний.
Ознаками даного комплексу симптомів є скачки артеріального тиску, надмірна пітливість або зайва сухість шкіри, дратівливість, нервозність, часте сечовипускання, аритмія, порушення нормальної температури тіла, а також швидка стомлюваність.
  • Зоровий синдром.
Причиною виникнення даного синдрому запаморочення є порушення кровотоку в районі сонної і хребетної артерій. До частих ознаками можна віднести погіршення зору, фотопсія, відчуття пелени на очах та інші схожі симптоми.
  • Глоткової- ларингеальний.
Виникає в результаті тиску деформованих дисків на область гортані. Виявляється у вигляді утруднення дихання, відчуттям грудки в горлі, першіння і позовів до кашлю, ослабленням голосових зв'язок і труднощами при ковтанні.

Варто відзначити, що всі перераховані варіанти симптоматики не завжди мають місце. Та, в період загострення шийного остеохондрозу вони можуть проявлятися і досить сильно, а під час ремісії часом не спостерігаються взагалі. Що ж до самого запаморочення - воно присутнє на будь-якій стадії захворювання.

Лікування запаморочення при остеохондрозі

Як було сказано вище, усунення запаморочення неможливо окремо від лікування самого захворювання. Шийний остеохондроз в даний час не має стандартної загальноприйнятої програми лікування. У кожному окремому випадку терапевтичні методи підбираються індивідуально. Можна виділити кілька методик, спрямованих на зниження вираженості симптоматики, а також відновлення функцій хребетної системи.
  • Медикаментозна терапія, що включає прийом препаратів для зупинки запальних процесів, зняття набряклості, нормалізації процесу кровотоку і поліпшення роботи судинної системи.
  • Метаболічна терапія та нейропротектори. Дані методики застосовуються з метою поліпшення роботи головного мозку і захисту нервових клітин при нестачі кисню в результаті здавлювання судин і артерій деформованими хребцями.
  • Фізіотерапія, спрямована на відновлення функцій хребта. Вона включає масаж, голковколювання, електрофорез, рефлексотерапію і санаторно-курортне лікування в спеціалізованих лікувальних центрах.

Величезне значення має фізична активність і здоровий спосіб життя пацієнта з шийним остеохондрозом. У період лікування необхідно пройти курс спеціальної лікувальної гімнастики. У домашніх умовах корисно робити щоденну ранкову зарядку, скоротити режим роботи за комп'ютером, виконувати нескладні комплекси вправ, рекомендовані остеопатом або мануальним терапевтом. Це допоможе зміцнити м'язовий комплекс, навколишній шийні хребці, і поліпшити кровообіг в цій ділянці.

Багато лікарів надають великого значення правильному харчуванню. Так, медики вважають, що для зниження синдрому запаморочення при остеохондрозі необхідно скоротити прийом солі в щоденному раціоні до 1-2 грам. Обов'язково потрібно виключити куріння і прийом алкогольних напоїв, кави і чорного чаю, а також шоколаду. Бажано знизити обсяг споживаної рідини. При лікуванні інших недуг за допомогою аспірину рекомендується зменшити його дозування, так прийом даного лікарського засобу може бути провокуючим фактором розвитку запаморочення.

При серйозних порушеннях хребта і деформації міжхребцевих дисків, коли консервативна терапія не приносить очікуваного результату, показано оперативне втручання. Хірургічна операція проводиться з метою усунення компресії хребетної артерії.

Комплекс вправ при шийному остеохондрозі

Вправа 1

Дуже повільно поверніть голову в ліву сторону до межі. Зафіксуйте шию в такому положенні на декілька секунд. Потім, те ж саме повторіть в іншу сторону. Рекомендується робити по десять поворотів у кожну сторону щодня.

Вправа 2

Покладіть долоню руки на поверхню чола і з максимальною силою натискайте головою, впираючись рукою в лоб. Те ж саме виконайте, поклавши долоню на щоки і натискаючи головою по черзі в кожну сторону. Ця вправа чудово зміцнює м'язи шиї.

Вправа 3

Вирівняйте голову, дивлячись прямо перед собою. Потім поступово і дуже повільно опускайте голову вниз, намагаючись покласти її на груди. Після чого підніміть голову, і так само повільно опустіть по черзі в ліву і праву сторони. Повторіть кожен рух 10 разів. При появі неприємних чи больових відчуттів припиніть вправу.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (17.05.2014)
Переглядів: 3886 | Теги: вправи при остеохондрозі, лікування, причини, профілактика, остеохондроз, Хребет, симптоми, шия, паморочиться голова, запаморочення при остеохондрозі | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика