Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Субота, 20.04.2024, 09:16

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Біль при переломі (причини, симптоми, діагностика, лікування)

Біль при переломі (причини, симптоми, діагностика, лікування)

Біль при переломі настає в результаті переломів кісткової тканини. Мається на увазі наявність повного або часткового порушення цілісності кісток, коли виникають навантаження, які перевищують міцність ділянки, яка травмується.

Причини болю при переломі

Біль при переломі (причини, симптоми, діагностика, лікування)
Перелом може виникнути в двох типах випадків: коли має місце травма, і коли хворим було перенесене захворювання, яке призвело до змін міцності та інших характеристик кісткових тканин організму і спровокувало руйнування кісток (пухлини, остеомієліт).

Наскільки важким буде стан людини при переломі, залежить від розмірів ділянок кістки, які були пошкоджені, а також від кількості таких ділянок. Так, наприклад, масивну крововтрату і травматичний шок може викликати наявність множинних переломів, особливо якщо це – великі трубчасті кістки. Відновлення після травм подібного роду повільне, пацієнт може одужувати протягом декількох місяців.

Переломи можуть бути відкритими (якщо пошкоджуються м'які тканини, такі як шкіра і м'язи) і закритими.

Симптоми болю при переломі

Симптомами болю при переломі є:
  • наявність різкої болі в певних ділянках поблизу місця пошкодження;
  • наявність крововиливів і набряклості в м'яких тканинах, що оточують пошкоджене місце;
  • якщо ушкоджена кінцівка змінила свою рухливість і форму;
  • в особливо важких випадках можлива наявність хрускоту, який створюється уламками кістки;
  • характерним симптомом переломі ребрових кісток є біль при переломі, яка виникає, коли людина робить глибокий вдих або покашлює.

Болі можуть виникнути як безпосередньо в момент, коли стався перелом, так і через деякий час після події. Справа в тому, що разом з переломом кістки травмуються нервові закінчення.

При переломі кістки в першу чергу порушується її функціонування, спостерігається наявність ненормальної рухливості, що супроводжується крепітацією, відбувається деформація пошкодженого місця. Скорочення м'язів поблизу місця перелому може призвести до того, що ушкоджена кінцівка трохи коротшає. При переломі можливий шок, інтоксикація (якщо стався великий перелом – відбувається розпад тканин, які були травмовані), підвищення температури тіла, гематоми.

Біль при переломах кісток черепа

Одним з найбільш небезпечних видів переломів є переломи черепних кісток. Такі переломи виникають, якщо людину вдарили по голові, найчастіше причиною є якийсь твердий предмет. Крім того, це може бути падаючий камінь, або коли людина впала і вдарилася головою об каміння або тверду поверхню. Біль при переломі кісток черепа виникає в пошкодженому місці, воно помітно набрякає. Якщо обережно промацати зону перелому, то відчується зміщення кісткових відламків, але цього краще не робити, через небезпеку пошкодження головного мозку. Це і є найбільш несприятливе в даному виді переломів – головний мозок від удару і переломів черепних кісток може пошкодитися. Перелом основи черепа зазвичай супроводжується такими симптомами, як:
  • виникнення темних синців під очима, а часто навіть вони з'являються на всьому просторі навколо ока (у вигляді очок);
  • виділення з носової порожнини прозорої рідини, в якій є невеликий домішок крові – під назвою ліквор;
  • відчуття слабкості;
  • стан оглушення;
  • потемніння в очах;
  • нудота;
  • блювота.
Складність цього перелому в тому, що перший час (кілька хвилин) після травми потерпілий може навіть не помітити свого ушкодження, так як буде відчувати себе цілком нормально і не зможе дати об'єктивну оцінку свого стану. Назва такого стану – період уявного благополуччя. Після цього може спостерігатися різке погіршення стану, навіть можуть призупинитися серцева діяльність і дихання.

Біль при переломах хребта

Перелом хребта і характерний йому біль виникає, коли людина падає з високого місця або ж вдаряється головою об дно, коли пірнає; коли виникає сильний удар в спину (наприклад, при автомобільних травмах, камнепадах); коли людина потрапляє під завали. Біль при переломах хребта проявляється у спині і є дуже сильним, особливо, коли людина робить спроби поворухнутися. Найнебезпечнішим у переломах даного типу є те, що внаслідок перелому може пошкодитися спинний мозок, який розташований в хребетному каналі. Травма спинного мозку може виникнути від осколків хребців, якщо вони зруйновані, а також, якщо вони будуть зміщені. Пошкодження спинного мозку викликає параліч рук і ніг, а іноді і всього тіла, при цьому людина повністю втрачає чутливість і можливість як-небудь рухатися.

Біль при переломі руки

Біль при переломах кистей рук виникає по ходу кістки. Кінцівка набуває неприродної для неї форми, також можлива наявність неприродної рухливості в тих місцях, де немає суглобів, крім того кінцівка може припухати.

Якщо є підозра, що кистьова кістка переламана або вивихнута, кисть руки прибинтовують до широкої шини таким чином, щоб її початок припадав на середину передпліччя, а кінець знаходився біля кінчиків пальців. Перед цим в долоню вкладають вату (грудка), бинт або щось подібне, щоб зігнути пальці. До ушкодженого місця прикладають холод.

Біль у нозі при переломі

Біль при переломах нижніх кінцівок виникає вздовж кістки, кінцівка припухає, набуває неприродної форми і рухливості, в місцях, де такого бути не повинно і суглоби не розташовані. Для надання першої допомоги при переломах ніг, до пошкодженої кінцівки прикладають шину (можна використовувати фанерну пластинку, палицю, картон або щось подібне). Довжина шини повинна бути такою, щоб вона могла розташовуватися вище від місця краю тазу (можна аж до пахв) і до п'ят. Таким чином, можна досягти повного спокою пошкодженої кінцівки. При накладанні шини бажано не піднімати пошкоджену ногу, а притримувати її в тому положенні, в якому вона опинилася, підв'язки ж до шини акуратно протягувати під попереком, коліном і п'ятою, намагаючись не поворухнути ногу. До ураженого місця потрібно прикласти холодний предмет.

Біль при переломах ребер

Переломи ребер трапляються, коли людина падає з висоти, якщо відбувається здавлювання грудної клітини, прямий удар і т. д. Біль при переломі ребер є різким і виникає, коли людина дихає, кашляє або змінює положення тіла. При пошкодженнях ребер потерпілий зазвичай не робить глибокі вдихи, від чого у нього проявляється поверхневе дихання. Основна небезпека при переломах ребер – може пошкодитися плевра та легені від гострих країв кісткових уламків. Якщо ушкоджуються легені, можливе виникнення підшкірної емфіземи, коли в підшкірну клітковину проникає повітря. Від цього міжреберні проміжки згладжуються, що схоже на набряк.

Щоб встановити, набряк це чи ні, можна промацати місце пошкодження – у такому разі від пальців буде виникати деяке похрускування, що нагадує лопання бульбашок.

Біль при переломі ключиці

Переломи ключиці виникають зазвичай від падіння на витягнуту руку, рідше - коли людина падає на плечовий суглоб або якщо на ключицю припадає прямий удар. Біль при переломі ключиці зазвичай виникає, коли людина намагається порухати рукою – в ключиці з'являються хворобливі відчуття. Найчастіше в такому випадку потерпілий притискає руку до тулуба і намагається взагалі нею не рухати. Деформацію ключиці легко можна спостерігати зовні, вона добре помітна; область перелому набрякає. Якщо промацувати зону перелому, потерпілий буде відчувати різку болючість цього місця. Відбувається зміщення зовнішньої частини ключиці вниз і вперед, чому сприяє тяжкість руки. При переломах ключиці також можуть пошкодитися глибоко лежачі судини і нерви в плечовому сплетенні.

Біль при переломі кісток тазу

Перелом кісток тазу небезпечний тим, що його супроводжують ушкодження внутрішніх органів. Тільки смертність від перелому черепних кісток перевершує смертність від переломів кісток тазу – це дуже небезпечний вид переломів. Найчастіше перелом кісток тазу та біль після нього виникають, коли людина потрапляє в завали, під каменепади, якщо падає з висоти і при прямих сильних ударах. Біль при переломі кісток тазу дуже різка, потерпілий взагалі не може змінити положення тіла, виникає інтенсивний біль. Часто форма тазу помітно змінюється і спотворюється. Поза хворого зазвичай нагадує жабу – людина лежить на спині, напівзігнуті в колінному суглобі і тазостегновому суглобі ноги розведені убік. Місце удару супроводжується утворенням гематоми. При переломах кісток тазу також утворюються ушкодження внутрішніх органів. Зазвичай це – сечовий міхур, пряма кишка, уретра і т. д. У потерпілого може виникнути травматичний шок. Існує таке правило: якщо у потерпілого з несвідомим станом наявні множинні переломи, то апріорі підозрюють перелом кісток тазу, поки не доведено, що його немає.

Біль при переломі гомілки

Біль при переломі гомілки достатньо сильний, він виникає в тих випадках, коли людина намагається поворухнутися, також і в стані спокою. При переломах гомілки відбувається деформація кінцівки, в ушкодженому місці виникає припухлість. Деякі випадки характеризуються зміщенням уламків кістки. Зазвичай таке відбувається, якщо на щиколотку відбувається тривалий вплив, а також коли м'язи, що прикріплені до кістки, відтягують щиколотку.

Сильний біль є першим симптомом перелому кісточки, і часто виникає він не в тому місці, де розташований перелом. Особливо сильні болі при переломі гомілки виникають у стопі або в коліні, настільки інтенсивні, що заважають людині ходити.

Щоб зменшити біль при переломі гомілки, до ушкодженого місця можна прикласти щось холодне.

Біль після перелому

Поширені ситуації, коли болі після перелому турбують потерпілого навіть після того, як кісткові уламки зрослися. У таких випадках болю після перелому зазвичай супроводжуються дискомфортними відчуттями, згинальними контрактурами, атрофією м'язів. Всі ці симптоми найчастіше пов'язані з тим, що прилеглі м'які тканини були травмовані; могли розвинутися помилковий суглоб і надлишкова кісткова мозоль, через що порушена мікроциркуляція крові і ущемлені нерви. Таким чином, в області переломів виникають рецидивуючі набряки. Порушення кровотоку призводить до того, що кістка і навколишні її тканини повністю не відновлюються, з цієї причини можливе виникнення повторного перелому. Подібні ситуації вимагають, щоб пацієнт пройшов особливий курс реабілітації для усунення болю після перелому та інших симптомів.

Діагностика болю при переломі

У більшості випадків перелом легко розпізнається, однак, щоб поставити точний діагноз, обов'язково потрібен огляд фахівця. При діагностиці болю при переломі лікар враховує напрямок перелому, його вид, зміщення кісток і т. д. Цим обов'язково повинен займатися травматолог, бо після надання першої медичної допомоги для зменшення болю при переломі і забезпечення цілості пошкоджених органів, постраждалого в терміновому порядку повинен продіагностувати професіонал. Лікування переломів буває і консервативне та хірургічне.

Лікування болю при переломі

Фахівці настійно рекомендують утримуватися від самостійних спроб вправлення перелому. У якій би частині тіла не виник перелом, те, що сама людина або оточуючі люди повинні зробити – створити умови, в яких кістка буде перебувати в стані спокою і нерухомості. Всякі рухи та зміщення будуть викликати появу різкого болю при переломі. Крім того, може прорватися шкіра, ушкодитися кровоносні судини, виникнути сильна кровотеча. У будь-якому випадку, першочерговим завданням є доставка пацієнта до лікарні.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (12.10.2017)
Переглядів: 1305 | Теги: здоров'я, кістки, види болю, причини, лікування, біль, біль при переломі, Діагностика, перелом, симптоми | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Воля - це те, що змушує тебе перемагати, коли твоя свідомість говорить тобі, що ти переможений.
Карлос Кастанеда

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 384

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика