Набрякання щоки може з'явитися як результат запальних процесів, що виникли під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів. Причини, а також можливі варіанти дій в даній ситуації описані далі.
Причини опухання щоки і методи боротьби з нимиЩоки можуть опухнути з причини хворих зубів і запальних захворювань ротової порожнини. Таких захворювань безліч, тому визначити, що робити в конкретному випадку, може тільки лікар. Зверніться негайно до лікаря, щоб уникнути можливих важких наслідків хворих зубів, адже інфекція може поширитися вище.
Травма - друга за поширеністю причина, через яку можуть опухнути м'які тканини обличчя. Якщо вас вдарили по обличчю або ви самі вдарилися, результатом травми можуть стати як кровотеча, так і сильний набряк. Набрякання може бути викликано і при травмуванні тупим предметом, так і при проникаючій травмі. У тому випадку, якщо ви впевнені, що не пошкоджені кісткові тканини, лікування можна проводити холодними або гарячими компресами, компресами їх скибочок картоплі, або ж застосовувати спеціальні мазі, які у вільному доступі можна знайти в аптеці. У разі посилення набряку і больових відчуттів - негайно звертайтеся до лікаря.
Щока може опухнути і через інфекцію, занесеної ззовні. Самостійно визначити, яка саме інфекція призвела до виникнення набряку і що робити для її лікування, неможливо, тому в даному випадку кращий вихід - це звернення до фахівця.
Алергічна реакція на продукти харчування або зовнішні подразники - одна з поширених причин, з яких щока може опухнути. Серед найбільш вірогідних алергенів, крім продуктів харчування, - косметичні засоби, медикаментозні препарати. У разі алергічної реакції слід прийняти антигістамінні препарати і виключити контакт з алергеном. Якщо вжиті заходи не допомогли, все, що потрібно робити - звернутися до лікаря.
Ще однією причиною набрякання може стати кіста сальної залози. При цьому набряк буде виглядати як округла припухла область. Утворюється кіста при закупорці фолікулів, які виділяють шкірне сало. Лікування набряку в даному випадку вимагає обов'язкового втручання фахівця, можливо, знадобляться хірургічні заходи.
Онкологічні захворювання можуть викликати набрякання, вони можуть бути і злоякісними, і доброякісними, але в будь-якому випадку необхідно звертатися до фахівця-онколога, який проведе видалення пухлини і призначить подальше відновлююче лікування.
Профілактика опухання щокиЩоб не допустити розвитку запальних процесів у ротовій порожнині, які можуть призвести до набряклості, необхідно стежити за здоров'ям зубів і ясен, дотримуватися правил особистої гігієни, регулярно проходити профілактичний огляд і в разі виникнення запальних процесів або запальних захворювань своєчасно проводити їх лікування під наглядом лікаря.
Пам'ятайте, що зовнішні прояви набряку - це найменша небезпека, а от наслідки набряку можуть бути досить серйозними.
|