Забій нігтя є досить поширеною і досить неприємною проблемою, з якою кожен з нас періодично стикається у своєму житті. Найчастіше відбувається це через те, що хтось вдарився ногою об одвірок, хтось упустив важкий предмет на палець ноги, комусь сильно наступили на ногу, а хтось просто підібрав незручне взуття.
Причин, за якими можна отримати травму нігтьової пластини на нозі, безліч і, на жаль, убезпечити себе від них ми не можемо. Тому слід знати про те, як допомогти нігтям, щоб процес відновлення проходив швидше і безболісніше.
Для початку потрібно розібратися, що таке забій нігтя і які наслідки він тягне за собою. Забій виникає від удару нігтьової пластини, внаслідок чого під нігтем відбувається крововилив (гематома), через який ніготь може посиніти або навіть набути чорного кольору. Найгірше, коли ніготь на нозі повністю почорнів, бо це свідчить про те, що відбулося порушення кровообігу, внаслідок чого може початися відторгнення нігтя. У такій ситуації залишається тільки чекати, коли відросте новий ніготь, але є велика ймовірність, що він буде рости деформованим.
Що робити при ударі нігтяЗазвичай забій нігтя - це дуже болюча травма, не помітити ви її просто не зможете. Якщо удар був такої сили, що ніготь на нозі відразу став чорним, то потрібно забитий палець підставити під струмінь холодної води або помістити його в ємність з льодом на 3-4 хвилини. Холод сприяє звуженню судин, що призводить до розсмоктування крововиливу, ось тому він вкрай необхідний в разі травм і ударів.
Потім потрібно продезінфікувати ніготь, інакше можливе попадання інфекції. Для дезінфекції підійде йод, ним потрібно змочити тампон і обробити забиту нігтьову пластину. Також можна нанести йодну сітку на весь травмований палець, це допоможе уникнути набряку. Якщо при забитті відбулося незначне відторгнення частини нігтя, то необхідно накласти на всю нігтьову пластину тугу пов'язку або бактерицидний лейкопластир. Якщо ці дії не допомогли врятувати ніготь, то тоді його потрібно буде обстригти, інакше ви можете їм зачепитися і зірвати, а це дуже боляче.
Гострий біль, що виникає після травми нігтя, є результатом утворення гематоми під нігтьової пластиною, яка, якщо не здійснювати ніякого лікування, буде рости і відторгати ніготь. Тому дуже важливо відразу після забиття допомогти крові витекти з-під нігтя, (у разі, коли кров виділяється). Зробити це можна, нахиливши ступню вниз і акуратно придавивши ніготь. Після цього слід добре продезинфікувати забите місце і накласти пов'язку. Далі вам залишається тільки дбайливо ставитися до травмованого пальця і чекати, коли виросте новий ніготь.
Що ще може вплинути на колір нігтяКолірна гамма нігтя може змінитися не тільки з причини забиття, а ще і внаслідок грибкової інфекції. Зараз існує більше 200 видів грибків, тому заражені нігті можуть набувати і чорного, і синього, і жовтого і багато інших кольорів. У даному випадку не рекомендується проводити самостійне лікування. Грибкова інфекція - це досить серйозне і неприємне захворювання, тому краще звернутися до фахівця, тому що саме лікар може правильно діагностувати захворювання і призначити курс лікування.
Ми ж вам рекомендуємо не забувати про заходи обережності. Не ходіть босоніж в громадських місцях відпочинку, раз на тиждень проводьте дезінфікуюче прибирання у вашому будинку, при цьому особливу увагу приділяйте місцях скупчення бактерій (душова кабіна або ванна, ванні килимки).
|