Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Неділя, 24.11.2024, 20:14

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Здоров'я

Що робити, якщо опухла ясна
Опухлі ясна приносять масу незручностей, починаючи з хворобливого пережовування їжі і закінчуючи загальним неестетичним виглядом опухлої щоки. Як і інші людські органи, ясна реагують на запальний процес або з пошкодження набряканням і іншими неприємними ознаками. Щоб знати, що робити і як собі допомогти, потрібно для початку з'ясувати причини, з яких опухла ясна.

Причини опухання ясен

Ясна може опухнути через механічне пошкодження її тканин. Подразниками в цьому випадку служать продукти, які ми їмо. Наприклад, в яснах може застрягти дрібна рибна кісточка, лузга від насіння, її можна поранити необережним рухом зубочистки, жорстким ворсом зубної щітки.

Але основними причинами опухання все ж служать зубні хвороби. Ясна опухають при гінгівіті, пародонтозі, флюсі, періодонтиті, запущеному каріозному процесі, неправильному догляді за зубами. Пародонтоз - це дуже небезпечне захворювання, одним з перших ознак якого, є опухлі ясна. У яснах, яка опухла, з часом починає розхитуватися зуб і, в підсумку він випадає.

Навіть похід до стоматолога може призвести до набрякання ясен через неправильне пломбування зубів або порушення гігієнічних правил. Запущений карієс, що розвивається під пломбою, з часом переходить в запальний процес зі скупченням гною під пломбою, бактерії вражають і ясна, які починають кровоточити і опухати.

Багатьом знайомий стан, коли починають прорізатися зуби мудрості. Хворобливий стан супроводжується набряканням не тільки ясен, але і щоки, підвищенням температури.

Перше, що потрібно робити, коли у вас опухла ясна - це звернутися до стоматолога. Жодна зубна хвороба сама по собі не пройде, вщухнути можуть її симптоми, але через деякий час вони проявляться з новою силою, біль вже буде значно сильнішим і тоді буде потрібно хірургічне втручання. Часто ясна опухають під вечір, коли стоматологія вже закрита, і чекати доведеться до наступного дня. Що робити і як полегшити свої страждання в даний момент?

Як зняти набряклість ясен

Наступні рекомендації допоможуть тимчасово заспокоїти біль і зняти набряк. Універсальним засобом для усунення бактерій з ротової порожнини і болю є звичайний теплий водно-сольовий розчин для полоскання. Більш сильним засобом вважається розчин води і перекису водню, який має бактерицидну дію на запалення в роті. Полегшити біль і зняти набряк допоможе ромашка і шавлія , календула, на основі якої рекомендується готувати відвари для полоскання.

Що робити, якщо опухла ясна
Ефективним антисептиком є і йод. Полощіть ротову порожнину теплою водою з декількома краплями йоду.

Вивчіть домашню аптечку на предмет протизапальних засобів, які можуть прибрати набряк і болючість у ротовій порожнині. Такими препаратами є: розчин хлоргекседину, метрогіл дента, Гівалекс, Стоматидин, мевалекс, солпадеін, кетанов і кеталонг. Якщо набрякання ясен супроводжується підвищенням температури, то можна прийняти таблетку аспірину.

Антибіотики пити не варто без консультації стоматолога, тому що безконтрольним і безпричинним їх застосуванням можна завдати серйозної шкоди своєму здоровому організму. Можливо, причина криється в механічному пошкодженні тканин або пов'язана із ростом зуба мудрості, який змінюючи напрямок росту, починає проривати ясна. Для того щоб виправити цей дефект, стоматолог всього лише зробить кілька надрізів на яснах під місцевим наркозом, які дозволять зубу нормально рости. Або, як буває найчастіше, піддасть зуб мудрості екстракції, після якої набряк ясен пройде. Після видалення зуба ясна теж можуть злегка опухнути, особливо в зубній лунці. Розвивається альвеоліт - запалення лунки. Ця недуга вимагає втручання стоматолога, який досліджує зубну лунку і рекомендує адекватне лікування. Тоді у вогнище запалення зазвичай закладається лікувальна паста йодоформ або альвожіл, і призначаються полоскання антисептиками стоматофітом або ротоканом.

Якщо ви виявили, що ясна опухла і болить, то згадайте, що їли недавно. Можливо, під ясна потрапила тверда їжа і тепер її подразнює. Ретельно прополощіть рот сольовим розчином або просто теплою водою, почистіть зуби. Якщо при чищенні зубів ви часто бачите кров, і набрякання тканин, що оточують зуби , то ви маєте справу з зубним каменем.

Набряк ясна при зубному камені

Зубний камінь травмує ніжну поверхню ясен і провокує їх кровоточивість, набрякання і хворобливість. Крім того, зубний камінь є сприятливим середовищем для життя бактерій, які разом з каменем селяться під яснами, викликаючи неприємний запах і руйнуючи зубні корені.

Щоб попередити утворення каменів, необхідно чистити зуби якщо не кожного разу після їжі, то хоча б двічі на день. Привчіть себе користуватися зубною ниткою і спеціальними полосканнями, що запобігають появі каменів. В аптеках є в продажу такі засоби і спеціальні зубні пасти.

При сильних відкладеннях каменю на зубах звертатися слід до стоматолога, який виконає професійну чистку зубів від каменю та нальоту ультразвуком або за допомогою процедури "Air-Flow". Ця безболісна процедура позбавить вас від каменя, кровоточивості та запалення.

Якщо ви знаєте причину, з якої опухають ваші ясна, і цією причиною є пародонтоз, то допомогти тут здатні спеціальні медикаменти, які призначаються пародонтологом.

Людям, що страждають цим захворюванням, необхідно використовувати спеціалізовану зубну пасту, полоскати ротову порожнину відваром кори дуба якомога частіше. Необхідно приймати вітаміни і збагатити свій раціон свіжими овочами, фруктами, м'ясом, рибою.

Люди, що живуть на півночі, де спостерігається нестача вітамінізованої свіжої рослинної їжі, знайомі з таким захворюванням як цинга. Вона вражає ясна людини, які починають сильно опухати, і надалі провокує випадання зубів. Так от щоб уберегтися від цинги, потрібно вживати вітамін С у великій кількості. Він, як відомо міститься в цитрусових, але величезні запаси вітаміну С виявлені і в таких простих продуктах як свіжа чорна смородина, часник, відвар з шипшини. Якщо ваші ясна часто опухають, але видимих ​​причин для цього не знайшлося, то організм, можливо, переживає сильний авітаміноз, який і позначається на стані ясен. Вживайте більше продуктів, що містять вітамін С, відновлюйте вітамінний баланс в організмі, ретельно доглядайте за зубами і яснами.
Категорія: Здоров'я | Додав: Vik (01.05.2014)
Переглядів: 10076 | Теги: якщо опухла ясна, чому напухли ясна, причини, що робити, ясна, десна, корисні поради, напухли ясна, Допомога, поради | Рейтинг: 1.0/1

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Успіх - це рух від невдачі до невдачі без втрати ентузіазму.
Уїнстон Черчілль

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика