Опухлі очі - це симптом численних і різноманітних захворювань і порушень в роботі організму. Визначити причину в деяких випадках досить непросто, тому кращий вихід, якщо опухли очі, відразу відправитися до фахівця, який проведе огляд очей і призначить необхідні обстеження. Якщо відразу ж піти до лікаря немає можливості, тоді можна спробувати розібратися в проблемі самостійно і вжити необхідних заходів.
Якщо опухли обидва окаЯкщо опухли обидва ока, то перше що потрібно зробити, це розібратися з причиною такого явища.
Найбільш частою причиною опухання обох очей є вплив на організм алергенів. У людей, схильних до різних алергічних реакцій, очі можуть червоніти і опухати в період цвітіння різних рослин (сезонна алергія). Як правило, набряклість очей супроводжується також закладенням носа, нежиттю і чханням, першінням в горлі і відчуттям свербежу. У даному випадку вихід із ситуації простий - по можливості обмежити контакт з алергеном і почати прийом антигістамінних засобів.
Якщо припухлість очей ви помітили з ранку після пробудження, спочатку згадайте, що ви їли або пили напередодні ввечері. Якщо ваш раціон був насичений солоними продуктами і алкоголем, то нічого дивного в тому, що очі опухли, немає. Алкоголь і сіль сприяють утриманню рідини в організмі, а оскільки шкіра навколо очей дуже чутлива і тонка, то в цьому місці набряклість найбільш помітна. У цьому випадку потрібно зробити наступне - знизити кількість споживаної солоної їжі, збільшити кількість вживаної чистої води. Що стосується місцевих засобів, можна робити компреси з охолоджених пакетиків чорного чаю, кружечків свіжих огірків чи картоплі.
Нерідко очі можуть опухнути через підвищений тиск, тому якщо ви гіпертонік, вам потрібно виміряти тиск і у випадку, якщо він все-таки підвищений, прийняти необхідні препарати. З народних засобів для зниження артеріального тиску можуть бути використані настої шипшини, стевії або глоду або неміцний чай з лимоном.
Стрес і вагітність також можуть стати причинами опухання очей. Супроводжуються вони змінами гормонального фону, на що організм реагує практично негайно. Якщо ви перенесли стрес, все, що вам потрібно зробити, це заспокоїтися і при необхідності прийняти заспокійливі народні або лікарські засоби. При вагітності рекомендовано звернутися до лікаря, щоб виключити ймовірність патологічних змін.
Обидва ока можуть опухнути також через захворювань внутрішніх органів. У тому випадку, якщо жодна з перерахованих вище причин до вас відношення не має, а також, якщо вжиті заходи не принесли результатів, головне, що потрібно робити, це звернутися до лікаря. Чим раніше ви це зробите, тим менше вірогідність серйозних наслідків для вашого організму.
Якщо опухло одне окоЯкщо напередодні оком ви не вдарялися, і немає ніяких очевидних причин для виникнення припухлості ока, то така ознака може бути свідченням початку деяких захворювань.
Серед таких захворювань найбільш частою причиною є кон'юнктивіт. Це інфекційне гостре захворювання, яке супроводжується не тільки почервонінням і набряканням очей, але також печінням і різзю. Для лікування захворювання потрібно робити промивання від гнійних скупчень розчином фурациліну або марганцівки, проводити обробку антибактеріальними засобами. Призначення конкретних препаратів повинен робити лікар, який попередньо уточнить особливості протікання захворювання і його природу.
До поширених причин опухання очей також відносять ячмінь - гостру гнійну інфекцію в сальних залозах верхніх або нижніх повік. Новоутворення для лікування спочатку прогрівають (найчастіше для цього використовують зварене яйце, загорнуте в рушник), а потім обробляють тетрацикліновою, левоміцетиновою маззю або альбуцидом.
До захворювань, через які око може опухнути, також відносять флегмону - гостре запалення очниці, повіки або слізного мішка, які супроводжуються сильним болем. Набряклість має яскраво виражений червоний колір. Дане захворювання дуже небезпечно, тому звертатися до лікаря потрібно негайно, не вдаючись до самолікування.
|