Як би банально це не звучало, вибирати контактні лінзи, так само як і окуляри, краще тільки після обстеження і консультації лікаря. Він порадить вам, на яких засобах корекції зору краще зупинити свій вибір залежно від вашого захворювання, частоти носіння лінз і фінансових можливостей. Звичайно, даний засіб для корекції зору зручний, практичний і сучасний, однак щоб не погіршити свій зір ще більше, до фахівців перед вибором краще все ж звернутися.
Вибір контактних лінз: видиПершими з'явилися жорсткі лінзи. Вони добре підходять людям з нерівною рогівкою і астигматизмом. Цей тип засобів для корекції зору - непроникний для кисню, тому їх не рекомендують носити більше 20 годин поспіль. Звикання до них триває близько декількох тижнів.
Дихаючі жорсткі лінзи більш гарні й комфортні для носіння. Вони хоч і мають жорстку структуру, але пропускають до рогівці кисень. Термін їх служби - близько 5 років.
Для багатьох людей кращими є м'які газопроникні лінзи. Термін звикання до них становить не більше декількох днів. Вони краще підходять для корекції короткозорості і далекозорості, але не виправляють астигматизм.
Існують також м'які лінзи тривалого носіння, вміст води в них досить високий, тому їх можна носити протягом місяця. Але при тривалому носінні не виключені запальні захворювання очей.
М'які лінзи короткочасного користування краще замінювати новими через кілька тижнів використання.
Які лінзи краще вибрати: характеристикиЧастота заміни лінз може варіюватися від одного дня до одного року. Засоби для тривалого терміну носіння без заміни упаковуються у флакони, засоби для частої заміни - у блістери.
При виборі лінз потрібно звертати увагу і на режим носіння. Залежно від цього для корекції зору діляться на: - денні (їх надягають вранці і знімають перед сном),
- пролонговані (надягають строком на 7 днів),
- гнучкі (носяться протягом декількох днів),
- безперервні (до місяця).
Залежно від дизайну лінзи діляться на сферичні, торичні та мультифокальні. Для поліпшення якості зору можливий вибір асферичного дизайну.
Засоби для корекції зору різняться і за вмістом води. Бувають лінзи з низьким вмістом води (менше 50 %), з середнім вмістом води (близько 50 %), з високим вмістом води (більше 50 %).
Які лінзи краще вибрати: протипоказання і гігієнаЯкщо вибір контактних лінз базується на рекомендаціях лікаря, а терміни носіння, правила обробки та зберігання дотримуються, то такі засоби для корекції зору не можуть завдати зору шкоду. Але при неправильному використанні можливе інфікування слизової оболонки ока. Тому консультація лікаря для хорошого і правильного вибору засобів корекції зору просто необхідна.
|