Саме з одягом і білизною дитина контактує з перших днів свого життя, тому прання дитячих речей - відповідальна процедура, з урахуванням гіперчутливості дитячої шкіри. Таким чином, засоби для дитячого прання повинні бути м'якими і гіпоалергенними, тобто не містити в складі різних добавок, активних хімічних речовин і агресивних компонентів, здатних завдати шкоди чутливій дитячій шкірі. На що ж орієнтуватися при виборі ефективного і безпечного засобу для дитячого прання?
Багато батьків задаються питанням - чи потрібно використовувати для прання дитячих речей спеціальні засоби? Чим порошок для прання дитячої білизни відрізняється від звичайного прального порошку і наскільки безпечним є використання універсальних засобів для прання дитячих речей?
Слід зазначити, що в усьому світі до засобів для прання дитячих речей пред'являються особливо високі вимоги. Дитячий порошок для прання має бути абсолютно безпечним для здоров'я і не викликати алергії, так як малюки особливо чутливі до речовин, що подразнюють шкіру. Саме тому далеко не всі пральні порошки підходять для прання дитячої білизни.
Яким має бути порошок для прання дитячих речейШкіра дітей, особливо новонароджених немовлят, дуже тонка і чутлива. До того ж, у малюків ще не сформований імунітет - саме тому діти до п'яти років так часто хворіють. Так що у виборі порошку для дитячого прання не можна допускати компромісів і економити на здоров'ї і безпеці дитини.
Дитячий пральний порошок повинен бути створений на основі натуральних компонентів, відмінно розчинятися у воді і ефективно видаляти всі забруднення.
Якісний порошок для прання дитячих речей повинен легко вимиватися при полосканні, щоб повністю виключити можливість роздратування.
Усі якісні порошки для дитячої білизни гіпоалергенні і тому позбавлені запаху, адже саме штучні ароматизатори дуже часто стають причиною алергічних реакцій.
Купуючи дитячий порошок для прання, не полінуйтеся витратити кілька хвилин і детально ознайомитися зі складом. Всі серйозні фірми з виробництва побутової хімії вказують, з чого складається їх засіб, і для того, щоб зрозуміти, наскільки безпечний порошок, не потрібно бути дипломованим хіміком. Досить запам'ятати кілька речовин, присутність яких вкрай небажано в порошку для прання дитячої білизни.
У першу чергу, якісний порошок не повинен містити аніонних поверхнево- активних речовин (їх ще іноді називають ПАР). Це дуже агресивні миючі речовини, які часто викликають роздратування і алергічні дерматити. У багатьох країнах вони давно заборонені, але в Україні, на жаль, їх все ще продовжують використовувати.
У хорошому порошку не повинно бути і фосфатів. Їх додають для пом'якшення жорсткої води, що само по собі непогано, так як поверхнево-активні речовини набагато краще працюють у м'якій воді. Однак фосфати токсичні і, більше того, вони сприяють посиленню токсичності ПАР. Тривале використання порошку з фосфатами призводить до алергії і сухості шкіри. Плюс до всього, фосфати дуже шкідливі для навколишнього середовища.
Абсолютно неприпустимо в дитячому порошку присутність хлору, найсильнішого алергену, що подразнює шкіру і дихальні шляхи, а в найгірших випадках навіть викликає проблеми з серцево-судинною системою. Хлор та його похідні нерідко додають у відбілюючі порошки і засоби для виведення плям, але в порошку для прання дитячої білизни йому не місце.
Чим прати речі новонародженогоВідповідь на питання "Чи потрібні спеціальні дитячі засоби для прання?" очевидний - прати дитячі речі слід тільки спеціальним порошком. У засобів для прання дитячої білизни особливий склад - у них невисокий вміст ПАР і або зовсім немає запаху, або кількість ароматизатора не перевищує 0,01 %. Вони не містять похідних хлору, фосфатів і таких небезпечних складових, як формальдегід, амоній, діетаноламін і фенол.
Щоб повністю убезпечити дитину, при пранні дитячих речей потрібно дотримуватися кількох простих правил:
Завжди періть дитячі речі окремо від інших речей, при пранні яких ми додаємо у воду різні пом'якшувачі вод , відбілювачі і кондиціонери, адже ми хочемо, щоб білизна була ідеально чистою, м'якою і приємно пахла. Але для дітей ці добавки можуть бути шкідливі. Крім того, на одязі дорослих багато мікроорганізмів, які можуть вижити навіть після прання. А маленьких дітей бажано оберігати від шкідливих бактерій. Тому одяг дітей до двох років краще прати окремо.
З тієї ж причини не слід відкладати прання дитячої білизни надовго - одяг, повзунки і пелюшки краще прати відразу, максимум - через добу, адже чим довше білизна чекає прання, тим більше бактерій на ній з'являється.
Не економте на пральному порошку - тільки якісні засоби для прання дитячих речей по-справжньому безпечні. Написати на коробці з пральним порошком "підходить для дитячих речей" може будь-який виробник, але тільки серйозні фірми, що дорожать своєю репутацією, дійсно проводять численні дорогі тести і отримують сертифікати безпеки.
|