Як гратися з грудною дитиноюГрати з дитиною потрібно починати з перших місяців життя. Запитаєте: у що можна грати з таким малюком? Пофантазуйте, а ми вам трохи підкажемо.
Вивчаємо предмети
Допоможіть своєму малюкові познайомитися з різними предметами: м'якими іграшками, м'ячиками, кубиками, пластиковими чашечками. Нехай він крутить їх в руках, роздивляється, перекладає з однієї ручки в іншу.
Завдяки цій грі ручки дитинки стають більш слухняними, вона знайомитися не лише з формою предмета, а й дізнається і їх властивості: чашка тверда, а плюшевий зайчик м'який. Під час такої гри мамі потрібно бути дуже уважною, адже в цьому віці малюки все намагаються спробувати на смак, а це не завжди може бути безпечним!
Подорож по квартирі
Візьміть малюка на руки і прогуляйтеся з ним по кімнатах у квартирі. Під час прогулянки розмовляйте з крихіткою: «Це стіл», «Це двері». Пізніше можна буде почати задавати питання дитині: «Де у нас люстра?», «А де твоя ліжечко?» І дуже скоро малюк почне показувати вам предмети, про які ви його питаєте.
Завдяки цьому заняттю дитина вчиться концентрувати свою увагу.
Візьми!
Зацікавте дитини яскравою іграшкою, потім покладіть її на деякій відстані від малюка і нехай він спробує самостійно дістати її. Але не треба занадто ускладнювати завдання - поклавши іграшку дуже далеко, можна засмутити дитину.
Така гра навчить дитину координувати свої рухи, усвідомлено рухатися до мети. Якщо дитина ще не повзає - це відмінне тренування.
Домашній театр
Покажіть малюкові домашню виставу. Повірте, вашому юному глядачеві сподобається! Все що вам для цього потрібно - кілька м'яких іграшок. Придумайте не складний сюжет з невеликою кількістю персонажів, щоб дитині було зрозуміло.
Таке уявлення розвиває в малюка здатність спостерігати, бути уважним, розвиває уяву.
Давайте танцювати!
Увімкніть улюблену музику, візьміть крихту на руки і потанцюйте з нею. Рухайтеся в ритм музики. Чергуйте повільну музику з швидкою. «Уроки танців» розвивають у дитини почуття ритму, зміцнюють емоційний зв'язок з мамою, покращують настрій.
Як каже котик?
Грайте з малюком в звуконаслідування. Це можна робити вдома, на прогулянці, у ванній. Запитуйте, наприклад: «Як говорить собачка?» І самі відповідайте: «Гав». Скоро карапуз почне повторювати за вами ці нескладні слова.
Такі ігри ефективно готують малюка до вивчення мови, тренують язик, губи, м'язи нижньої щелепи.
Розвиваючий килимок
Починаючи з трьох місяців життя малюка можна викладати на розвиваючий килимок. Граючи на ньому, дитина поступово навчиться перевертатися, повзати, дотягуватися до іграшок, підвішених на дужках.
За допомогою такої гри малюк тренує м'язи, знайомиться з властивостями предметів, розвиває координацію «рука-око».
«Зайчик»
Погасіть в кімнаті світло, сядьте на диван, візьміть малюка собі на коліна. Увімкніть ліхтарик і посвітіть ним на стіну. Малюка явно зацікавить яскраве пляма, що переміщується по стіні. Висвітлюйте по черзі предмети, що знаходяться в кімнаті, розповідайте, що це. Потім можете дати ліхтарик дитині: хай вона сам спробує. Ваш карапуз буде в захваті!
Завдяки таким заняттям малюк вчиться концентрувати увагу на конкретному предметі, розвиває координацію рухів. Відмінна гімнастика для очей.
|