Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Четвер, 26.12.2024, 18:16

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Годування грудьми при хворобі матері
Годувати грудьми дитини при хворобі матері не забороняється, якщо тільки стан матері дозволяє це робити.

Є тільки 4 види захворювань, при яких годування грудьми протипоказано з міркувань безпеки дитини:

1. Активні форми туберкульозу.
2. Нелікований сифіліс.
3. ВІЛ-інфекція.
4. Особливо небезпечні інфекції (сибірська виразка, чума, холера, натуральна віспа).

Звичайні, відомі всім інфекції - грип, герпес, ангіна, пневмонія, інші вірусні та мікробні інфекції - не завадять немовляті отримувати грудне молоко. Воно не тільки абсолютно безпечне для малюка, але навіть є для нього фактором профілактики захворювання, яким хворіє мати. Справа в тому, що при вірусних або мікробних інфекціях організм починає чинити опір захворюванню і виробляє захисні антитіла, які рано чи пізно "доб'ють ворога" і людина одужає. Антитіла - не що інше, як специфічні білки, які продукують клітини імунної системи. Ці білки мають невеликі розміри і здатні проникати в грудне молоко, роблячи його унікальним, потужним протиінфекційним засобом захисту. Так природа подбала про виживання потомства. Тому, поки малюк отримує грудне молоко, він захищений від цілого ряду захворювань. І позбавляти його цього захисту, особливо в епідемічний період, було б нерозумно.

Проте, мамі потрібно подбати про те, щоб малюк не отримував інфекцію додатково в період її хвороби.

Заходи профілактики захворювання, які потрібно застосовувати, якщо у годуючої мами вірусна інфекція:

1. При спілкуванні з малюком - годівлях, пеленанні, гігієнічних процедурах - надягати багатошарову марлеву пов'язку або використовувати одноразові маски, які можна придбати в будь-якій аптеці. Маска не дає розбризкуватися часткам слини і носового слизу, що містить віруси, при диханні, кашлі, чханні. Ефективність маски зберігається протягом 1,5-2 годин, після чого її потрібно змінити на чисту.

2. Для зменшення кількості вірусів в повітрі необхідно не рідше 2-х разів на день робити вологе прибирання і провітрювати кімнату кожні 2-3 години.

3. Малюка на час хвороби матері краще розмістити в іншій кімнаті (при можливості), а доглядати за ним краще іншій особі - бабусі, чоловікові, іншим відповідальним дорослим (якщо це можливо).

4. З метою профілактики вірусної інфекції можна закапувати в ніс дитини лейкоцитарний інтерферон, деринат, закладати в носові ходи оксолінову мазь.

Як лікуватися мамі і чи можна їй приймати ліки, якщо вона годує грудьми?

Годування грудьми при хворобі матері
Звичайно, залишати маму без допомоги не можна. Тільки потрібно пам'ятати, що лікування респіраторних вірусних інфекцій носить тільки симптоматичний характер, тобто, полягає в полегшенні симптомів захворювання. Це означає, що хворому потрібно побільше пити, їсти за бажанням легку, необтяжливу для організму їжу, при кожному зручному випадку відпочивати, якщо турбують закладеність носа, першіння в горлі можна використовувати місцеводіючі засоби - краплі, спреї, пастилки, розсмоктуються таблетки.

Що стосується жарознижуючих, то їх зазвичай використовують при температурі вище 38,5 градусів, щоб не порушувати роботу імунної системи з вироблення противірусних антитіл. Зрозуміло, що якщо важко переноситься навіть невисокий підйом температури, не потрібно терпіти, а потрібно температуру знижувати. Для цього можна використовувати не тільки таблетки, а й звичайні засоби першої допомоги - холод на лоб, обтирання шкіри спиртом навпіл з водою, оцтом в тому ж розведенні або горілкою, і обов'язково - часте пиття. Мають потогінну, а значить, жарознижувальну дію, настій або відвар квіток липи, відвар з молодих гілок садової малини, чай з малиновим варенням, настій ягід журавлини, відвар плодів горобини. З лікарських жарознижуючих засобів зазвичай використовують парацетамол, хоча він може виявитися і в грудному молоці, а ось звичайний аспірин можна приймати тільки в крайньому випадку.

Оскільки при будь-якому захворюванні організму потрібно додаткове вітамінне забезпечення за великої витрати вітамінів на "оборонні" цілі, корисним буде вживання відвару шипшини, свіжих фруктів і овочів, соків і морсів з них (бажано без цукру), а також регулярний прийом вітамінних препаратів, призначених для годуючих жінок.

Якщо лікар призначив матері антибактеріальні препарати або інші сильнодіючі ліки, грудні годування краще тимчасово припинити.

Практично немає лікарських препаратів, які б не проникали в грудне молоко. Вони завжди виявляються там, тільки в більшій або меншій кількості. Тривалість призначення антибіотиків при неважких формах захворювання зазвичай не перевищує 5-7 днів. Цей період часу малюка можна годувати гіпоалергенною (про всяк випадок) адаптованою молочною сумішшю,  що підходить йому за віком. Тим, хто вже отримує прикорм, можна давати їх і замість інших грудних годувань (наприклад, два рази овочеве пюре, два рази кашу, один раз кисломолочну суміш і т.д.). Поки мама приймає антибіотики, вона зберігає грудне молоко, регулярно зціджуючи його в години годувань. Можливо, молока і стане трохи менше, але лактація неодмінно відновиться в потрібному обсязі, як тільки малюк знову почне смоктати материнські груди. На тлі прийому антибіотиків жінці потрібно приймати пробіотики (препарати нормальної кишкової мікрофлори) і кисломолочні продукти, щоб не зіпсувати мікрофлору кишечника.

Тривалість відлучення малюка від грудей на час лікування - це весь період прийому лікарських препаратів плюс ще 1 добу.

Виконання цих нескладних рекомендацій допоможе і мамі поправитися, і малюкові залишитися здоровим.

http://kapitonova.info/
Категорія: Немовлята | Додав: Vik (21.12.2013)
Переглядів: 2350 | Теги: хвороби, грудьми, немовля, годування, мама хвора, ГВ, захворювання, грудне вигодовування, грудна, грудничок | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Нащо бути душею товариства, якщо душі в ньому зовсім нема.
Володимир Висоцький

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика