Годування дитини грудьми є природним і важливим періодом у житті як дитини, так і її матері. Але мине небагато часу, і від цього процесу необхідно буде відмовитися. Але це потрібно зробити так, щоб не завдати серйозної шкоди ні дитині, ні молодій мамі. Якщо відкрити спеціальну медичну літературу, то там ми не знайдемо відповіді на хвилююче нас питання, так як у книзі описується в якому для дитини віці матуся повинна перестати годувати її грудьми. Але конкретно відповісти на це питання не може ніхто, так як для кожного малюка цей процес індивідуальний.
Коли перестати годувати дитину грудьмиРізні медичні установи називають різні терміни, коли варто перестати годувати грудним молоком. Одні запевняють, що коли дитина досягає віку одного року, їй грудне молоко вже не потрібне, а інші говорять і радять годувати малюка, поки є в грудях молоко, хоч до шести років.
Всесвітня організація охорони здоров'я на сьогоднішній день підтверджує, що перестати годувати дитину грудьми можна близько двох років. Медики, власне, вважають цей вік найбільш відповідним. Багато людей кажуть, що з часом грудне молоко втрачає свої поживні властивості, але це не так, просто до цього віку можна перестати годувати ним, і підгодовувати іншими корисними продуктами.
Провівши величезну кількість досліджень грудного молока, фахівці стверджують, що в його складі відбуваються деякі зміни з часом, але від цього його якість не змінюється. Навпаки, молоко починає підлаштовуватися під потреби дитини.
Деякі стверджують, що дитина після досягнення одного рочку абсолютно не потребує материнського молока, але ця думка помилкова. Проведені дослідження доводять, що дитина, що досягла трьох-чотирьох річного віку, яка вживає грудне молоко, сильно відрізняється від дітей, які п'ють коров'яче молоко. У таких діток сильний імунітет, такі діти захищені від різних інфекцій, захворювань, а також отримують достатньо корисних і поживних компонентів, які не мають шансів на алергічні висипання. Але це не говорить про те , що варто перестати годувати дитину грудьми тільки в старшому віці.
Ближче до двох років дитина стає більш самостійною, тобто їй набагато простіше зайняти якою-небудь справою і переключити її увагу, на що не будь цікаве, що б перестати годувати її грудним молоком. До цього віку, діти отримали вже запас потрібних їм вітамінів, тому їх вже можна перестати годувати. Після досягнення цього віку грудне годування вже ставати звичкою для малюка. Слово "можна", не звучить як "треба". Кожна мама повинна вирішити сама, яким чином і коли вона повинна перестати годувати грудьми свою дитину.
Такі рішення приймають матері, які добровільно вирішують перестати годувати дитину грудьми. Якщо з якихось причин, наприклад, якоїсь хвороби, або матері необхідний прийом антибіотиків і так далі, мати повинна перестати годувати дитину своїм молоком, то вона повинна заздалегідь продумати, як правильніше їй вчинити, що б не травмувати психіку дитини. Терміни відлучення дитину від грудного молока ясні, а тепер прийшов час розібратися з методами.
Яким чином перестати годувати дитину грудьмиВідучити дитину від грудного молока можна кількома способами: радикальний і поступовий.
Радикальним способом можна скористатися таким чином, що мамі дитини необхідно перестати годувати і на два-три дні покинути дім і пожити в іншому місці, а потім повернутися і сказати своїй дитині, що молока у вас більше немає. На перший погляд все так просто.
Поступовий спосіб полягає в тому, що ви повинні поступово перестати годувати дитину грудьми протягом тривалого періоду, який може тривати від шести місяців до одного року. Спочатку мати повинна перестати годувати дитину грудьми в обідній час, потім - у вечірній, а вже тільки потім - і в самі обожнені для дитини ранкові годування.
Вибрати метод мати повинна самостійно, і бути на сто відсотків впевненою в правильності вибору.
Перед тим, як перестати годувати дитину грудьми проведіть для свого організму невеликий тест, тобто з'ясуйте для себе, чи зможете ви самі пережити дні, не погодувавши своє чадо. Перестати годувати потрібно так, щоб не нашкодити ні малюкові, ні матері. Якщо ваші груди витримують більше дванадцяти годин без годування, значить, ви вибрали правильний час. Спочатку відмініть ранкове і денне годування або вечірні та нічні. Ви самі повинні вибрати між цими годуваннями, так як одні малюки можуть обійтися без ранкового годування, а інші можуть відмовитися від нічного, тому рішення має прийняти мама.
У перервах між годування ви повинні добре себе почувати, тобто груди не повинні наливатися, хворіти і так далі. Якщо все добре, то можна і задуматися про повне відлучення дитини від грудей.
Напевно всі мами знають, що молоко в грудях почне спадати, якщо дитину прикладати до грудей все рідше і рідше, а потім і зовсім закінчиться.
Вирішивши перестати годувати дитину грудьми, пам'ятайте, що до цього мають бути готові не тільки ви, а й дитина теж. Тепер дитина повинна бути постійно зайнята, що б ви могли на кілька годин йти з дому, а з дитиною в цей час побуде бабуся чи дідусь. Вони прекрасно зможуть провести час з вашим малюком, а він у цей час забуде про "мамині груди".
Нічні годування самі непередбачувані і серйозні, так як більшість дітей звикли засинати з материнською груддю в роті. А багато хто взагалі сплять всю ніч біля грудей і час від часу "прикладаються" до неї, щоб поїсти.
У таких випадках дитину необхідно вкладати спати раніше, ніж лягають спати батьки, таким чином, ви зможете привчити дитину спати на самоті хоча б першу половину ночі, а з часом і решту часу. Це допоможе з часом перестати годувати грудьми.
Весь цей процес серйозно впливає на психіку матері, так як вона постійно переживає за своє рішення, тобто, чи правильно вона вчинила. Але дивлячись на дитину, ви самі можете побачити правоту рішення. Якщо мати все робить правильно, то малюк дуже швидко стане самостійним і інші захоплення, інтереси займуть весь вільний час і малюк забуде про смоктання материнських грудей.
Щоб малюк не відчував нестачі спілкування з мамою після того, як ви вирішили перестати його годувати грудьми, вам необхідно приділяти дитині більше уваги, такого як при ссанні грудей. А ось безліч жінок через деякий час починають себе винити, що вчинили неправильно, відлучили занадто рано і цим завдали шкоди своїм дітям і так далі.
|