РОЗВИВАЮЧІ ІГРИ: ПРАВОПІВКУЛЬНІ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ
Лівші – творчі люди з відмінною пам'яттю і розвиненою інтуїцією. А все тому, що у них домінуюча півкуля – права. І не тільки у них, але і у всіх дітей до 6 років. Ми пропонуємо використовувати ці ранні роки для того, щоб максимально розвинути ті здібності, які з часом майже у всіх, крім лівшів, притуплюються. Далі ми наведемо приклади ефективних і простих занять з розвитку правої півкулі за методом Макато Шічіди.
Конструктори Самий очевидний спосіб розвинути уяву – фантазувати! Тут у нас з'являється безліч помічників. Найголовніші з яких – конструктори. Всіх видів, типів і розмірів. Тільки не треба висипати перед дитиною гору деталей і чекати, що вона почне вам будувати замки і заселяти туди драконів. І вже звичайно не чекайте таких подвигів від однорічної дитини. Показуйте приклад, і діти потягнуться!
СпогадиЩе один відмінний спосіб розвивати уяву – згадувати. Воно особливо добре підходить найменшим. У цьому занятті пропонується згадувати події, що відбулися напередодні. Якщо дитина ще не говорить, то ви можете самі розповідати їй все, що відбувалося. Головне згадувати і проговорювати всі найдрібніші деталі, аж до того, хто стояв поруч із вами, у що був одягнений і що говорив. Це допомагає дитині навчатися відтворювати образи в уяві.
Домальовування Домальовування – теж відмінний тренажер для уяви. І головне – це вправа не вимагає особливої підготовки. Зробіть пляму за допомогою гуаші чи акварелі і разом з дитиною, постарайтеся розгледіти в малюнку щось більше, ніж просто пляма. А щоб схожість з персонажем і предметом було повнішою – домалюйте деталі.
ІнтуїціяІнтуїцію, як і м'язи, можна і потрібно розвивати і прокачувати. Спробуйте таку вправу: покажіть, а потім сховайте предмет в одній з двох рук (під стаканчиками, під листками паперу) і попросіть малюка вгадати, який з них він захований. Але перш ніж він обере свій варіант, попросіть його у всіх подробицях уявити захований предмет – так відсоток "влучень" стане вищим.
Пам'ять: ланцюжок пам'яті (Linking Memory)Ланцюжок пам'яті – трохи дивна гра, і до неї діти все ж повинні дорости. Суть гри така, що дорослий викладає послідовно різні картки із зображенням різних предметів (починайте з 3-5), пов'язуючи зображення за допомогою дієслів-зв'язок в абсурдну історію. Наприклад, картинки крокодил, телефон, горнятко, пісок. Історія може виглядати так: крокодил спік телефон з горнятка і піску. Розповідаєте цю історію, послідовно викладаючи картки, а потім забираєте їх і просите дитину відтворити історію. Збільшуєте кількість картинок до нескінченності.
Пам'ять: сітка пам'яті (Memory Grid)Теж відмінна гра на розвиток пам'яті з картками. Розкладайте перед дитиною картинки, уважно подивіться на них, переверніть і попросіть вгадати що де. За таким же принципом можна грати в "знайди пару".
МузикаВкрай сприятливо на розвиток правої півкулі впливає музика. Протягом дня вмикайте дитині різну музику, це може бути класика, джаз, фольклор, пісні українською або англійською. Головний критерій відбору - щоб подобалося вам обом.
ТворчістьЧим її більше у вашому з дитиною житті, тим краще. Малюйте все на світі, ліпіть з пластиліну і тіста, плетіть щось із вовни – все піде в скарбничку. Але головне, щоб розвивалася права півкуля мозку, потрібно намагатися малювати-плести-ліпити не максимально схожі на реальні предмети, а фантазувати. Наприклад, малювати не кішечку, вазон, стілець, а ніч, радість, здивування. Важко? Це тільки дорослим, яким є чого повчитися у дітей.
|