Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 24.01.2025, 00:29

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Дошкільнята

Міфи і реальність про молочні зуби

Міфи і реальність про молочні зуби

У даній статті перераховані кілька міфів і реальностей про молочні зуби.

Міф 1.

«Навіщо лікувати молочні зуби? Тільки дитину нервувати. Все одно ці зуби скоро випадуть», - вважають багато батьків. І вони не праві. Лікувати молочні зуби треба обов'язково!

По-перше, в ім'я постійних зубів.

Корені молочних зубів широко розставлені і охоплюють зачаток постійного зуба. Все, що відбувається з молочним зубом, впливає на розвиток постійного зуба. Якщо дірочку в зубі - карієс, не залікувати, може початися пульпіт - запалення пульпи, в якій знаходяться нерви, а потім і періодонтит - запалення білязубних тканин. І зачаток постійного зуба може загинути. Руйнування молочних зубів відбувається дуже швидко, набагато швидше постійних, іноді просто в лічені тижні.

По-друге, не вилікувані зуби - це постійний осередок інфекції в роті.

По-третє, вчасно не вилікувані зуби призводять до раннього видалення. Раннє видалення молочних зубів веде до ряду серйозних порушень. В першу чергу - до утруднення прорізування основного зуба. Сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, заповнюючи порожній простір, і постійний зуб може прорізатися не на своєму місці. Тоді в підлітковому віці перед дитиною та її батьками постане проблема вирівнювання зубів і виправлення неправильного прикусу - дороге і тривале лікування. Відсутність молочних зубів негативно впливає на нормальне пережовування їжі, адже перетравлювання їжі починається в роті. Відбувається порушення розвитку прикусу, дикції, лицьового скелета, формуються косметичні недоліки.

Тому батькам треба бути дуже уважним до дірочок в молочних зубах. Особливо, якщо дитина часто хворіє на застуди або перенесла нещодавно важку хворобу, якщо вона алергік. Карієс - це хвороба не одного тільки зуба, це загальне захворювання організму, воно з'являється, коли у людини знижений імунітет.

Міф 2.

«Зуби у дітей не болять, тому, що в молочних зубах немає нервів» - вважають батьки.

Нерви є! Молочні зуби теж болять, але у деяких дітей вони руйнуються так швидко, що біль просто не встигає виникнути. Коли є біль це і погано, і добре. Добре, тому що біль - це сигнал: треба йти до лікаря.

Міф 3.

«У молочних зубів немає коренів, тому і «висмикувати» їх не боляче» - будують припущення батьки.

Корені є, але видаляти молочні зуби іноді, насправді легко і не боляче. Справа в тому, що вони проходять певні етапи розвитку. Молочні зуби починають мінералізуватися під час внутрішньоутробного життя дитини. Те, як протікає вагітність, дуже впливає на подальший стан зубів. Молочний прикус формується до 2,5-3 років. Після того, як коронка зуба з'явилася над яснами, вона продовжує накопичувати солі, а корінь рости. Корінь виріс - і у зуба настає період фізіологічного спокою, який триває 3 роки. А потім корені починають розсмоктуватися, зменшуватися, зуб стає рухомим і дитина навіть може сама його витягнути.

Але корені лікування зубів, які перенесли пульпіт або періодонтит, розсмоктуються погано. Такі зуби доводиться видаляти і роблять це під місцевим знеболенням.


Міф 4.

Найбільший і найстрашніший міф: "Молочні зуби чистити не треба!».

Міфи і реальність про молочні зуби
Треба, і ще як треба!!! По-перше, молочні зуби не застраховані від карієсу, а кращим засобом його профілактики є ідеальна індивідуальна гігієна порожнини рота, тобто хороша і правильна чистка зубів. А по-друге, не навчивши і не привчивши дитину з пелюшок чистити зуби, потім це зробити вже набагато складніше. До свідомого віку дитина повинна сприймати чищення зубів також природно, як і їжу. І пам'ятайте, що дитина в усьому наслідує батьків, тому Ви повинні стати прикладом для дитини навіть в такій нелегкій праці, як чищення зубів.

Міф 5.

«Будь-яка зубна паста підійде дитині».

По-перше, існує багато дорослих лікувальних (з підвищеним вмістом фтору, відбілюючих, для лікування пародонтиту та ін.) паст, які категорично не підходять дітям, по-друге, дитячі пасти менш абразивні і вони містять менше фтору, отже, дитині потрібна своя дитяча зубна паста. Вони спеціально призначені для молочних і для постійних зубів, які нещодавно прорізалися, емаль яких ще не до кінця «дозріла». І зроблена з тим розрахунком, що частина пасту дитина ковтає. У зв'язку з цим дітям рекомендують спочатку гелеві, а потім звичайні дитячі зубні пасти.

Міф 6.

«Чищення зубів повністю можна довірити дитині»

Маленька особистість повинна сама поводити щіткою по своїх зубках, але потім дбайливі руки батьків повинні доробити все те, що дитина сама зробити ще поки не може. Поступово дітки вчаться правильно виконувати всі рухи, і цей процес квапити не можна, щоб дитині не було складно, і щоб не з'явилася неприязнь до чищення зубів. До 7 років стоматологи рекомендують активну участь батьків у чищенні зубів, а після 7 років - пасивне. Навіть за підлітками рекомендують наглядати, коли і як вони чистять зуби.

Міф 7.

«Дітям можна чистити зуби електричними щітками»

Не варто забувати, що емаль зубів у дітей ще не достатньо тверда і жорсткий вплив електричної щітки може пошкодити незрілу емаль зуба. Якщо Ви купите своєму чаду електричну щітку, то радості дитини не буде меж. Якщо чистка зубів не сприймається дитиною, як щось само собою зрозуміле, то електрична щітка виправити становище не зможе. Радість пройде, нова електрична щітка виявиться поруч зі звичайною, і вони будуть нудьгувати удвох. Це перше. Друге - навчити чистити зуби звичайною щіткою можна тільки в дитинстві, потім вже буде марно. Чомусь ми вчимо своїх дітей малювати олівцем, хоча можна відразу вчити малювати і друкувати на комп'ютері. Третє - чистка зубів звичайною щіткою розвиває у дитини мануальні навички, а як відомо, розум дитини знаходиться на кінчиках пальців. Таким чином, чистка зубів звичайної щіткою буде додатковою гімнастикою для розуму. Існують спеціальні насадки для дітей на електричні щітки, але ними діти не повинні чистити зуби до 8-12 років.

Міф 8.

«Дитячі зуби може вилікувати будь-який зубний лікар, лікування у дитячого стоматолога обходиться занадто дорого.»

Лікувати малюкам зуби повинні саме дитячі стоматологи. У них інші методи роботи та інші матеріали. Ці лікарі добре знають особливості будови молочних зубів. У них твердих тканин менше, емалі менше, дентину менше, ніж в постійних зубах. Швидкісними машинами вони працюють дуже обережно, до гострих борів намагаються не вдаватися. Крейдяні плями, якщо вони в межах емалі, дитячі стоматологи не свердлять, а змащують розчином азотнокислого срібла. Вони знають, що пломби з сучасних затверджуючих матеріалів на «живі» молочні зуби (якщо в них нерв ще живий) ставити не можна. У дитячих зубів дуже висока проникність емалі, дентину, такі пломби можуть погано вплинути на пульпу і викликати її загибель. Молочний зуб потемніє, розвиток зачатка постійного припиниться. Іноді до дитячих стоматологів в приводять таких дітей: на молочних зубах у них стоять прекрасні дорогі пломби, але скрізь загинула пульпа і виникли свищі. Зуби доводиться видаляти.
Категорія: Дошкільнята | Додав: Vik (19.11.2016)
Переглядів: 1546 | Теги: тимчасові зуби, лікування, пульпіт, стоматолог, міфи і реальність про молочні зуби, молочні зуби, реальність, нерв, зуби, міф | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика