Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Вівторок, 05.11.2024, 16:26

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Корисні поради

Чому не можна кип'ятити воду двічі
Якщо багато лікарів стверджують, що кип'ячена вода набагато корисніша звичайної, то чому ж тоді не можна кип'ятити її двічі? Здавалося б, це має приносити подвійну користь, якщо відштовхуватися від простої логіки. Однак тут більше замішаний предмет хімії, а хімічний склад цієї рідини дозволяє нам зрозуміти, чому не можна кип'ятити її двічі.

Подвійне кип'ятіння робить воду важкою

Щоб розібратися в поставленому питанні, потрібно звернутися до шкільного курсу хімії, з якого більшість з нас знає, що в молекулах води містяться природні ізотопи водню. При кип'ятінні деяка їх частина перетворюється на пару - це випаровуються більш легкі молекули. А ось важкі молекули, які також входять до її складу, осідають на дно. Отже, кожне повторне доведення води до кипіння буде робити її важчою, а це не може позитивно відбиватися на нашому організмі.

Багаторазове кип'ятіння води робить її менш корисною

Насправді, все не так сумно, як звучить в цьому підзаголовку. Слід пояснити. І знову ми звертаємося до хімічного складу білої рідини, в якій крім дистильованої води міститься і певна кількість всіляких домішок. Особливо це стосується водопровідної, яка піддається різним способам очищення  хлоруванню в тому числі. Так от, при кипінні випаровуватися можуть тільки молекули води, а всі ці шкідливі домішки залишаються. Більше того, через те, що частина рідини перетворюється на пару, концентрація таких домішок збільшується. Саме тому вона вважається стерильною, але не вільної від різних шкідливих речовин.

Що ще варто знати про кип'ячену воді

Чому не можна кип'ятити воду двічі
Попередні два абзаци є цілком прийнятними поясненнями щодо багаторазового кип'ятіння. Проте ставитися до цього занадто серйозно все ж не слід. Крім того, це зовсім не означає, що відтепер доводити воду до кипіння взагалі не можна, оскільки це може зробити її важкою, а значить, шкідливою, а в її складі збільшиться кількість згубних речовин. Пояснюємо. Справа в тому, що значні і помітні зміни вона отримає тільки при її багаторазовому кип'ятінні, наприклад, в сто разів. Та навряд чи хоч кому-небудь може знадобитися подібна дія. Тому якщо вам це потрібно, кип'ятіть її двічі без будь-яких побоювань.

Крім того, якщо ви віддаєте перевагу кип'ятити воду з метою стерилізації, то повторної дії це не зажадає. Усі шкідливі мікроби і бактерії гинуть при першому разі, оскільки вони не можуть вижити при такій високій температурі. Тим більше, якщо вода в чайнику вже кип'ячена, то при наступному використанні досить підігріти її до потрібної температури.

Якщо ж ви хочете використовувати кип'ячену воду для заварки чаю або кави, то повторно доводити її до кипіння також не потрібно. Слід довести її до " білого" ​​стану, тобто коли вона насичується бульбашками перед самим закипанням.

І наостанок хотілося б відзначити, що якщо прокип'ятити воду двічі, то вона може втратити свій приємний і м'який смак. Чай від цього може втратити свій аромат, та й користі від нього стане менше.
Категорія: Корисні поради | Додав: Vik (05.05.2014)
Переглядів: 5859 | Теги: заварка, здоров'я, кип'ятіння води, кава, чому не можна кип'ятити воду двічі, кип'яток, користь води, Чай, вода, властивості води | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика