"А у нас в групі вітрянка (кір, краснуха, свинка)!» - Почувши таку фразу від виховательки дитячого садка, кожна мама розуміє, що тепер вона приречена кілька тижнів буквально сидіти на пороховій бочці. "Підхопив чи не підхопив?", "Захворіє чи ні?" - Відповідь на це питання стане відомою тільки по закінченню інкубаційного періоду.
Інкубаційний період - це час, який проходить з моменту потрапляння в організм збудника хвороби до перших її симптомів. Дитячих вірусних інфекцій чимало, і у кожної з них свій інкубаційний період. Але основними "садіковскими" проблемами можна вважати наступні.
Кір. Це дуже заразне захворювання, до нього сприйнятливі практично всі без винятку. Єдині, хто, можливо, не бояться кору - це новонароджені діти, так як у них ще є імунітет від мами. Інкубаційний період кору, в середньому, від 8 до 10 днів. Іноді його тривалість збільшується до 17 днів. Якщо малюкові провели профілактику і ввели гамма-глобулін, то інкубаційний період досягає 21 дня. Першим симптомом кору вважається підвищення температури тіла до 38-39 градусів. Краснуха. Сприйнятливість до краснухи висока, хоча і менша, ніж до кору. Інкубаційний період краснухи - від 14 до 24 днів. Проте найчастіше - це 16-18 днів. Основний симптом - дрібна червона висипка по всьому тілу. Як правило, ускладнень від краснухи, перенесеної в ранньому дитинстві, не буває. Вірусний паротит, або свинка. Це захворювання не надто заразне, але все ж шанс підхопити його, поспілкувавшись з вже хворою дитиною, є. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період - від 9 до 20 днів, дуже рідко доходить до 26 днів. Скарлатина. Заразитися нею можна, якщо знаходитися в одній кімнаті з хворим, контактувати із зараженими іграшками, книгами. Інкубаційний період зазвичай короткий і становить від 3 до 10 днів. Однак він може складати і менше - один день, або, навпаки, збільшитися до 12 днів. Вітряна віспа. Характерною ознакою захворювання можна вважати появу на шкірі цяток з рідиною. Інкубаційний період складає від 10 до 21 дня, але в середньому - 14 днів. Захворювання починається гостро - з підвищенням температури.
Знаючи інкубаційні періоди інфекційних захворювань, мамі легше зорієнтуватися в ситуації і передбачити, чого можна чекати від дитячого організму. Тобто, дізнавшись, що малюк опинився в контакті з хворою дитиною, можна "засікти" час в днях з моменту безпосереднього контакту. Протягом інкубаційного періоду потрібно уважно спостерігати за станом малюка, а при перших ознаках нездужання відразу звернутися до інфекціоніста і визначити правильний діагноз. Якщо ж інкубаційний період хвороби пройде, а перші симптоми так і не з'являться, можна зітхнути з полегшенням.
|