Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Неділя, 24.11.2024, 21:14

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Cкільки води має пити дитина
Будь-яка мама піклується про те, щоб її дитина добре їла і набирала у вазі, і це по-своєму правильно: адже якщо чадо відмовляється їсти, швидше за все, це свідчить про початок хвороби. Однак багато новоспечених матерів забувають про важливість води для зростаючого організму. Їм здається, що якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то пити додатково зовсім необов'язково, адже побутує думка, що материнське молоко - це і їжа, і питво одночасно. Але це не зовсім так, ну а, крім того, з віком потреба у воді зростає, тому дуже важливо не пропустити цей момент.

Норми споживання рідини для грудного малюка

Коли дитині виповнюється місяць, вона вже може пити 100 мл води на добу, яку перед цим необхідно закип'ятити і остудити до кімнатної температури. Протягом першого року життя малюка ця норма може збільшитися до 200 мл щодня. Однак навіть якщо дитина наполегливо відмовляється пити чи випиває трохи менше, не поспішайте бити тривогу: швидше за все, її організму вистачає тієї рідини, яку вона отримує разом з їжею. Також необхідно пам'ятати, що якщо вона знаходиться тільки на грудному вигодовуванні або харчується сумішами, що мають максимально наближений до материнського молока склад ("Лінолак", "Малютка", "Детолакт", "Малюк"), вона зазвичай буде пити набагато менше води, ніж його одноліток, якого годують кефіром або В-сумішами.

Тому при визначенні точної кількості води, яку потребує ваш нащадок, варто орієнтуватися тільки на його бажання пити, яке він може висловлювати досить бурхливо: плакати, широко розкривати рот, хоча він тільки що поїв, і т.п. Не слід вливати рідину насильно, але періодично пропонуйте маляті пити, причому воду необхідно давати тільки між годуваннями і бажано з ложечки.

Cкільки води має пити дитина
Коли грудничку виповниться півроку, цілком припустимо давати йому до 500 мл води в день. У спекотну погоду у дітей зазвичай значно знижується апетит, вони вважають за краще пити будь-яку рідину: воду, соки, компоти, морси, а не їсти. Хорошим варіантом також стануть несолодкі відвари свіжих або висушених ягід, яблучної шкірки, шипшини.

Однак не забувайте, що пити дуже велику кількість рідини з дня на день грудничку шкідливо, оскільки це може призвести до затримки води в організмі. Якщо малюк постійно споживає більше 200 мл, у спекотні дні - більше 500 мл рідини, покажіть його лікареві, щоб переконатися, що він здоровий. Також переглянете раціон дитини: можливо, він п'є багато води через надмірне харчування.

Значення рідини для організму

У дитячому організмі вода є необхідною будівельною субстанцією для його клітин, забезпечуючи повноцінний ріст і розвиток вашого чада. У новонароджених рідина становить до 70 % всієї маси тіла, в той час як у дорослих тільки 60 %. Тому дуже важливо стежити за тим, щоб малюк споживав рідину в необхідній кількості. Маленька дитина обов'язково повинна пити достатньо, адже її організм постійно віддає вологу при диханні, потовиділенні, втрачає її разом зі стулом і сечею.

Багато дітей відмовляються від води, віддаючи перевагу іншим напоям. Краще якщо вони будуть без додавання цукру і низькокалорійними, тоді дитина не страждатиме від надмірної ваги і у неї не буде проблем із зубами. До них відносяться:

 • Мінеральна вода без газу, призначена для дитячого харчування;
 • Несолодкі відвари фруктів або шипшини;
 • Розбавлені фруктові соки, що не містять цукор (співвідношення соку і води 1:4).


Напої з фенхелю або ромашки діти повинні пити тільки за медичними показаннями, наприклад, при лікуванні метеоризму або ГРВІ. Якщо ви дбаєте про збереження зубної емалі у вашого сина чи доньки, якомога раніше привчайте їх пити з чашки як воду, так і інші рідини.

Головні ознаки втрати рідини

До них можна віднести наступні показники:

 • Ваша дитина поводиться вкрай неспокійно, часто вередує;
 • Малюк починає пити дуже багато і жадібно;
 • Погане сечовиділення, темний колір сечі;
 • У дитини сухі і бліді шкірні покриви і сухий язик;
 • Зменшується сльозовиділення.

Особливості споживання рідини дітьми старшого віку

Діти у віці старше одного року зазвичай мають досить різноманітний раціон, тому ви можете пропонувати їм пити не тільки воду, але й інші напої. Так, для грудних дітей соки можуть бути причиною навантаження на підшлункову залозу, але з віком цей вплив сходить на "ні". З року до трьох ваш малюк може пити до 150 мл будь-якого фруктового соку, потім вже до 200 мл. Чорний і зелений чай рекомендується пити тільки починаючи з 2-річного віку і між прийомами їжі, оскільки танін, що міститься в ньому, значно погіршує всмоктування заліза.
Категорія: Немовлята | Додав: Vik (19.04.2014)
Переглядів: 9053 | Теги: вода для немовлят, скільки води має пити дитина, пиття, Пити, вода для дітей, брак води, вода, пити воду, ознаки, зневоднення | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Посилання на авторитет не є аргументом.
Бенедикт Спіноза

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 387

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика