У тому, що у вухо потрапляє вода, немає нічого страшного. Звичайно ж, якщо вуха повністю здорові. Спеціальне мастило у вусі не дасть воді негативно впливати на вушний прохід, а вода через деякий час витече сама. Але щоб мінімізувати ризик можливих наслідків, знизити неприємні відчуття, можна самостійно прискорити процес виходу води з вуха. Як це потрібно робити - про це мова піде нижче.
Якщо вода потрапила в зовнішнє вухоНайбільш безпечний і нешкідливий варіант розвитку подій. Типовими симптомами попадання води в зовнішню частину вуха є неприємні відчуття всередині вушного проходу, відчуття переливання і булькання. Іноді булькання і переливання може відчуватися навіть "у голові". Як вже говорилося раніше, в цьому явищі нічого страшного немає, тому не потрібно накручувати себе . Якщо з вашою перетинкою все гаразд, то вода далі неї не пройде, а спокійно собі витече назад.
Допомогти їй це зробити можна наступними способами: - пострибати на одній нозі. Нерідко на пляжах можна побачити людей, які, скупавшись у водоймі, стрибають поперемінно то на одній, то на іншій нозі. Ймовірно, вони пірнали, і вода потрапила їм у вушний прохід. А стрибки вони роблять для того, щоб допомогти воді швидше витекти. Нахиливши голову в бік, можна додатково робити в області вуха прокачуючі рухи. Під впливом тиску рідина витече назовні;
- полежати на стороні вуха, в яке потрапила вода. Ляжте на бік на рівну поверхню, зробіть кілька ковтальних рухів, як можна більш виразних. Спробуйте напружити м'язи і як би поворухнути вухами. Цілком імовірно, що після таких маніпуляцій вода витече назовні;
- використовувати ватний тампон. Швидше навіть не тампон, а шматок ватки, згорнутий в тонкий джгутик. Такі джгутики ще називають турундами. Вата швидко вбере в себе воду і вже через кілька хвилин ваше зовнішнє вухо буде сухим, звичайно, після вилучення джгутика.
Якщо вода потрапила в середнє вухоТака ситуація трапляється в рази рідше. Як правило, в ваше середнє вухо вода може потрапити в тому випадку, якщо в барабанній перетинці у вас є отвір або перфорація, які могли утворитися в результаті перенесеного отиту. Ще один шлях потрапляння води в середнє вухо - з носа через євстахієву трубу. Попадання води в середнє вухо може викликати біль у вусі, запаморочення, а також головний біль. У разі потрапляння рідини в середнє вухо бажано звернутися до лікаря. Якщо такої можливості немає, тоді можна постаратися вирішити проблему самостійно. Для цього: - потрібно закапати протизапальні краплі, оскільки навряд чи та вода, що потрапила, відзначається чистотою. Як варіант цього методу - вставлена турунда, попередньо змочена в теплому Борному спирті;
- на ніч можна поставити компрес;
- при виникненні больових відчуттів необхідно прийняти знеболююче і якомога швидше звернутися до фахівця.
Профілактика потрапляння води у вухаЩоб не допустити потрапляння рідини у вуха, виникнення неприємних відчуттів, а також розвитку ускладнень, вуха при купанні у водоймах і басейнах потрібно захищати. Для цього можна використовувати спеціальну купальну шапочку, яку сьогодні можна придбати в будь-якому спортивному магазині. Пам'ятайте про те, що така шапочка повинна щільно прилягати до вух.
Якщо шапочку надягати ви не маєте ні можливості, ні бажання, тоді можна змастити входи в слухові проходи вазеліном, тільки робити це потрібно акуратно, щоб не перестаратися. Вазелін не допустить потрапляння рідини глибоко у вуха.
У магазинах також можна придбати спеціальні беруші, які вставляються в вушні раковини і не дають рідини потрапляти в вушні проходи.
Пам'ятайте, при будь-якому нездужанні і болю у вухах потрібно терміново звертатися до фахівця.
|