Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 22.11.2024, 22:46

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Корисні поради

Народні засоби від мошок
Часом все ми помічаємо в квартирі появу неприємних сусідів - плодових мошок - дрозофілів. Позбавиться від них досить просто, головне знайти їх "лігво" і знищити його. Потім для тих особин, які встигли відлетіти, необхідно виставити пастки. Ну і завершити отриманий результат необхідно низкою спеціальних заходів, про які й розповімо далі.

Пошук "лігва ворога"

За своєю природою мошки можуть з'являтися тільки там, де знаходяться рослинні субстанції, що перейшли в процес гниття. Мошки харчуються цими продуктами розпаду, особливо вони люблять яблука, кавуни, груші, цибулю, картоплю та ін. Боротьбу з дрозофілами необхідно починати з пошуку джерела розмноження. Вам необхідно буде пройтися по всьому домі і заглянути в усі місця, де можуть перебувати підгнилі овочі або фрукти. Також слід звернути увагу на пакети з горіхами і крупами, заглянути в банки з варенням. Знайти їх місце скупчення можна в самому неймовірному місці, адже мошки не гребують навіть хімічними речовинами. Наприклад, якщо змиваючи, отвір раковини добре не вичищати, то поступово там можуть застрявати залишки їжі, які з часом починають гнити, таким чином, раковина теж може стати потенційним притулком для дрозофіл. У даному випадку для позбавлення від мошок раковину слід прочистити яким-небудь "забійним" засобом, наприклад Доместосом. Виявивши "лігво ворога" слід тут же його знищити і приступати до винищення мошок, що встигли полетіти.

Пастки для мошок

Існує кілька способів створення пасток для мошок. Принцип роботи кожного такого засобу від мошок один і той же - заманюємо мошку в маленький отвір, потрапляючи в нього, вона вже не зможе вибратися. Такий народний метод може стати в нагоді там, де використання хімікатів категорично протипоказано, наприклад, в будинку, де є діти або домашні тварини.

Народні засоби від мошок
Спосіб перший - скляна банка. Необхідно взяти скляну банку і помістити в неї приманку (сік, компот або зіпсований фрукт), потім з паперу згорнути воронку при цьому на кінці залишити маленький отвір, щоб мошка могла пролізти. У банку вставляємо воронку вістрям вниз і стик паперу з банкою обклеюємо скотчем. Ця пастка працює таким чином: мошки летять на приманку, по воронці потрапляють в банку, а вилетіти назад не можуть, так як отвір вузьке і знайти його нерозумним дрозофілам практично неможливо.

Спосіб другий - пластиковий стакан. Нам знадобиться будь пластиковий стакан, який потім не шкода буде викинути. На дно склянки кладемо приманку і натягуємо на нього шар харчової плівки. У плівці робимо кілька маленьких дірочок за допомогою спиці або великий голки. Головне не перестаратися з діаметром кожної дірочки, вони повинні бути такими, щоб мошка могла всередину пролізти, а не залітати на повному ходу. Пастку необхідно поставити в місці проживання мошок. Схема її дії наступна: мошки летять на приманку, залазять під плівку, а тому вже вибратися не можуть. Пастку можна періодично міняти, щоб запах був постійно відчутним мошкам.

Існує ще кілька народних засобів для боротьби з мошками:

  • подбайте про те, щоб мошки не мали доступу до води, так як рідина їм необхідна для життєдіяльності.
  • липка стрічка також може стати відмінною пасткою для мошок.
  • в апельсин можна увіткнути кілька звичайних кулінарних гвоздик (продаються в будь-якому магазині на відділі "спеції"), суміш запаху з незрозумілої причини відлякує мошок краще за будь дихлофосу.
  • Ще один перевірений народний засіб - це винний оцет, перемішаний з рідким милом. Такий "коктейль" для мошок володіє згубним ефектом.

Профілактика появи дрозофіл

Для того щоб мошки ніколи більше не відвідували ваш будинок, необхідно вжити ряд профілактичних заходів. Почати потрібно з кухні - провести ретельне вологе прибирання і гарненько вимити відро для сміття. Далі подбайте про те, щоб залишки їжі не залишалися в легкодоступних для мошок місцях. Якщо у вас живе домашня тварина, то її миску слід мити щодня. Постарайтеся привчити себе не залишати в раковині брудний посуд. Також слід регулярно проводьте ревізію серед фруктів і овочів і викидайте зіпсовані продукти.

Як вивести мошок з горщиків з квітами?

Досить часто дрозофіли поселяються не в продуктах, а в квіткових горщиках, тим самим псуючи улюблені квіти. Що ж робити і який народний засіб може допомогти в даній ситуації? Перш за все, давайте розберемося в причині їх появи - в землі. У даному випадку вся справа в тому, що ви переливаєте квітки. Зайва вологість сприяє утворенню мошок, тому перед поливом потрібно завжди перевіряти землю на вологу, верхній шар землі повинен бути підсохлим.

Найвірніший народний засіб від мошок - це слабкий розчин марганцівки, яким потрібно поливати рослину. Причому даній процедурі мають бути піддані всі рослини вдома, інакше мошки з одної можуть перелетіти на іншу. Ще один досить дивний народний спосіб з незрозумілої причини допомагає позбутися від мошок - в горщик з квіткою увіткнути кілька сірників головкою вниз, через пару днів повторити процедуру.

Для профілактики утворення мошок в горщиках можна землю навколо квітки засипати декоративними каменями або намистинками, мармуровою крихтою, черепашками і т.д.
Категорія: Корисні поради | Додав: Vik (28.04.2014)
Переглядів: 11783 | Теги: як боротися, мошки, народні засоби від мошок, народні засоби, корисні поради, садівництво, шкідники. дрозофіли, комахи, як боротися з мошками, поради | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Завжди обирайте найважчий шлях - на ньому ви не зустрінете конкурентів.
Ш. Де Голь

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика