Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 26.04.2024, 00:17

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Школярі

Конфлікт батька й учителя: хто кого?
Педагог - це та людина, яка вчить наших дітей розумного, доброго, вічного. Це якщо вашій дитині пощастить з учителем. А якщо ні? Як поводитися в ситуації, коли батьки незадоволені вчителем?

Найпоширеніші претензії батьків до педагогів, як не дивно, викликані не якістю навчання, а тим, як учитель поводиться. Невміння знайти підхід до дитини, постійні скарги на школяра, які вам здаються необгрунтованими, шкільні побори і так далі - цей список можна продовжувати до нескінченності. Іноді в запалі пристрастей ми абсолютно забуваємо, що постраждалою стороною може виявитися наша дитина. Негатив, викликаний «виясненнями стосунків» з учителем, рикошетом вдарить по ній. Тому давайте подумаємо, як вирішувати конфлікти з учителем без наслідків!
 
- Перший сигнал. Якщо ваша дитина прийшла додому і скаржиться, що Марія Іванівна несправедливо її покарала чи поставила «незадовільно», спробуйте з'ясувати справжню причину конфлікту. Чи справді вчитель повівся несправедливо? Як себе поводила ваша дитина при цьому? Наскільки дії педагога виправдані? Якщо конфлікт незначний, і ваш школяр дійсно сам винен в його виникненні , запропонуйте дитині самій впоратися з ситуацією: якщо треба, вибачитися перед педагогом, змінити свою поведінку і так далі. Скажіть йому: «От якби тобі відповіли так само грубо, як ти Марії Іванівні, було б тобі приємно? Ось і вона образилася».
 
- Візит до школи. Якщо ви вбачаєте в діях педагога несправедливість, варто поговорити з ним особисто. Звичайно, не при класі і не при інших батьках. Бажано, щоб ваша дитина теж не була в курсі вашого візиту до вчителя. Оскільки вам ситуація відома тільки зі слів вашої дитини, попросіть, щоб її прокоментувала й інша сторона - учитель. Перед цією зустріччю бажано для самого себе сформулювати: чого ви очікуєте в результаті? Виправлення оцінки? Більш уважного ставлення до вашої дитини? Завершення конфлікту?
 
Конфлікт батька й учителя: хто кого?
- Спокій, тільки спокій! Можливо, слова вчителя вам видадуться несправедливими або упередженими. Спробуйте не дати волі емоціям, вони погані порадники! У відповідь на слова вчителя, уточніть: «Якщо я вас правильно зрозуміла, ви вважаєте, що мій син...» Ви повинні бути впевнені, що правильно зрозуміли педагога. Потім викладіть свою точку зору і те, як можна вийти з цієї ситуації: «Можливо, нам варто спробувати...» Покажіть, що ви готові йти на компроміс, але, як будь-яка мати, будете захищати інтереси своєї дитини: не дозволите її ображати або несправедливо занижувати оцінки.
 
- Якщо дитина не права. Поговоріть зі своєю дитиною, скажіть, що ви з'ясували ситуацію і вважаєте, що вона повелася неправильно. Обговоріть найважливіші правила: у школі треба добре вчитися, не можна відволікатися на уроці і грубити вчителям. Не кажіть дитині, що вона погана, використовуйте інше формулювання: «Ти вчинив погано». Важливо, щоб після цієї розмови школяр не замкнувся в собі, не перестав довіряти вам. Тому обов'язково покажіть, що ви його любите і хочете, щоб він був щасливий.
 
- Остання інстанція. Учитель все одно веде себе неадекватно? Зверніться до вищестоящої інстанції - директора школи. Однак майте на увазі: це крайній захід. Викладіть свої претензії краще в письмовому вигляді: так ви зможете структурувати свої претензії, і ваша скарга буде виглядати максимально переконливо.
 

Коли треба переводити в іншу школу?

 
Є обставини, при яких дитину все ж доведеться переводити в іншу школу:
 
- Постійне цькування з боку вчителя;
- Знущання з боку дітей, якому вчитель потурає;
- Серйозна психоемоційна травма дитини, пов'язана з обстановкою в школі;
- Загроза фізичної розправи.
Категорія: Школярі | Додав: Vik (03.04.2014)
Переглядів: 2844 | Теги: шкільний психолог, батькам, як вирішити конфлікт в школі, конфлікт в школі, школа, психологія, учень, поради, Конфлікт, конфлікт батьків і вчителя | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика