Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 22.11.2024, 13:00

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Корисні поради

Як розпізнати брехню
Колишній спеціальний агент ФБР і автор книги "Голосніше слів" Джо Наварро розповідає як розпізнати брехуна. Всього є три стадії спілкування, коли ви можете це зробити: коли він вперше чує ваш голос, коли підлаштовується під нього і коли відповідає.

1. Правдиві люди частіше будуть відповідати на питання, тримаючись прямо, з піднятою головою. Брехуни ж «часто згинаються, схрещують ноги і руки», стверджує Джозеф Баклі, президент компанії John E. Reid and Associates, навчаючий методикам допиту співробітників силових структур.

2. Щоб психологічно дистанціюватися від брехні, обманщики часто присмачують свої вигадки займенниками другої і третьої особи - «ти», «ви», «вони».

3. Говорячи правду, ми супроводжуємо свою промову жестикуляцією, яка ритмічно лягає на наші слова і підсилює зміст - якщо, звичайно, ми в нього віримо. У зворотному випадку ми тримаємо жестикуляцію під контролем.

4. Майстерного брехуна на цьому не зловити, але звичайна людина часто совається, кажучи неправду. Видати вигадника можуть бігаючі очі, більш високий, ніж зазвичай, голос, почервоніле обличчя, важке дихання.

5. Брехуни часто перепитують співрозмовника і передують свої відповіді ввідними словами «по правді кажучи», «чесно кажучи», попереджає Баклі. Насторожіться, якщо на пряме запитання ви отримуєте ухильну відповідь.

Як розпізнати брехню
6. По телефону люди брешуть частіше. Досліджуючи протягом тижня 30 студентів коледжу, Хенкок з'ясувала, що телефон став найчастішим знаряддям обману (37 % випадків). За ним слідували особисті бесіди (27 %), інтернет-месенджери (21 %) і електронні листи (14 %). Це не так уже дивно: більшість телефонних розмов не залишають слідів, а листи зберігаються у адресата.

7. Брехуна може видати недостатньо продумана історія. Підозрюючи обман, обережно поцікавтеся деталями.

8. Згідно з дослідженням, проведеним у 2002 році Робіном Ліклі, професором Единбурзького університету, пауз між словами в брехливому оповіданні більше, ніж у правдивому.

9. Власна брехня змушує відчувати дискомфорт і навіть сердитися. За словами Баклі, «в той час як правдива людина зазвичай залучена в свою розповідь, відкрита і щира, брехун часто насторожений, замкнутий і не йде на контакт».

10. Розповідаючи історії, чесні люди можуть згадати про упущену деталь і додати її заднім числом. Або заново переказати неакуратно розказаний епізод. Брехуни, за словами ДеПауло, «побоюються, що їх спіймають на брехні, і уникають визнавати навіть дріб'язкові неточності».

11. «Слідкуйте за відхиленнями від звичайної манери мови, - радить Пол Екман, почесний професор Медичної школи Університету Каліфорнії в Сан-Франциско і глава компанії Paul Ekman Group, яка проводить емоційні тренінги. - Деякі люди завжди зволікають з наступною фразою. Якщо вони починають тараторити - це ознака брехні».

12. Хто говорить правду використовує безліч лицьових м'язів, а брехун посміхається одними губами - очі не відображають його емоцій.
Категорія: Корисні поради | Додав: Vik (14.05.2014)
Переглядів: 1744 | Теги: як розпізнати брехню, психологія спілкування, обман, як розпізнати неправду, брехун, брехня, як розпізнати обман, психологія, неправда, поради | Рейтинг: 5.0/1

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Якщо ти бачиш просвіт і не намагаєшся втиснутися туди - ти не гонщик.
Айртон Сенна

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика