Припиніть балувати своїх дітей прямо зараз! Ось чому це так важливо!
Ведмежа послуга з боку батьків.
Вседозволеність — найпідступніший різновид впливу на дитину. Прочитайте цю статтю, і ви зрозумієте, чому не треба балувати дітей.
1. Ваше головне завдання батьків — підготувати дитину до життя в реальному світі. А в реальному світі ми далеко не завжди отримуємо те, що хочемо. Це краще навчитися розуміти з дитинства.
2. Якщо ваші стосунки з дитиною будуються на матеріальних благах, вона не пізнає радості безумовної любові.
3. Подавайте добрий приклад. Ми — не єдиний фактор, що впливає на життя наших дітей, наш вплив має бути найкращим.
4. Зрозумійте, що значить для вас турбота про дітей. Чи надаєте ви їм необхідну емоційно-духовну підтримку? Щоб створити зв'язок з ними, не треба купувати їм подарунки. Краще проведіть з ними час. Будьте обережні: дитина може вирішити, що емоції легко виправити за допомогою походу в магазин.
5. Не дозволяйте почуттю провини керувати вашим вихованням. Ваше завдання не в тому, щоб дати дитині все те, що вам приємно їй дати. Ваше завдання — підготувати дитину до школи і дорослого світу. Виховуйте дитину так, щоб вона зрозуміла: заради подарунків доводиться працювати. Не вчіть дитину отримувати бажане за допомогою маніпуляцій, примх, сліз, грюкання дверима і навіювання почуття провини.
6. Ваші діти не повинні оцінювати своє щастя і місце у світі як похідне одягу або автомобіля. Сядьте і поговоріть з ними про те, чим насправді визначається їх перевага: їх розумом, їх творчістю, їх турботою, їх робочою етикою і так далі. Якщо ви витратите стільки ж часу на пояснення, скільки і на магазини, можливо, ви зможете переважити нескінченні докази зворотного, з якими діти стикаються щодня.
7. Розберіться у різниці між внутрішньою і зовнішньою мотивацією. Внутрішня мотивація — це коли людина щось робить, тому що їй це приємно робити. Вона відчуває, що чогось досягла і домоглася. Зовнішня мотивація — це коли людина робить щось за винагороду, похвалу і т. п. Якщо ви постійно будете нагороджувати дитину матеріальними благами, вона ніколи не навчиться мотивувати себе внутрішнім задоволенням. Також вона не навчиться цінувати речі: якщо їх занадто багато, вони нічого не варті.
8. Навчіть дитину цінувати працю. Так і скажіть: якщо ти працюєш на «відмінно» — у тебе буде відмінний рівень життя, а якщо на «незадовільно» — незадовільний.
9. Розбагатіти — не погана мета, але треба розуміти, що для цього знадобиться чимало зусиль. Різниця між переможцями і переможеними в тому, що переможці готові робити те, чого не бажають робити переможені. А саме — трудитися не покладаючи рук, щоб стати кращими.
10. Якщо ваша дитина захоплюється якоюсь знаменитістю, запитайте її, чому. Чим надихає її ця людина? Чого вона досягла у житті?
11. Дитина зовсім не обов'язково має отримувати задоволення від кожної хвилини, кожного дня. Вона переживе, якщо ви скажете їй «ні». А ось зайві пустощі зіпсують її назавжди.
12. Допомагайте дитині ставити собі цілі. Навчіть її, що прагнути до володіння речами — нормально, якщо тільки розуміти, скільки праці потрібно для досягнення цієї мети, і не базувати на них свою самооцінку.
Поділіться цими порадами зі знайомими батьками!
|