Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 14:02

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Цікавинки

Уроки слухняності. Як виховують дітей в різних країнах
У кожного народу - свої звичаї, свій менталітет і свої уявлення про виховання дітей. Щось може нам здатися зовсім дивним і неприйнятним, а деякі принципи і погляди ми можемо взяти на замітку. Раптом знадобляться?

Японія

У Країні висхідного сонця до процесу виховання дітей підходять дуже серйозно. Вікові межі чітко розділені, і кожна з них передбачає певне ставлення до дітей.

До 5 років до малюків ставляться як до королів, дозволяючи їм досхочу грати й пустувати. Навіть у дитячих садках є спеціальні кімнати, де хлопчики і дівчатка можуть розмальовувати стіни фломастерами! Разом з тим діти в Японії не схильні вередувати, вимагати розваги, домагатися нових машинок і ляльок. У місцевих малюків взагалі дуже мало іграшок та одягу - їх навчають задовольнятися тим, що є. Так що юні шибеники із задоволенням доношують одяг і дограють іграшками старших братів і сестер. Крім того, батьки розвивають у дітей фантазію, не беручи на спільну прогулянку іграшки, а навчаючи малюків грати з тим, що їх оточує (з дарами природи). У парку таке роздолля для уяви!

З 5 до 15 років маленьких японців вчать дисципліні і максимальній слухняності. Методи деколи застосовуються досить таки строгі. Але оскільки такий підхід - частина життя суспільства, частина системи, то і сприймається це дітьми нормально. До речі, в Японії є урок споглядання - коли цілий клас відправляється кудись за межі школи і діти вчаться бачити природу, відчувати і чути те, що відбувається навколо них. Чи не правда здорово?

Після 15 років до дітей ставляться як до рівних членів суспільства. Цікаво відзначити, що в Японії найнижча злочинність і один з найвищих рівнів життя у світі. Напевно не останню роль у цьому відіграє і виховання.

США

Уроки слухняності. Як виховують дітей в різних країнах
Ми звикли говорити про американських громадян як про суспільство споживачів. І частка правди в цьому є. Адже місцеві мами у що б то не стало хочуть дати своєму чаду абсолютно все, що він захоче, скільки б ця річ не коштувала! Багато дітей вже в 4-5 років знають всі провідні марки і бренди в області дитячих товарів та іграшок. Щоденні хотіння не залишаються без уваги батьків, які поспішають задовольнити бажання малюків. Часом доходить до того, що гаражі в будинках американців завалені іграшками, які були придбані, щоб задовольнити секундну потребу дитини в цій речі.

З іншого боку, американці як ніхто інший намагаються з дитинства переконати своїх дітей у тому, що вони найкращі, найкрасивіші, найдостойніші, най-най. Виховати незалежну особистість - ось їх мета. Коли дитина робить промах, їй не забудуть висловити підтримку: «У тебе все вийде! Спробуй знову! Ти - переможець!» Погодьтесь, у нас часто чутна зовсім інша словесна реакція. (Хоча, і ментальність, і духовність у нас також інша - тож, напевно, все виправдано).

Швеція

У Швеції до дітей ставляться як до повноцінної особистості, у якої є свої права і обов'язки. І головне, що повинні забезпечити дитині батьки, це безпека. Саме тому шведи практикують спільний сон і не бачать в цьому нічого поганого. «Ви коли-небудь бачили дорослого шведа, сплячого зі своїми батьками?» - резонно запитують вони, коли хтось не розділяє їх поглядів. Шведи впевнені, що якщо у батьків немає часу на прояв любові і турботи протягом дня, то заповнити це можна тільки вночі, при спільному сні, який допомагає дитині знайти упевненість в своїх силах і навіть сприяє розвитку самостійності! І взагалі, на їхню думку, дитина - істота природна, і для повноцінного розвитку їй потрібна безпечне середовище.

А ще шведи, як і всі європейці загалом, славляться своєю толерантністю і терпимим ставленням до «не таких, як ти». У суспільстві немає жорстких розмежувань між здоровими та інвалідами, між людьми з традиційною і нетрадиційною орієнтацією. Взагалі будь-яка категоричність у поглядах не культивується, а виховуються лояльність і добре ставлення до людини.

Індія

Індійська мудрість говорить: «Щоб спілкуватися з іншими, використовуй своє серце». Цьому вони і вчать своїх дітей - через серце і світ емоцій сприймати навколишній світ. Таке ставлення стосується не тільки оточуючих людей, а й природи: нікого не ображати, бути добрим до всіх, не шкодити звірам, птахам і рослинам.

Індуси - мудрі батьки (хоча багато з них стають мамами і татами в дуже ранньому віці), ніколи не кричать на дітей, тим самим навчаючи нащадків стримувати емоції. Вони терплячі і поблажливі до дитячих витівок, розуміючи, що попереду їх чекає життя, повне випробувань.

У школі хлопчиків і дівчаток вчать не зубрити, а думати і міркувати. Міркують вони, до речі, на зовсім недитячі теми: «Ставлення до смерті», «Необхідність дисципліни» і так далі. Крім стандартних уроків в індійських школах є заняття з тренування пам'яті і уроки посмішки. Два рази на рік вся школа хвалить тих учнів, хто покращив свої результати порівняно з минулим місяцем.


У кожній країні превелика безліч особливостей ставлення до дітей. Найголовніше серед цього розмаїття - щира любов.
Категорія: Цікавинки | Додав: Vik (22.11.2015)
Переглядів: 1840 | Теги: як виховують дітей в різних країнах, виховання дитини, цікавинки про виховання, діти, виховання, уроки, ПОРІВНЯННЯ, уроки слухняності, слухняність | Рейтинг: 5.0/1

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Людина з ясною метою буде просуватися навіть по найважчому шляху. Людина бе мети не переміститься і по гладкій дорозі.
Томас Карлейль

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 267

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика