Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

П`ятниця, 29.03.2024, 12:32

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Виховання

Що робити, якщо дитина не хоче робити уроки?

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА НЕ ХОЧЕ РОБИТИ УРОКИ?

Чому дитина не хоче робити уроки? Поширені причини: 1) Розпещеність; 2) Страх; 3) Труднощі в навчанні; 4) Інші причини. Що робити? Як правильно організувати домашні заняття?

Кожна любляча мати уявляє, як її малюк, ставши школярем, вчиться старанно і з задоволенням. Підготовка до школи справа трепетна, хвилююча. І ось, дитина гордо надівши ранець пішла на навчання, але, прийшовши додому, батьки починають помічати, що інтересу до уроків у неї немає. Чадо не поспішає сідати за домашні заняття і робить що завгодно, лише б відстрочити цей час. Трапитися така ситуація може в будь-якому класі. Буває, що рік, два учень був відмінником, а потім все різко змінилося, тягу до занять немов «відрізало».

Дитина не хоче робити уроки – факт! Як бути? У чому шукати причину? Чому так відбувається? Невже росте ледар? Не поспішайте засмучуватися, можливо, у малюка проблеми, і пов'язані вони зовсім не з лінню, хоча й таке, звичайно, не виключено. Не сваріть і не карайте, а спочатку спробуйте розібратися та знайти відповіді.

Дитина не хоче робити уроки - причини 

Поширені причини, чому дитина не хоче робити уроки

1. Розпещеність

Надмірна любов, опіка, піклування, вседозволеність роблять «маленького командира» розпещеним, примхливим. Батьківські почуття не повинні перешкоджати здоровому вихованню. Багато хто жаліє своїх дітей, не караючи їх за провини і не змушуючи робити те, що не приносить задоволення, але необхідно для користі.

Зіткнувшись з навчанням, чадо починає розуміти, що тут потрібні зусилля. Час, який можна витратити на ігри, тепер необхідно віддавати заняттям. Потрібно постійно щось вчити, писати, читати. А робити це не дуже приємно.

Діти не такі дурні, як може здаватися. Розпещений малюк починає маніпулювати оточуючими, впадаючи в істерики, прикидаючись хворим, скаржачись на щось або просто відмовчуючись. І це для того, щоб звільнити себе від домашніх уроків.

Що робити

Спочатку потрібно сісти і спокійно поговорити з дочкою (сином). Скажіть, що не будете її лаяти і постараєтеся вирішити її проблеми. Швидше за все, вона піде на контакт і поділиться істинними причинами ухиляння від навчання. Якщо дитина не хоче робити уроки в силу своєї розбещеності, тобто, скаже, що їй просто не хочеться нічого вчити, а хочеться гуляти, дивитися телевізор і т. п., то вам належить серйозно попрацювати» зі своїм чадом.

Важливо пояснювати, і не раз, що життя складається не тільки з розваг. Заняття потрібні для того, щоб розвиватися, ставати розумною, освіченою людиною. Складіть разом розклад, де буде враховано час для занять і ігор. Ні в якому разі не ведіться на примхи і не шкодуйте, якщо хитрун буде намагатися тиснути на вашу слабкість. Проявляйте строгість, але не кричіть і не погрожуйте. Просто жорстко дотримуйтесь встановлених правил – зроблені завдання, значить, можна відпочити і погратися. Саме ваша стійкість зіграє в цьому велику роль.

2. Страх

Відбити тягу до навчання можуть занадто вимогливі і грубі викладачі, суворі батьки. Особливо якщо це 1-ий та 2-ий класи. Малюк щиро намагається щось вчити і виконувати завдання, але занадто часто чує критику, докори, звинувачення в свою адресу, тому що робить багато помилок. З'являється нервозність, невпевненість в собі і, як наслідок, втрачається взагалі всяке бажання вчити уроки – лаяти будуть у будь-якому випадку.

Що робити

Тут потрібно проявити увагу і показати любов. Завдання батьків не критикувати учня, а всіляко допомагати йому. Крики і звинувачення тільки посилять проблему. Помилився малюк – спокійно поясніть у чому його промах і які знання треба підтягнути. Зробив правильно і вчасно – обов'язково похваліть.

Якщо справа у вчителеві, сходіть в школу і поговоріть, з'ясуйте, чому таке ставлення до учнів. Поспілкуйтеся з іншими дітьми, запитайте, що вони думають про вчителя. Може ваш малюк щось надумав, чого немає насправді, а, можливо, й справді вчитель дуже суворий. В деяких випадках краще перевести школяра в інший клас. Якщо проблема вигадана, то відвідайте психолога, з'ясуйте причини страху. Поради фахівця допоможуть знайти упевненість в собі.

Що робити, якщо дитина не хоче робити уроки?


3. Труднощі в навчанні

Дуже мало дітей, яким однаково легко даються всі шкільні предмети. Найчастіше ті теми, які дитина не може розуміти швидко і легко, в силу свого певного складу розуму, стають ненависними. Такі прояви частіше зустрічаються в середніх класах, де кількість предметів збільшується. Учень ігнорує заняття, ні в яку не хоче сідати за уроки, хоча інші може виконувати із задоволенням.

Що робити

У такій ситуації є два виходи:
  1. Найняти репетирів з тих предметів, які даються школяреві важко. Але зазвичай це спрацьовує, тільки якщо сам «нещасний» має бажання розібратися в темах і вчити їх.
  2. Просто зрозуміти, що діти бувають з різним складом розуму. І якщо немає у дитяти ні тяги, ні бажання, ні здатності, наприклад, до предмета хімії, то не варто змушувати. Він все одно ніколи не полюбить цю дисципліну, і вона може насправді ніколи не стане в нагоді йому в житті. Краще зробіть упор на те, що дається легко і розвивайте саме ці знання.

4. Інші причини

Звичайно, причин, чому дитина не хоче робити уроки, може бути маса і вище описані лише ті, які найбільш часто зустрічаються. Є й ті, які бувають рідше, але і про них варто згадати.

Нудьга. З цим можуть зіткнутися батьки обдарованих дітей. навчання дається їм легко, і вони можуть виконати домашні завдання на перерві, перед дзвінком. Тому не хочуть витрачати на це час вдома. Якщо дитина дійсно навчається добре, то не варто втручатися.

Небажання робити уроки самостійно. Є такі діти, яким у всьому потрібна компанія і підтримка. Це вже риса характеру. Вони можуть вивчати предмети самостійно, але потребують, щоб хтось був поруч, підбадьорював, підтримував.

Ваше завдання – не відмовляти в допомозі, але поступово привчати дитя до самостійності.

Лінь. Це часто похідна розбещеності. Малюк звик отримувати все, нічого при цьому не роблячи. Чим раніше ви почнете перевиховання, тим буде простіше. Використовуйте систему заохочень – зробив уроки, отримай «пряник». Але не перестарайтеся. Інакше за кожен добрий вчинок учень почне вимагати нагороду.

Як правильно організувати домашні заняття

Для того, щоб учень не втрачав інтерес до навчання, і завжди робив домашнє завдання, психологи радять з перших днів школи організувати правильний графік і підхід до уроків і слідувати йому кожен день.
  1. По приходу зі школи, дайте учневі годину або трохи більше на відпочинок. Він повинен пообідати, може навіть поспати хвилин 40 або погуляти на повітрі.
  2. Робити домашнє завдання краще вдень, до 18.00. Не відкладайте заняття на вечір, працездатність мозку в цей час уповільнюється, знижується концентрація.
  3. Не дозволяйте дитині відходити від режиму. Вона повинна дотримуватися його кожен навчальний день.
  4. Привчіть школяра починати з важких і складних завдань, поступово переходячи до більш легких.
  5. Не використовуйте погрози, крики та інші дратуючі психіку фактори. Тільки в спокійній мирній обстановці заняття можуть бути ефективними і приносити користь.
  6. Не дозволяєте за робочим місцем вживати їжу, максимум – чай або інший напій.
  7. Провітрюйте кімнату перед заняттями. Свіже повітря насичує мозок киснем.
  8. Якщо малюк звертається за допомогою, допоможіть, направте, підкажіть, але не робіть завдання за нього.
  9. Не скупіться на похвалу, коли дитина закінчить домашню роботу. Після чого дозвольте їй проводити дозвілля, як їй подобається.
Якщо малюк замкнутий і не говорить про причини відсутності бажання робити домашні завдання, відвідайте психолога. Може він дуже наляканий або травмований чимось, про що ви не здогадуєтеся. Фахівець допоможе з'ясувати корінь проблем.

Частіше говоріть учневі, що освіта – це завжди престижно і вона дає набагато більше можливостей людині для успішного життя. Розповідайте історії, де люди, завдяки старанням і ретельності змогли досягти своїх цілей. І запам'ятайте – не всім дано бути вундеркіндами. Найголовніше і найважливіше що ви можете дати своєму чаду – це любов, розуміння і підтримку. Знаючи, що вона важлива і любима, дитина обов'язково знайде своє місце в житті.
Категорія: Виховання | Додав: Vik (07.04.2017)
Переглядів: 1387 | Теги: причини, домашнє завдання, що робити, виховання, школярі, поради батькам, не хоче робити, підлітки, уроки, Організація | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Щоб добратися до витоків, треба плисти проти течії.

Наше опитування

Спілкуючись з російськомовною людиною, яка володіє українсьою мовою, Ви:
Всього відповідей: 384

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика