Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Середа, 24.04.2024, 02:38

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Для дітей і про дітей » Немовлята

Що зараз наші діти дивляться на дисках і по телевізорі?
Американські блокбастери, Шрека, різного роду фантастику. Ці фільми та мультики, здебільшого, не вчать добра та гуманності, а створені для того, щоб заробити гроші.

Розраховані на молодь, яка п’є, гуляє, живе розпусно, дивиться модні журнали, ходить на круті тусовки і їздить на модних тачках.
 
 
Як це не банально, але це – правда. І це сумно. Адже у такому середовищі виховуються, не чиїсь, а наші діти.

І ще прикріше, те що, саме – ми купляємо їм ці диски. Тим самим, ми підсвідомо, даємо нашим дітям зрозуміти, що це – добре. Що поведінка героїв у фільмі чи мультику, така яку ми схвалюємо. Кому мають довіряти наші діти більше, ніж власним батькам. Купуючи нашим дітям, такі фільми і мультики, ми сприяємо тому, що наші діти будуть, у майбутньому, мати таку ж поведінку.
 
Про що спілкуються діти в садочках і у школі? Про спайдерменів, про Гаррі Портера і т.д.

Дітей змалку – вчать того, що не є природнім для людини. Її вчать чаклувати, битись, бути егоїстами.

У дитячих мультиках використовують майже еротичні персонажі, для озвучки використовуються вульгарні слова.

Культура сучасної української молоді перебуває зараз у стані глибокого занепаду.
 
Потрібно всіляко сприяти, щоб у наших дітей,на першому місці завжди стояли – культурні, духовні, моральні цінності. Людина з такими цінностями – не піде красти, не буде лишній раз обговорювати, не буде сидіти без діла. Вона буде сама розуміти, що шкідливе, а що корисне. Від такої людини можна буде тільки вчитися і вчитися. Вона буде і без сторонньої підказки розуміти, що курити, пити, "гуляти” – це не є природньо для людини. Бог створив людину, не для цього. А для чогось вищого, моральнішого. Бути християнином – це означає любити. Любити – це жертвувати за ради когось. А цей хтось – це наші діти, і наша родина, і наші друзі; цим хтось є кожен українець. А бути українцем – це означає бути – християнином.

Власне з нас діти беруть приклад, як правильно треба жити. Якщо дитині зажди казати – того не роби, так не можна, а самі ми будемо робити по іншому, то і наші діти будуть такими ж.
 
 
Багато батьків вважають, що найпростіший спосіб «відв'язатися» від дитини - включити їй телевізор з мультиками. Більшість малят як приклеєні сидять біля «ящика», включеного на який-небудь «Jetix» або «Nickelodeon». Їх інтерес до нескінченній низки барвистих «живих картинок» західного походження непідробний. Здавалося б, мети досягнуто, можна встигнути й супчик зварити й ще що-небудь корисне зробити. Але бережіться, ефект може виявитися миттєвим і спричинити за собою проблеми ще більш серйозні.

Вступаючи подібним чином, батьки, говорячи мовою менеджменту, «делегують повноваження». Хто читав дітям книжки півстоліття або століття тому, розповідав казки, по ходу відповідав на запитання? Правильно, батьки, бабусі й дідусі, інші родичі. Вони передавали підростаючому поколінню частину себе, свій світогляд, свою культуру. Ростили собі подібних, діями своїми підтверджуючи приказку: «Яблуко від яблуні недалеко падає».

Мультик - та ж казка чи книжка, тільки картинки в ній рухаються та розмовляють. І цю казку своїй дитині можливість «розповідає» не бабуся і не дідусь, а невідомий «дядько» з невідомих вам характером і світоглядом. Кому батьки довіряють найдорожче, що мають - власних дітей? Спробуйте «вбити» якийсь час на «безцільні» перегляд дитячих мультиків. Розберіться, про що «розповідає» "дядько" і яка користь вашій дитині від такої розповіді.

Казка формує в дитячій свідомості фундамент, на якому вона буде будувати своє розуміння світу і взаємин. Образи добра і зла, друзів і ворогів, жінки-матері формуються на основі поведінки казкових героїв.

Проаналізуйте жіночі образи сучасних мультфільмів. Навіть в красивих і зовні м'яких диснеївських стрічках образ жінки позбавляється романтичного ореолу. Мультяшні героїні формують у свідомості дівчинки стереотип такого собі емансипованою, різкого та жорстокого поводження. Девальвуються і висміюються традиційні жіночі якості - сором'язливість, безкорисливість, скромність. І навіть материнство перестає бути важливим, показується як неминучий фізіологічний процес. Хлопчики отримують перший урок того, якою має бути жінка. До цього образу, як до ідеалу вони будуть прагнути все своє життя.

Можна припустити, що мультик просто відображає те, що відбувається в нашому житті. Можливо. Але автори активно застосовують спеціальні прийоми, спрямовані не просто на відображення на екрані реальності, а впливають на незміцнілу психіку. Причому, реальність відходить на другий план, в голови хлопчиків і дівчат вбивається потрібна комусь поведінкова модель.

Діти реагують на яскраві фарби. Саме ними розфарбовані "позитивні" герої. Від початку фільму і до самого кінця дитячий погляд прикутий саме до головних героїв, колір не дає можливості відволіктися. Все, що робить головний герой, фіксується, відзначається як позитивне і запам'ятовується.

Але до безсумнівно позитивних вчинків зразка для наслідування "непомітно" підмішуються деякі "особливості". Наприклад, вираз гніву на обличчі і агресивний оскал зубів у циганки з "Горбаня з Нотр-Дама", бійки Жасмин з "Аладдіна" і принцеси-тролльші з "Шрека".

Подібні "дрібниці" готують дитину до демонстрації садизму і знущань в чистому вигляді. Чи плакали ваші діти, переглядаючи "Шрека", коли дует принцеси і пташки закінчується загибеллю останньої, "випадковим" вибухом? Впевнений, що ні. Не до цього прагнули автори мультфільму. Епізод показаний дуже весело, але по суті це барвисто зображене вбивство.

Можливо, когось схвилювала доля пташиних яєць з осиротілого гнізда? Втім, що тут розмінюватися на дрібниці, пташки-то все одно вже немає. Можна "проявити чемність" і приготувати своїм супутникам легкий сніданок - апетитно шиплячу глазунью. На тлі таких подій надування повітряних кульок з жаб здається вже зовсім безневинною розвагою.

У казці про царівну-жабу непоказне земноводне перетворюється на добродійну красуню. "Шрек" демонструє метаморфозу прямо протилежну, але замасковану веселощами і фарбами від поверхневого погляду.
 
Від ненависті, мордобою і вбивств в дитячих мультфільмах перейдемо до сексу. Що про нього говориться в казках? Нічого, окрім поцілунків таких що "стали вони жити-поживати та добра наживати". Приблизно так само виведені жіночі персонажі старих радянських мультфільмів: Василиса, Аленушка (Оленка), Настенька (Настуся). Їхня зовнішність повітряна і нереалістична, а жіночність виражається через духовні якості. Вони - мрія, недосяжний ідеал.

У сучасних мультах все навпаки. Навіть молоденькі героїні добре сформовані і володіють пишними формами зрілих жінок, прекрасно інформовані про ефективність своєї "зброї" і вміють нею користуватися.

Особливо тенденція стає помітною, якщо порівняти тіло й обличчя. На останньому можна заощадити, промальовувати парою штрихів. У комплексі створюється стереотип: головне в жінці - її форми. Особа, як відображення духовного світу, - вже неважлива.

А як поводяться різностатеві герої? Минули ті часи, коли поцілунок був цнотливим, а зімкнуті руки царевича і царівни означали любов до труни. У дитячих мультфільмах сьогодні все як у дорослому кіно. Жінки "стріляють" очима, заграють і радіють, коли їх тьопають нижче пояса. У наведених раніше "Шрека" і "Горбань" подібних сцен предостатньо.

У "невинному" серіалі "Том і Джеррі" кішечка - подружка Тома - демонструє поведінку вуличної жінки і відверто сексуальні пози. Сам же Том щодо своєї пасії демонструє хамство, сприймається прихильно. Чи будуть раді батьки, якщо їхні діти засвоять рекламовану модель поведінки?

«Всякому овочеві свій час» - золота народна мудрість. "Доросла" поведінка і еротика - не для дітей. Вони ще не готові до цього ні фізично, ні морально. І наслідки «жартівливої» мультяшної розповіді можуть стати неабиякими і негативними для подальшої сексуальної і сімейного життя.

До речі, про сімейні відносини. Врешті-решт, секс «придуманий» природою саме заради них. Казки будь-яких народів малюють мати як головний жіночий образ. Жінка-мати, Батьківщина-мати, мати-земля - це все з казок. А що в нинішніх мультиках? Позитивних прикладів вистачає. Але поезія материнства показана тільки на прикладі тварин. «Король Лев», «101 долматинець» - добрі і зворушливі фільми, але це всього лише левенята та цуценята. А як же люди? Хлопчики і дівчатка, мами і тата?

У сучасних анімаційних фільмах важко знайти молоду, гарну, повну сил жінку - матір, якій малолітні глядачки захотіли б наслідувати. Зазвичай материнський образ не викликає ні розчулення, ані бажання зрівнятися з ним. Поширений прийом - показ матері як жінки в літах, що втомилася від життя і проблем. У радянських мультфільмах минулих років такі більше підійшли б на ролі бабусь.

Від «високих матерій» опустимося на землю. Основний вид дитячої «діяльності» - гра. Побачивши на екрані щось цікаве, дитина намагається зробити те ж саме, граючи з однолітками. Якщо супермен може зістрибнути з даху і з ним не відбувається нічого поганого, чому б не спробувати?

Можливо, висловлені побоювання не так страшні, як може здатися. Не знаю. Ви - батьки, діти - ваші, вирішувати вам.
Категорія: Немовлята | Додав: Vik (10.10.2011)
Переглядів: 4182 | Теги: жіночної, цінності, виховання, молодь, українські, чоловічої, Шрек, християнські, мультфільми, еталон | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

У кожній великій справі завжди доводиться якусь частину залишити на долю випадку.

Наполеон Бонапарт

Наше опитування

Ви віддаєте перевагу - жити в селі чи в місті?
Всього відповідей: 266

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика