Небо  християнський український сайт для батьків і дітей

Понеділок, 23.12.2024, 17:51

Мобільна версія сайту Небо

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід

 
 

Головна » Статті » Духовні питання » Проповіді, науки

Як християнинові ставитися до футболу?

Як християнину ставитися до футболу?

Як християнинові ставитися до футболу?
Існує переказ, що у англів побутував звичай «грати в футбол» свіжовідрубаною головою командувача переможеного війська. Вперше такий "матч" відбувся в IX ст., коли англи провели гру з головою данського принца, що висадився на острів зі своїм військом. Офіційною ж датою виникнення футболу вважають 1 грудня 1863 року, коли в Лондоні в таверні «Вільні каменярі» після кількох переговорів Футбольної асоціацією Англії були представлені правила футболу.

преподобний Варсонофій Оптинський На початку ХХ ст. преподобний Варсонофій Оптинський в бесіді зі своїм духовним чадом сказав: «Гіпноз - зла, нехристиянська сила... Точно також знову з'явилася гра футбол. <...> Не грайте в цю гру і не ходіть дивитися на неї, тому що ця гра також введена дияволом, і наслідки її будуть дуже погані».

Ось лише найбільш відомі події або, як висловився преподобний Варсонофій, "наслідки", футболу.



У травні 1964 р Лімі столиці Перу проходив матч між збірними Аргентини і цієї країни. Аргентинці вели з рахунком 1:0. Однак за дві хвилини до закінчення матчу перуанці відіграли гол. На трибунах була радість, але суддя гол не зарахував. Вболівальники, а це було 45 тисяч чоловік, були в люті. Вони зірвалися з трибун і кинулися на поле. Були підпалені трибуни і вибиті всі стекла. Поліцейські відкрили вогонь над головами і закидали натовп гранатами зі сльозогінним газом. Серед фанатів почалася паніка і тиснява, в якій загинуло 318 чоловік і 500 поранено. Уряд Перу оголосив траур. Пізніше тисячі фанатів були заарештовані за грабіж.

У 1967 р. в Туреччині стався аналогічний випадок. Суддя не зарахував забитий гол. Незадоволені фанати при виході зі стадіону почали трощити все на своєму шляху. Виникла тиснява, в якій загинули 41 людей і 600 отримали поранення.

Фанат. Футбол. Не роби собі кумира. БібліяТут доречно трохи відволіктися і вдуматися в значення слова "фанат". Фанат - це людина, фанатично віддана, тобто така, що цілком присвячує себе чомусь як своєму кумиру, в даному випадку - футболу. Тим часом Господь сказав:

"Не роби собі кумира і всякої різьби з того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що в воді під землею/ Не вклоняйся їм і не служи їм,..." (Вих. 20, 4-5).

Це ще один доказ антихристиянської суті футболу. Але повернемося до розгляду його «наслідків».


У 1968-му році в столиці Аргентини Буенос-Айресі незадоволені поразкою своєї команди фанати «Бока Хуніорс» закидали палаючими факелами уболівальників клубу «Рівер Плейта». В результаті паніки і тисняви ​​74 людини загинуло і 113 було поранено.

У 1982 році на стадіоні «Лужники» московський «Спартак» проводив зустріч Кубка УЄФА з голландським «Хаарлемом». За кілька хвилин до закінчення матчу вболівальники московського клубу попрямували до виходу зі стадіону. Але тут майже перед фінальним свистком «Спартак» забив другий гол. Натовп вболівальників різко попрямувала назад, що призвело до страшної тисняви, яка забрала життя понад 300 осіб.

У 1985 році перед фінальною зустріччю Кубка Чемпіонів відбулася запекла бійка між уболівальниками англійського клубу «Ліверпуля» та італійського «Ювентуса». Англійські ультрас охопили італійців з трьох сторін. Перед шанувальниками «Ювентуса» була тільки одна дорога до відступу - до східної стіни стадіону «Ейзель». По дорозі вони тиснули один одного і знесли частину стіни стадіону. Стіна, що впала, поховала під собою багатьох людей. Після цього побоїще на стадіоні продовжилося. Лише армії і поліції вдалося його зупинити. Жертвами трагедії стали 39 загиблих і 400 поранених людей.

У 1988 р. в столиці Лівії Тріполі на зустрічі збірної цієї країни з командою Мальти серед глядачів з'явилася людина з пістолетом. Почалася паніка. Всі кинулися до виходу. Підпора трибуни не витримала її ваги і зламалася, а трибуна обвалилася, поховавши під собою 30 осіб.

У 1989 році 96 уболівальників «Ліверпуля» під час півфінального матчу Кубка Англії з «Ноттінгем Форест» загинули в тисняві на стадіоні «Хіллсборо».

У 1991 р в Південноафриканській республіці під час зустрічі між «Кайзер Чіфс» «Орландо Пайретс» арбітр визнав спірний гол. У подальшій за цим бійці загинуло 40 осіб.

У 1996 році в Гватемалі на національному стадіоні «Матео Флорес» перед матчем збірних Гватемали і Коста-Ріки сталася тиснява, жертвами якої стали 82 людини.

У 2001 році в столиці Гани Аккрі на матчі чемпіонату країни між двома місцевими командами - «Хартс оф Оук» і «Асанте Котоко» через безпорядки, влаштованих уболівальниками, загинуло 127 осіб.


Задамося питанням, а чи вартує якийсь гол не те, що 127 життів, але навіть хоча б одного? Звичайно, що ні. Бо, як вчить Слово Боже, душа людська дорожче усього світу. 

"Яка користь людині, що здобуде ввесь світ, але душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?" ( Мф. 16, 26 ). 

Отже, слова преподобного Варсонофія виявилися пророчими. Чи не настав час нам послухатися поради великого Оптинського старця, який сказав: «Не грайте в цю гру і не ходіть дивитися на неї...»?

Джерело: http://www.odigitria.by/2014/06/25/kak-xristianinu-otnositsya-k-futbolu/
Категорія: Проповіді, науки | Додав: Vik (18.04.2016)
Переглядів: 1202 | Теги: Варсонофій Оптинський, Оптинський, Футбол, спорт, спортивні ігри, християнин і спорт, факти про футбол, християнин і футбол, ігри | Рейтинг: 0.0/0

Схожі статті:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу

Пошук

Меню сайту

Випадкова цитата

Смерть вартує того, щоб жити, а любов вартує того, щоб чекати.
Віктор Цой

Наше опитування

Ваші пріоритети
Всього відповідей: 256

Друзі сайту

Молитва - могутній засіб спасіння! Вивчення іспанської мови онлайн - українською
Сайт про Мексику
Travel Ukraine В 1 клас - навчальні матеріали для початкової школи

Наша кнопка

Небо - український християнський сайт

Статистика